Tristan Strong niszczy świat. Rick Riordan przedstawia Tom 2

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Seria zyskała już uznanie czytelników i recenzentów New York Times'a. Kiedy jego babcia zostaje porwana z rodzinnej farmy Strongów, Tristan musi wrócić do Alke, by ratować ją przed czarnym charakterem z ludowych opowieści, który ma swoje plany i nie swój młot. Tristan Strong wciąż Czytaj więcej

więcej parametrów

O książce

Autor bestselerów Rick Riordan przedstawia drugą część trylogii o Tristanie Strongu autorstwa Kwamego Mbalii. Seria zyskała już uznanie czytelników i recenzentów New York Times'a.
Kiedy jego babcia zostaje porwana z rodzinnej farmy Strongów, Tristan musi wrócić do Alke, by ratować ją przed czarnym charakterem z ludowych opowieści, który ma swoje plany i nie swój młot.
Tristan Strong wciąż nie może się pozbierać po pierwszej wyprawie do Alke, krainy afroamerykańskich bohaterów ludowych i afrykańskich bogów, mimo że udało mu się wyjść zwycięsko z licznych niebezpiecznych przygód. Nie może jednak odpocząć, bo Nana zostaje porwana przez szukającego zemsty tajemniczego złoczyńcę.
Tristan musi wrócić do Alke i ponownie współpracować z pyskatą Gumową Małą, by uratować babcię i nie dopuścić do dalszych zniszczeń. Anansi, teraz jako twórca aplikacji w telefonie Tristana, w każdej chwili służy mu pomocą, podobnie jak kilkoro nowych bohaterów, lecz warunkiem powodzenia misji jest znalezienie sposobu na ponowne zszycie rozdartych dusz.
Druga część serii, podobnie jak pierwsza, ma wartką akcję, lecz tym razem autor skupia się na takich kwestiach jak znaczenie diaspory i skutki traumy, co nadaje książce więcej głębi i siły w porównaniu z jej poprzedniczką. Jest moc.
Kirkus
Świat wykreowany przez Mbalię wciąż zaskakuje dzięki błyskotliwemu podejściu do poruszanego tematu, wartkiej akcji i licznym przygodom oraz bądźmy szczerzy komicznej impertynencji Gumowej Małej
Booklist

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3209776
Tytuł
Tristan Strong niszczy świat. Rick Riordan przedstawia Tom 2
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
400
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2022-02-22
Rok wydania
2022
Wymiary
199 x 126
Waga
0.37 kg
Wysokość
126 mm
Długość
199 mm
Głębokość
30 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
124 mm
Nasza cena
33,59 zł
Symbol produktu:
9788367071086
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Tristan Strong niszczy świat. Rick Riordan przedstawia Tom 2

Dziękujemy za Twoją ocenę!
4,0/5
 
1 ocena
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.Jak działają recenzje
Sortuj
Od najwyższej oceny
  • Avatar recenzenta
    Zakup niezweryfikowany
    4.0
     
    2022-03-09Recenzja zweryfikowana
    "Niech Ci serce usycha z bólu. Niech twoje łzy leją się bez końca, jak kiedyś moje." Po ocaleniu Alke - a wcześniej narażeniu jego mieszkańców na zagładę — Tristan wrócił na farmę dziadków, wyczekuje końca wakacji i powrotu do domu. Chłopak nadal stara się jakoś pokładać sobie, to co wydarzyło się w jego w życiu i nie chodzi tu jedynie o nowe zdolności czy wizytę w świecie bogów... Jego głowę wciąż zaprzątają myśli o zmarłym przyjacielu oraz "dziedzictwie" Strongów. Niestety, jak to często bywa, los ma w nosie rozterki Tristana. Zwłaszcza gdy na farmie pojawiają się nieproszeni goście nie z tego świata. Po drugim tomie Tristana Stonga oczekiwałam trzech rzeczy. Po pierwsze, sporej dawki mitologii afrykańskiej. Po drugie, niezwykłej przygody, która wciągnie mnie bez reszty. Po trzecie znanego z pierwszego tomu humoru. Czy to dostałam? Prawi tak. Jeśli chodzi o mitologię czy humor, to nie mam na co narzekać. Autor zdecydowanie trzyma tu wysoki poziom. Co więcej w tym tomie o wiele łatwiej było mi się odnaleźć wśród afrykańskich wierzeń. Niestety miałam mały problem z fabułą, która, pomimo że nie pozwalała na nudę, to jednocześni z czasem nabrała swego rodzaju powtarzalności. Chodzi mi tu o schemat: Zwrot akcji, Zagdaka/problem do rozwiązania, Tristan (zazwyczaj niemal sam) znajduje odpowiedź, kolejny zwrot akcji i tak w kółko. Nie było tu wiele istotnych ingerencji ze strony naprawdę świetnie zapowiadających się postaci drugoplanowych i stanowiły one w większości tło dla poczynań głównego bohatera, a szkoda. Jednak pomimo tej powtarzalnością nie mogę powiedzieć, że książkę czytało mi się źle. Wręcz przeciwnie... pochłonęłam ja właściwie w dwa wieczory. Była to lekka i przyjemna pozycja, chociaż nie ukrywam, że po trzecim tomie oczekuję więcej. Oceniam na 7/10 i czekam na kontynuację na miarę pierwszego tomu.
    Czy ta recenzja była przydatna?
    00
Dostawa i płatność

Zobacz również