Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 368
Serie: Charlotte
-35%

44,90 zł

28,99 zł

oszczędzasz 15,91 zł (35%)

Dostępność 2 dni robocze
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł

Opis

Wybitna "Trylogia kopenhaska" duńskiej poetyki i prozaiczki Tove Ditlevsen w końcu trafia w ręce polskiego czytelnika! Autorka uznawana jest za jeden z najważniejszych i najbardziej wyjątkowych głosów w dwudziestowiecznej literaturze duńskiej, a niniejsza książka za niekwestionowane arcydzieło.

Urodzona w robotniczej dzielnicy w Kopenhadze w 1917 roku, Tove Ditlevsen zasłynęła ze swojej poezji, gdy była jeszcze nastolatką. Jej twórczość obejmuje również powieści, opowiadania oraz wspomnienia i w znacznym stopniu oparta jest na niełatwych doświadczeniach z dorastania. Trudne relacje z rodziną - zwłaszcza z matką - pozostawiły piętno na całym jej późniejszym życiu. W 1976 roku popełniła samobójstwo. Jako pisarka jest teraz odkrywana nowo

W podzielonej na trzy części "Trylogii kopenhaskiej" - wydawanych pierwotnie oddzielnie jako "Dzieciństwo", "Młodość" i "Uzależnienie" - pisarka opisuje kolejne etapy swojego burzliwego życia. Dzieciństwo spędzone w ubogiej rodzinie w kopenhaskiej dzielnicy robotniczej, młodość wypełnioną pierwszymi próbami literackimi i miłosnymi tęsknotami oraz dorosłość naznaczoną nieudanymi związkami i głębokim uzależnieniem od opiatów. To relacja do bólu szczera, ostra i bezkompromisowa. Ditlevsen na kolejnych kartach swojej słynnej książki pozostaje bezlitosna zarówno dla swojej rodziny, jaki samej siebie. Tworzy tym samym przejmujący obraz kobiety, która chce osiągnąć sukces i spełnienie, a jednocześnie balansuje na cienkiej granicy autodestrukcji.

"Trylogia kopenhaska" opisuje różnorodność kobiecego doświadczenia w jego wszystkich, nawet najboleśniejszych wymiarach. Pozostaje przy tym osobliwie nieuchwytna - jakby pomimo wielkiego talentu nie mogła uwierzyć, że kilka słów zapisanych na kartce wystarczy, by przekazać prawdę o własnym życiu, w którym szczęście nieustannie miesza się ze smutkiem, pragnienie zmian ze stagnacją, a trzeźwość myśli z narastającym szaleństwem. Pisanie zdaje się być desperacką próbą zrozumienia i pogodzenia ze sobą wszystkich tych sprzeczności.

Książka Tove Ditlevsen ma wymiar również feministyczny, ponieważ narratorka przełamuje stereotypy i decyduje się podążać inną drogą, niż ta, którą wytyczają ustanowione role społeczne. "Trylogia kopenhaska" ukazuje przy tym mroczne oblicza odkrywania własnej tożsamości i wchodzenia w dorosłość, ale czyni to w sposób do głębi przejmujący i zaskakująco aktualny.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3145345
Tytuł Trylogia kopenhaska
Autor Tove Ditlevsen
Wydawnictwo Czarne
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 368
Data premiery 2021-08-25
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 220 x 133 x 31
Okładka Twarda
Waga Produktu [kg] 0.47
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 28,99 zł
Serie: Charlotte

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Sylwia F.

5/5
| 09-10-2021
Czytając tę autobiografię miałam wrażenie, że czytam prywatne zapiski Tove, że dzieli się ona ze mną nie tylko wyjątkowymi historiami, ale i kawałkiem swojej duszy. Zazdroszczę jej umiejętności doskonałego opisania uczuć jakie przeżywa. Widać, że jej życie nie było lekkie, nie było usiane różami, jednak to właśnie ono sprawiło, że stała się znakomitą poetką, znakomitą pisarką. To blaski i cienie życia, poszukiwanie siebie, próba zrozumienia społeczeństwa, tęsknota i cierpienie. Poruszające do szpiku kości. Nie wiem czy w tym roku czytałam aż tak dobrą pozycję.

Elżbieta A.

5/5
| 07-10-2021
Książka, która przenosi czytelnika w czasie. Autorka za sprawą niesamowicie lekkiego pióra sprawia, że czytając szybko zaczynamy czuć to co ona. Ta autobiografia jest naprawde wyjątkowa i wciągająca. Nie pamietam, żeby kiedykolwiek jakaś książka autobiograficzna sprawiłą, że czułam się aż tak związana z bohaterem. Autentyczne uczucie strachu sprawiało, że musiałam przerwać czytanie. Niesamowicie mocna rzecz, niemieniej jednak polecam przeczytać i przekonać sie na własnej skórze.

Beata M.

5/5
| 06-10-2021
Wspaniała, głęboko autentyczna książka, w której znalazłam wiele analogii do mojego własnego życia i myślę, że każda kobieta też zobaczy w niej cząstkę siebie. Trudne dzieciństwo i jego konsekwencje, mężczyźni i seks, usunięcie ciąży, dojmująca samotność - autorka nie uznawała tabu, podzieliła się przeżyciami, które tak często są skrzętnie skrywane. Czytając o jej walce do życia na własnych warunkach w świecie zdominowanym przez mężczyzn czułam autentyczny smutek, bo wiele z tych sytuacji widzę wokół siebie na co dzień - zbyt wiele. "Trylogia kopenhaska" zostanie ze mną na długo. Arcydzieło.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
10 Grudzień, Piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9 Grudzień, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

23,79 zł 39,00 zł

41,09 zł 45,00 zł

Ładowanie...