Xi

Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci

Zacznij od "Treningu umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci" i ćwicz razem ze swoim dzieckiem! Zestaw praktycznych kart został opracowany w taki sposób, by użyć ich w domu, ale także podczas zajęć prowadzonych przez psychologów, terapeutów, socjoterapeutów lub pedagogów. Znajdziesz w nim zadania do zajęć indywidualnych oraz grupowych. To świetna okazja, by pomagać dzieciom w wyrażaniu emoCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Difin
 • Data premiery: 2021-04-16
 • Okładka: teczka
 • Liczba stron: 60
 • Wymiary: 300 x 215

Zacznij od "Treningu umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci" i ćwicz razem ze swoim dzieckiem! Zestaw praktycznych kart został opracowany w taki sposób, by użyć ich w domu, ale także podczas zajęć prowadzonych przez psychologów, terapeutów, socjoterapeutów lub pedagogów. Znajdziesz w nim zadania do zajęć indywidualnych oraz grupowych. To świetna okazja, by pomagać dzieciom w wyrażaniu emocji i myśli. Sprawdzą się na lekcji oraz podczas rodzinnego wieczoru!

W zestawie "Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci" znajdziesz 55 kart terapeutycznych, które można zastosować podczas zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Łatwo wybierzesz odpowiednią kartę, dopasowaną do umiejętności dziecka. Atrakcyjna forma graficzna sprawia, że uczeń jest dodatkowo zainteresowany wykonaniem ćwiczenia oraz łatwiej wyobraża sobie różne wydarzenia. Zapewnia to praktyczny sposób rozwijania możliwości poznawczych, a także oceniania stanów emocjonalnych. Zbiór zawiera materiały wspierające w rozwoju czterech podstawowych emocji, czyli smutku, strachu, złości i radości.

Znajdziesz tu również karty ułatwiające wyjaśnianie dzieciom znaczenie postaw społecznych, które są powszechnie akceptowane. Zachowania prospołeczne z prezentowanego zestawu to głównie dziękowanie, proszenie, pomaganie, pocieszanie, dzielenie się i zapraszanie. Przy pomocy materiałów możesz uczyć dziecko odpowiedniego zachowania, ale także wyjaśniać, dlaczego akurat tak powinno postępować. To doskonała okazja do uświadomienia zalet różnych postaw prospołecznych oraz problemów wynikających z ich niestosowania.

"Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci" został opracowany przez dr Agnieszkę Lasotę, zajmującą się psychologią dziecięcą, a także socjoterapią. To wykładowca Instytutu Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowała w przedszkolu oraz w Ośrodku Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Ponadto od kilkunastu lat prowadzi szkolenia dla psychologów i pedagogów. Jej zainteresowania naukowe dotyczą głównie rozwoju emocjonalnego, komunikacji, rodziny oraz edukacji. Napisała już kilkadziesiąt artykułów naukowych związanych z psychologią rozwoju dziecka. Dr Agnieszka Lasota zrealizowała również wiele programów i projektów profilaktyczno-terapeutycznych.

Zestaw ukazał się dzięki Wydawnictwu Difin. To wydawca oferujący głównie publikacje naukowe i podręczniki szkolne oraz akademickie. Sprawdź również inne materiały edukacyjne tego wydawnictwa, w tym "Terapię pedagogiczną. Scenariusze zajęć".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3006095
Tytuł
Trening umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
60
Data premiery
2021-04-16
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
300 x 215
Okładka
okładka teczka
Waga Produktu [kg]
0.63
Długość
303
Głębokość
215
Wysokość
10
Nasza cena
62,40 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
23 recenzji
 • 5
  19
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  2
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zuzanna D. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2023-03-02
  Teczka jest świetnym narzędziem przydatnym w pracy psychologa szkolnego. 2 wersje kart ( na błyszczącym papierze i na zwykłej kartce świetnie się uzupełniają, chociaż świetnie by było gdyby wersja do kserowania jednak była również na kartce sztywniejszej, a co za tym idzie bardziej trwałej w codziennym użytkowaniu.) Przydatne karty, chociaż po pewnym czasie dosyć monotonne staje się gdy do każdej emocji są te same zadania.
 • Patrycja K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-25
  Pozycja bardzo ciekawa z wieloma kartami pracy do wykorzystania. Estetycznie opracowane są plansze pokazowe. Polecam.
 • Justyna I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-10
  Świetny materiał dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi. W skład zestawu wchodzi zadania do kopiowania oraz kolorowe grube wydruki, które są atrakcyjne w pracy z przedszkolakami. Produkt wart polecenia.
 • Paulina O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  Polecam dla dzieci w wieku przedszkolnym dla starszych zbyt proste.
 • Karolina Ż. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2021-10-06
  Produkt nie wart polecenia. Karty pracy wykonane schematycznie i nieciekawie.
 • Joanna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-06-09
  Choć jest to zestaw przeznaczony w dużej mierze dla psychologów i terapeutów to ja jako rodzic również korzystam z treningu oraz kart w nim zawartych. Jest to możliwe, ponieważ wszystko jest opisane w prosty i intuicyjny sposób. Karty mają bardzo atrakcyjną graficznie formę i są bardzo solidnie wykonane. Bardzo pomocne narzędzie do pracy z dzieckiem również w domowych warunkach, w formie zabawy.
 • Żaneta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-31
  Posiadam i stosuje zagadnienia z „Treningu umiejętności emocjonalnych i społecznych dzieci” pani Lasoty z dobrym skutkiem. Przygotowanie i rozwijanie umiejętności społecznych wśród dzieci jest szczególnie ważne dlatego z wielka przyjemnością mogę stwierdzić, że forma prezentacji powyższego zestawu sprawdza się doskonale. Dzieci lubią przedstawionych na kartach bohaterów i chętnie podejmują współpracę. Bardzo udane wydawnictwo.
 • Aleksandra I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-31
  Korzystam z tego zestawu w pracy z „moimi” przedszkolakami. Karty mają sympatyczną stylistykę i przyciągają wzrok dzieci. Maluchy dzięki temu bardzo otwarcie rozmawiają o emocjach oraz chętnie biorą udział w zabawach w oparciu o zaproponowane w treningu rozwiązania. Zestaw ćwiczeniowy pani Lasoty to dobry wybór dla specjalistów, ale również rodziców. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3006095
Ładowanie...