Triumf Endymiona. Artefakty (Dan Simmons) - tantis.pl
Xi

Triumf Endymiona. Artefakty

Dan Simmons

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Wydawnictwo Mag
Liczba stron: 784
Serie: Artefakty

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

Triumf Endymiona. Artefakty
5/5
34,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
104,77 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,00 zł

34,39 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 32,04 zł

Opis

Dan Simmons - jest amerykańskim autorem literatury fantasy, science fiction, horroru i thrillera. Przez osiemnaście lat był nauczycielem w szkole podstawowej. Podczas pracy stworzył własny program poprawy umiejętności pisarskich dzieci i młodzieży. W 1982 roku opublikował debiutanckie opowiadanie, a trzy lata później wydał swoją pierwszą powieść.

Tym razem autor w zaskakujący, a zarazem zachwycający sposób zakończył cykl książek z serii "Artefakty" wydawanego przez Wydawnictwo Mag.

W "Triumfie Endymiona" bohaterowie - Raul, Enea i cyborg Bettik - kontynuują swoją podróż. Raul i jego przyjaciele nieoczekiwanie znajdują się na Starej Ziemi, która w tajemnicy przeniesiona została w inne rejony kosmosu. Gdzie Enea pobierała nauki od Wielkiego Architekta. Jednak po śmierci mistrza, dziewczyna wysyła Raula, aby odnalazł statek konsula, co oznacza ich rozstanie.

Ostatni tom z cyklu uświadamia Czytelnika, że wydarzenia, które znał z poprzednich tomów nie są tak jasne, jak mogłyby się wydawać, bo wcześniejsza perspektywa bohaterów była znacznie okrojona. Czy to znaczy, że cała historia musi zostać przewartościowana przez trójkę przyjaciół?

"Triumf Edymiona" to nie tylko historia o podróży i próbie ratowania świata, ale także o relacji między Eneą i Raulem, między którymi stopniowo rodzi się uczucie. Ich relacja niesamowicie angażuje Czytelnika i sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej emocjonująca i mniej oczywista niż wcześniej.

"Triumf Edymiona" dopełnia całą serię i sprawia, że jest to powieść angażująca, napisana z rozmachem, a jednocześnie jest dojrzałą historią science-fiction. Publikacja stawia przed Czytelnikiem wiele pytań natury etycznej oraz filozoficznej, nie podaje jednoznacznych odpowiedzi, ale pokazuje wiele perspektyw, dzięki temu, obraz otaczającej rzeczywistości jest jeszcze pełniejszy.

Dan Simmons w czwartym tomie cyklu koncentruje się na bohaterach i ich przeżyciach. Opowieść toczy się w ich obecności i odkrywa złożoność psychiki przyjaciół i wrogów. Autor pokazuje wpływ władzy na ludzi i mechanizmy, które rządzą nie tylko światem bohaterów, ale także naszym. "Trium Edymiona" dopełnia cykl i pozwala na ostateczną ocenę postaci - pod względem ich zachowania, podjętych decyzji oraz działań.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 812893
Tytuł Triumf Endymiona. Artefakty
Autor Dan Simmons
Wydawnictwo Wydawnictwo Mag
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 784
Data premiery 2018-08-01
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 220 x 140
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.87
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 34,39 zł
Powiązane tematy: Serie, Black week, Top Fantasy
Serie: Artefakty

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Adam H.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 15-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Dan Simmons wraca do Hyperiona, prezentując ostatnią część tej niezwykłej historii. Dzisiaj to już klasyczna pozycja science-fiction i właściwie ciężko znaleźć miłośnika fantastyki, który by o niej nie słyszał. Co więcej, autor nie stracił swojego wyjątkowego stylu, wciąż zachwycając szczegółowo zaprojektowanym światem. To wyjątkowa historia, która zachwyci nawet osoby rzadko wybierające science-fiction. Niełatwa, ale barwna oraz niesamowicie oryginalna!

Szymon A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Zakończenie wybitnego dzieła SF potrafiące zachwycić. To nie są proste opowieści przygodowe, które szybko się poznaje i szybko o nich zapomina! Wyobraźnia autora zostaje z odbiorcą na długo, a dodatkowo rozbudza wiele ciekawych myśli. Jak zawsze twórca podrzuca kilka trudnych pytań filozoficznych, na które można sobie poszukać odpowiedzi samemu. Tym razem wydarzenia nabierają jeszcze większego rozmachu, trochę nawet zmieniając odbiór poprzednich części.

Damian R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
"Triumf Edymiona" to zakończenie sagi, którego się nie spodziewałem. Całą uwagę Dan Simmons skupia wokół bohaterów, co powoduje, że książka znacznie wyróżnia się na tle pozostałych części. Jednak wydarzenia w niej przedstawione są niebanalne, wpływają na odbiór poprzednich tomów, a jednocześnie nie odbierają im sensu ani uroku. Autor robi coś niesamowitego ze światem i bohaterami, bez reszty wchodzi się w ich świat i z niecierpliwością śledzi ich losy. Fantastyczna powieść scince-fiction!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
23. marca, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...