Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Trzy siostry. Tatuażysta z Auschwitz. Tom 3

Heather Morris

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 420
Serie: Klasyczne opowieści

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Tatuażysta z Auschwitz
5/5
22,55 zł 34,90 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
112,70 zł
74,85 zł
oszczędzasz 37,85 zł (34%)
-33%

39,90 zł

26,73 zł

oszczędzasz 13,17 zł (33%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Finałowy tom bestsellerowej serii rozpoczętej przez Heather Morris publikacją "Tatuażysty z Auschwitz"!

"Trzy siostry" to zapis prawdziwej historii o dotrzymaniu danego słowa, miłości silniejszej od nienawiści i nadziei, która przetrwa wszystko.

Trzy siostry: Cibi, Livi i Magda składają w dzieciństwie śluby wzajemnej lojalności: oświadczają przed swoim ojcem, że zawsze będą się wspierać i towarzyszyć sobie w drodze przez życie. Po latach los uświadamia im, że "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono": po wybuchu II wojny światowej zaledwie szesnastoletnia Livi trafia do obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Starsza od niej Cibi wypełnia przyrzeczenie: wyjeżdża w ślad za siostrą, zdeterminowana, by otoczyć ją opieką lub dokonać życia wspólnie z nią.

Magda znajduje bezpieczną przystań w słowackim miasteczku, w którym urodziła się i wychowała. Kryjówka okazuje się jednak zawodna - dziewczyna trafia w ręce funkcjonariuszy okupanta, a następnie do obozu. W samym sercu piekła na Ziemi odnajduje jednak promyk nadziei w postaci spotkania z siostrami.

Cibi, Livi i Magda zawierają kolejny pakt - przyrzekają sobie nawzajem, że wyjdą z obozu żywe. Determinacja, upór i siła woli umożliwiają im opuszczenie Auschwitz. Na wolności czeka na nie jednak kolejne wyzwanie - pełna niebezpieczeństw droga do ojczyzny, wiodąca przez rozdarty konfliktem zbrojnym kontynent.

Po powrocie do rodzinnego kraju dziewczęta odkrywają, że jego realia nie przypominają już świata sprzed wojny. Ustrój państwa zmienił się, zaś u jego sterów stoją komuniści. Siostry kolejny raz postanawiają zawalczyć o siebie i zamieszkać na stałe w Izraelu.

Dziś wiemy już, że był to ostatni przystanek ich drogi: siostry znalazły u jej celu spokój, szczęście i prawdziwy dom. Dwie z nich do dzisiaj mieszkają w Izraelu, ciesząc się towarzystwem krewnych i bliskich znajomych. Heather Morris spisała ich niezwykłą historię, która na kartach książek trafiła do czytelników na całym świecie.

"Trzy siostry" to książka zamykająca cykl wspomnień byłych więźniów obozów koncentracyjnych, rozpoczęty bestsellerem "Tatuażysta z Auschwitz". Autorka serii, Heather Morris, jest nowozelandzką pisarką i autorką scenariuszy; na polskim rynku ukazały się dotychczas 4 tytuły jej autorstwa.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3177206
Tytuł Trzy siostry. Tatuażysta z Auschwitz. Tom 3
Autor Heather Morris
Wydawnictwo Marginesy
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 420
Data premiery 2021-11-10
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 197 x 130 x 32
Okładka Miękka
Waga Produktu [kg] 0.4
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 26,73 zł
Powiązane tematy: Bestseller, Nowości
Serie: Klasyczne opowieści

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Marianna S.

4/5
| 25-11-2021
Jak dla mnie ta książka jest trochę za delikatna, temat obozów koncentracyjnych jest potraktowany ostrożnie, tak jakby autorka nie chciała przestraszyć czytelników. Myślę jednak, że taka forma też znajdzie swoich fanów, na pewno spodoba się osobom wrażliwym na okrucieńśtwo i drastyczne opisy. Trzeba też pamiętać, że to nie jest książka historyczna, ale fikcja literacka i nie należy wszystkiego brać jako zapis autentycznych wydarzeń. To bardziej impresja, zbiór wspomnień, na pierwszym miejscu są wrażenia i emocje przeżywane przez bohaterki w opisywanych chwilach.

Wanda W.

5/5
| 22-11-2021
Do pierwszego "Tatuażysty z Auschwitz" trochę brakuje, ale i tak książka bardzo porusza i jest warta przeczytania. Historia ma dwie płaszczyzny - horror obozowej rzeczywistości i walka o przetrwanie, ale i uniwersalna opowieść o siostrzanych więzach, rodzinnej miłości która przetrwa wszystko. W dzisiejszych czasach nie zawsze dbamy o te relacje, brakuje nam czasu i chęci, a tak naprawdę rodzina to największy skarb i warto o tym pamiętać.

BogusŁawa B.

5/5
| 21-11-2021
Nieoczekiwanie najbardziej zainteresowała mnie ta część książki, która opowiada o życiu sióstr już po przeżyciu Auschwitz i zakończeniu wojny. Rzadko mówi się o tym, że wyzwolenie nie było tak naprawdę końcem traumy ocalonych, którzy musieli układać sobie życie na nowo, często z dala od ojczyzn i bliskich, stawiali czoła demonom przeszłości i wyrzutom sumienia za czyny, do jakich popchnęły ich ekstremalne warunki i walka o przetrwanie piekła. Dla mnie było to zupełnie nowe spojrzenie na tematykę obozową i cieszę się, że na nie trafiłam.

Moniczkasia.

4/5
| 18-11-2021
To już moja trzecia książka jaką przeczytałam tej autorki. Wszystkie dobrze się czyta. Jak tytuł wskazuje, opisuje ona losy trzech sióstr, które trafiły do obozu koncentracyjnego. Opisuje ich życie przed obozem, w trakcie ich przebywania w nim i po obozie. Mimo, iż wiele przeżyły te kobiety w swoim życiu, to jednak przez swoją determinację udało im się przeżyć i założyć własne rodziny. Choć piętno tamtych wydarzeń odbiło się na nich do końca życia.
Moim zdaniem książka jest zbyt lekko napisana i troszkę gubi się w niej okrucieństwo tamtych lat. Tak siostry wiele przeżyły, ale może tak naprawdę im się udało, ale co z tymi którzy nigdy nie wrócili, którzy zginęli w męczarniach, nie tylko za swoje życie, ale często za innych.
Reasumując są to losy właśnie tych trzech kobiet. Może taki właśnie były, jak je opowiedziała autorka na podstawie rozumów z siostrami. Oczywiście były to bardzo trudne lata, tragiczne i bezwzględne.
Warto przeczytać książkę, jak i warto się zastanowić, nad tym, że historia lubi się powtarzać. Czy nie dążymy swoja biernością i brakiem zainteresowania do powrotu czasu, w którym człowiek człowiekowi zgotował ten los.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
31 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
31 Styczeń, Poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
28 Styczeń, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...