Trochę wstyd

Jak to jest robić coś „po luśkowatemu”?To znaczy działać pod wpływem emocji, bez zastanowienia, wbrew intuicji, logice i zdrowemu rozsądkowi. Dlatego biedna Luśka codziennie mierzy się z konsekwencjami swoich impulsywnych decyzji – utratą pracy, kryzysem sąsiedzkich relacji, opieką nad starszym bratem, który jest totalną życiową ofermą, romansem z dopiero co poznanym, przystojnym szefem firmy, a tCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
  • Data premiery: 2024-01-18
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 328
  • Wymiary: 212 x 142
więcej parametrów

O książce

Jak to jest robić coś „po luśkowatemu”?

To znaczy działać pod wpływem emocji, bez zastanowienia, wbrew intuicji, logice i zdrowemu rozsądkowi. Dlatego biedna Luśka codziennie mierzy się z konsekwencjami swoich impulsywnych decyzji – utratą pracy, kryzysem sąsiedzkich relacji, opieką nad starszym bratem, który jest totalną życiową ofermą, romansem z dopiero co poznanym, przystojnym szefem firmy, a także utratą najlepszej przyjaciółki.

To ostatnie okazuje się najbardziej bolesne. Bo Marta jest dla niej tym, czym mapa i kompas dla wędrowca. A ponieważ wszyscy wiemy, jak może się skończyć wędrówka bez tych akcesoriów, Luśka postanawia nie tylko odzyskać Martę, ale też naprawić kilka spraw, które, delikatnie mówiąc, wymknęły się spod kontroli.

Poznaj Luśkę, nałogową czytelniczkę książek psychologicznych, trochę zawstydzoną swoim wiejskim pochodzeniem, jej brata Zenia, który uważa, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie tknie babskich prac, gburowatego sąsiada podobnego do jeżozwierza, zagubionego w meandrach relacji damsko-męskich Olka i groźną Emilię Ewelinę Malinowską de domo Stojadło, dumną ze swego pochodzenia. A także kamienicę w samym sercu Saskiej Kępy.
Odrobinę refleksyjne, ale przede wszystkim zabawne.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3442009
Tytuł
Trochę wstyd
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
328
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2024-01-18
Rok wydania
2024
Wymiary
212 x 142
Waga
0.3 kg
Wysokość
20 mm
Długość
135 mm
Głębokość
210 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
33,59 zł

Opinie i recenzje książki Trochę wstyd

5,0/5
 
3 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Barbara D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-01-23Recenzja zweryfikowana
    ?Szukasz lekkiej lektury z zwariowaną bohaterką potrafiącą poradzić sobie z przeciwności losu pomimo piętrzących się kłopotów.Dobrze trafiłeś,ponieważ powieść „Trochę wstyd” jest wręcz idealna!!!
    Powieść jest dowodem na to,że kobiety to silna płeć i nikt ich nie złamie,nawet intrygi poza ich plecami.

    ?Nasza bohaterka jest niesamowicie szaloną dziewczyną,która sama dąży do osiągnięcia celów życia.Z dala od bliskich zamieszkała w Warszawie i nie licząc na pomoc innych.Jest bardzo pozytywną postacią,która nie boi się wyzwań.Nigdy się nie poddaje a nieprzemyślane zachowanie często żałuje.Potrafi przyznać się do błędu,choć nie przychodzi jej to łatwo.

    ?Historia pokazuje,że nie warto się poddawać w trudnych chwilach swojego życia.Nigdy nie wstydzić się swojego pochodzenia i zawsze akceptować siebie takim jakimi jesteśmy.Spełniać się zawodowo i kochać pracę,którą się wykonuje.NIE tłumić swoich żalów tyle je wprost mówić.Doceniać przyjaźń i mówić otwarcie o swoich planach.

    ?Z lektura niesamowicie się bawiłam.Poruszane ciekawe tematy w książce potrafiły zaciekawić a dodatkowo dużą dawkę humoru wraz z zabawnymi sytuacjami rośmieszają.Z Lusią polubiłam się od pierwszej strony aż do końca.Was także zapraszam do jej szalonego świata!
    ?POLECAM?
  • Ewelina Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-01-20Recenzja zweryfikowana
    „Trochę wstyd” to książka, która rozbawi największego smutasa. Jest idealną lektura na wieczór po ciężkim dniu. Zazwyczaj zdarza mi się płakać ze wzruszania, ale w tym przypadku śmiałam się do łez. Książka chociaż jest komedią ( nawet imiona są idealnie dobrane do tej historii), to jest refleksyjna. Autorka w lekki i zabawny sposób ukazała nam to co naprawdę liczy się w życiu.
    Luśka to kobieta, która działa pod wpływem chwili. Impulsywnie, bez zastanowienia… tak po prostu. Niestety, ale co chwilę musi się zmierzyć z konsekwencjami podjętych przez siebie decyzji. I jest jej trochę wstyd. Przez swoje zachowanie straciła pracę, przyjaciółkę, a relacje sąsiedzkie też nie są najlepsze. Na dodatek przez dwa tygodnie musi znosić towarzystwo średnio ogarniętego brata, Zenia. Tylko czy to na pewno on jest taką ofermą? Luśka postanawia naprawić swoje relacje z Martą. Czy się jej uda? Przekonajcie się sami.
    Uwielbiam Zenia. Facet nie jest już młody, a mało ogarnięty. Nie umie sobie ugotować, uprać, a o życiu w wielkim mieście wie tyle co nic. Jednak czy to wystarczy by go szufladkować? Autorka poprzez zabawne i błyskotliwe dialogi pokazuje, że nie ważne jest to skąd pochodzimy, ale to kim jesteśmy i czy potrafimy wyciągać wnioski z naszego postępowania.
    Zarówno Zeniu jak i Luśka to dwie barwne i ciekawe postacie, których nie da się nie lubić.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka