Xi

Twoje ciało mówi: pokochaj siebie

Człowiek składa się z ciała i duszy - prawda stara jak świat. Jednak bardzo często zapomina się, że te dwa fundamentalne składniki ludzkiego jestestwa nie działają w odosobnieniu, ale stanowią zintegrowaną całość, w której kluczową rolę odgrywa równowaga. Zdrowie fizyczne jest czymś, do czego dąży spora część społeczeństwa - zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, regularne wizyty u lekarza -Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Kos
 • Data premiery: 2009-06-04
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 408
 • Wymiary: 205 x 145 x 21

Człowiek składa się z ciała i duszy - prawda stara jak świat. Jednak bardzo często zapomina się, że te dwa fundamentalne składniki ludzkiego jestestwa nie działają w odosobnieniu, ale stanowią zintegrowaną całość, w której kluczową rolę odgrywa równowaga. Zdrowie fizyczne jest czymś, do czego dąży spora część społeczeństwa - zbilansowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, regularne wizyty u lekarza - czy to wszystko, co możemy zrobić, aby uniknąć choroby? Okazuje się, że nie do końca, ponieważ pomijany jest jeden z ważnych czynników - zatroszczenie się o spokojny umysł.

"W zdrowym ciele, zdrowy duch" - głosi popularne porzekadło. Nie można się z nim nie zgodzić, jednak warto zwrócić uwagę na pewną istotną kwestię - ta zasada działa w obie strony. Zdrowy duch może mieć leczniczy wpływ na osłabione ciało i odwrotnie. Lise Bourbeau w swojej najnowszej publikacji "Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie" potwierdza tę tezę, wskazując szereg przykładów na to jak ważna jest odpowiednio zachowana równowaga pomiędzy zdrowiem fizycznym i psychicznym. Nie można zbudować dobrego życia, karmiąc się negatywnymi myślami.

"Twoje ciało mówi: Pokochaj siebie" stanowi poradnik, rozwijający świadomość na temat psychologicznego podłoża wielu dolegliwości fizycznych, którym można zapobiec. Okazuje się, że wiele chorób zaczyna się w głowie - tłumione emocje i kumulowany stres dają się we znaki i szukają ujścia, sprawiając, że ból psychiczny uzewnętrznia się w ciele. Autorka zwraca uwagę na to jak ważną rolę odgrywa odpowiednie zdiagnozowanie - dojście do jego źródła na poziomie metafizycznym. Tylko w ten sposób można trwale rozwiązać problem. Ludzki organizm potrzebuje harmonii, która jest pierwotnym stanem i prowadzi do zdrowia. Inne rozwiązania są jedynie krótkotrwałe. Dlatego leczeniu chorób fizycznych, zawsze powinna towarzyszyć terapia, która uzdrowi również umysł.

Lise Bourbeau od ponad dwudziestu lat dzieli się ze światem swoimi duchowymi poszukiwaniami i zyskała sobie miano ekspertki w dziedzinie metafizyki. Pochodzi z Kanady. Od rozpoczęcia swojej misji w roku 1982 spotkała się z tysiącami ludzi, którym wskazywała drogę do poszukiwania życiowej równowagi między ciałem i duchem. Blisko 15000 ludzi uczestniczyło w organizowanych przez nią szkoleniach, a wielu z nich dzięki niej znalazło prawdziwą przyczynę swoich dolegliwości i odzyskało zdrowie. Jest autorką wielu cenionych publikacji, na uwagę zasługuje chociażby "Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran" oraz bestseller "Wsłuchaj się w swoje ciało".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
814986
Tytuł
Twoje ciało mówi: pokochaj siebie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
408
Data premiery
2009-06-04
Rok wydania
2009
Wymiary produktu [mm]
205 x 145 x 21
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.5
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
21
Nasza cena
35,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,2/5
6 recenzji
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Justyna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-09
  Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Książka spełniła moje oczekiwania.
 • Iza G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-24
  Książka ta jest tak jakby słownikiem, "biblią", czy tez pozycją od której należy zacząć pracę nad sobą. Jeżeli tylko mamy otwarty umysł i pozwalamy sobie na obserwacje swojego ciała zauważymy, że z książki można wyciągnąć bardzo wiele dobrego. Przeżywanie wszystkiego co daje nam życie, niezależnie od tego czy jest to dobre czy złe sprawia, że zaczynamy wyciągać wnioski i zmieniamy się na lepsze. Bardzo podoba mi się część z pytaniami, które pozwalają określić przyczynę i dolegliwości.
 • Ewa Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-10
  W pierwszej chwili byłam nieco rozczarowana formą tej książki - mamy tu listę różnorodnych dolegliwości i ich krótki opis z perspektywy metafizyki chorób, np. Cellulitis wynika z blokady kreatywności, braku zaufania do samego siebie, powstrzymywania własnego działania. Opisy są krótkie, na stronę czy dwie, zatem publikacja przypomina nieco specyficzną "Księgę zdrowia", gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie potrzebuje wielu punktów z jej treści. Postanowiłam przejrzeć książkę pod kątem własnych odczuć w ciele, strona po stronie, i wnioski były dla mnie całkiem niezłą wskazówką jakich zachowań unikać, a jakie wspierać. Nie każdy w to uwierzy, jednak o ciele ludzkim wiemy niewiele, a o mózgu pewnie tyle co o kosmosie, dlatego ta perspektywa spojrzenia na człowieka wydaje mi się interesująca.
 • Anna W. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2019-03-07
  Nie polecam. Książka o niczym. Wróżenie z fusów. Ta książka polecana jest przez wiele osób, tymczasem autorka robi sobie zgaduj zgadulę, co ból danego ciała może (ale przecież nikt tego nie wie) mówić o naszym stanie ducha/umysłu i tak w kółko o tym samym. Niczego nie odkryłam, niczego się o sobie nie dowiedziałam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


814986
Ładowanie...