Trening superkoncentracji dla dzieci (Paulina Mechło) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot
Niedostępny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Czy koncentrację da się trenować jak sport? "Trening superkoncentracji dla dzieci" udowadnia, że to możliwe! Dobra pamięć, spostrzegawczość i skupienie są potrzebne w szkole. Jak tu jednak być skoncentrowanym na jakimś zadaniu, gdy wokół pełno atrakcji! Tyle rzeczy codziennie skutecznie potrafi rozproszyć. Dodatkowo smartfon, komputer oraz telewizor nie pomagają, łatwo odciągając uwagę.

Nawet dorośli szybko się rozpraszają, gdy muszą poradzić sobie z wieloma obowiązkami jednocześnie. Jak rozwiązać te wszystkie problemy, jeżeli myśli wciąż uciekają gdzieś daleko? Jakie wynikają z tego szkody, łatwo sobie wyobrazić! Pewnie każdy doskonale pamięta te sytuacje z dzieciństwa, gdy z braku uwagi zapomniało mu się o zadaniu domowym lub przeczytaniu lektury szkolnej. Czasem nieuważne podejście do rozwiązywanych zadań sprawiało, że przez to po prostu wychodziły źle. Na szczęście teraz z pomocą przychodzi ta niezwykła książka!

W "Treningu superkoncentracji dla dzieci" znajdziesz przykłady prostych ćwiczeń, wspaniale usprawniających koncentrację. W dodatku można to zrobić w przyjemny sposób! Kilkadziesiąt pomysłowych zabaw pozytywnie wpływa na pamięć dzieci, a także pomaga w rozwijaniu spostrzegawczości. Dzięki nim dziecko będzie bardziej uważne oraz mocniej zwróci uwagę na szczegóły! Nieodłącznym towarzyszem treningów jest wesoły Móżdżek, który czasami przyjdzie z pomocą, ale też poprzeszkadza, żeby sprawdzić czujność dzieci. Zawsze chętny do rozmowy, przekazuje wiele ciekawych informacji i uczy, w jaki sposób utrzymywać uwagę na wykonywanym zadaniu. Gdy skończysz wszystkie zadania, na końcu książki znajdziesz również specjalny dyplom! Dobry uczeń powinien przecież otrzymać nagrodę. Słuchaj uważnie, ćwicz rozważnie oraz bądź gotowy na każde wyzwanie!

Korzystaj z zestawu ćwiczeń opartego o wiedzę naukową. Paulina Mechło zajmuje się psychologią i neurolingwistyką. Jest zdobywczynią nagrody Teofrasta. Prowadzi szkolenia usprawniające działanie umysłu oraz funkcji poznawczych. Udziela porad dzieciom i dorosłym, korzystając z języka polskiego oraz języka angielskiego. Wykorzystując swoją bogatą wyobraźnię opracowała wraz z Magdaleną Karpińską wspaniały zestaw ćwiczeń, z którym możesz trenować codziennie!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2963115
Tytuł Trening superkoncentracji dla dzieci
Autor Paulina Mechło, Magdalena Karpińska
Wydawnictwo Sensus
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 120
Data premiery 2021-01-12
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 235 x 158
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.21
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 22,99 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Sylwia M.

5/5
| 23-08-2022
Kolorowy. Odpowiednia wielkość do plecaka.
Od klasy 1.

Iwona Ś.

4/5
| 18-12-2021
Ciekawe zadania na spostrzegawczość, od łatwiejszy do trudniejszych.

Adriana G.

5/5
| 13-12-2021
Tego szukałam. Obszerny zestaw ćwiczeń i łamigłówek. Bardzo fajne pomysły. Świetnie wytłumaczone instrukcje. Jest to na pewno pomocna książka do pracy nad pamięcią. Trzeba koniecznie przeczytać dla kogo przeznaczona. My będziemy musieli chwilkę jeszcze poczekać.

Urszula W.

5/5
| 26-07-2021
Bardzo fajna i ciekawa książka dla dzieci do poćwiczenia koncentracji i skupienia uwagi. Polecam.

Marta S.

4/5
| 04-06-2021
Polecam, fajne zadania chociaż niektóre wymagają dość dużej uwagi.

Alicja Z.

3/5
| 09-04-2021
Produkt trochę mnie rozczarował, ale niektóre zadania były inspirujące.

Grazyna U.

5/5
| 14-02-2021
Książek o koncentracji dla dzieci jest naprawdę sporo. Na szczęście tutaj autorki doskonale rozumieją potrzeby dzieci i wiedzą, że najlepiej zdobywać pewne zdolności poprzez zabawę. Duża ilość nowatorskich ćwiczeń i różnorodnych zadań oraz łamigłówek nie tylko pomaga im rozwinąć koncentrację, ale też pozytywnie wpływa na kolejne aspekty życia. Bo jak to w życiu, czasami gdy nie dajemy sobie rady z jedną rzeczą, przestajemy wierzyć we własne siły. Tutaj dziecko nie tylko doświadcza, że jest w stanie wykonać, zadanie, ale zaczyna rozumieć jak działa system nauki oraz co można zyskać będąc wystarczająco skupionym. Bardzo dobra książka - polecam.

Izabela N.

5/5
| 13-02-2021
Bardzo fajna książka dla rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom. I nie chodzi tutaj tylko o wprowadzanie systemu nauczania, ale o ogólną pomoc w wykonywaniu zadań. Zebrane tutaj ćwiczenia pozwalają rozwinąć dobrą koncentrację, pamięć, a także spostrzegawczość. Fajnie, że ćwiczenia zostały dopasowane do wieku dziecka.

Anna R.

5/5
| 04-02-2021
Zaburzenia koncentracji u dzieci najczęściej są wykrywane w momencie rozpoczęcia przez nie edukacji przedszkolnej lub szkolnej. Brak umiejętności pełnego skupienia się na wyznaczonym zadaniu może skutkować problemami z nauką, dlatego tak ważne jest rozpoznanie tego zaburzenia i ćwiczenia koncentracji już od młodszych lat. W obecnych czasach nasze życie nasycone jest wieloma bodźcami, rozpraszaczami. Nawet nam dorosłym niekiedy ciężko skupić się na wykonywanej pracy czy prowadzonej rozmowie. W sytuacji, gdy w tle rozbrzmiewa telewizor czy wibruje podłączony do sieci telefon, niełatwo pozostać niewzruszonym. Dzieciom jest szczególnie trudniej, wynika to z ich natury, są ciekawskie, szybko się nudzą, kuszone kolejnymi bodźcami zapominają, co mały zrobić lub chcą to zwyczajnie "odbębnić", by móc powrócić do zabawy. To właśnie dlatego tak ważny jest trening koncentracji, który wykonywany systematycznie, w odpowiednich warunkach, przyniesie zadowalające, długotrwałe efekty.
"Trening superkoncentracji dla dzieci" to zbiór stu niebanalnych, różnorodnych zadań i łamigłówek, które ćwiczą skupienie, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość, ale także naukę czytania, pisania i zdolności matematyczne. Autorki postawiły na różnokierunkowość, co błyskawicznie przyciąga uwagę dzieci. Bardzo często książeczki tego typu są szablonowe, a jak wiadomo schematyczność szybko nuży i zniechęca dzieci. Tutaj, co prawda nie zabrakło typowych labiryntów czy łączenia kropek, ale nie wiodą one prymu. Znajdziemy naprawdę pomysłowe, ciekawe zadania, które nasza pociecha będzie wykonywać z zapałem i nieukrywaną satysfakcją.
Uważam, że jest to pozycja idealna już dla pięcioletnich dzieci. Co prawda, nie zrobią wszystkich poleceń, ale myślę, że poradzą sobie z ponad połową ćwiczeń. Moja córka kończy niebawem sześć lat i jest tą książeczką totalnie zachwycona. Z pewnością przyczyniła się do tego także piękna, barwna szata graficzna oraz zabawny bohater móżdżek, który kibicuje młodemu czytelnikowi w czasie wykonywania kolejnych misji. Najbardziej jednak urzekły ją nowe typy zadań, z którymi do tej pory nie miała jeszcze styczności, dlatego wykonywała je niemal z rumieńcami na twarzy, w pełnym skupieniu i zaangażowaniu. Ten zbiór ćwiczeń to doskonały przykład, jak wspaniałe efekty przynosi nauka przez zabawę. Z tą książką nie ma mowy o nudzie, zatem zadania nie będą wykonywane pod przymusem czy na szybkiego. W pełni angażuje, funduje relaks, a co najważniejsze, dostarcza także mnóstwo satysfakcji, zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica.
Autorki książeczki doskonale wiedzą, że koncentracja to umiejętność mózgu dziecka, którą można rozwijać za pomocą ćwiczeń, dlatego przygotowały naprawdę pomocny, wyjątkowy i niebanalny zestaw, jaki pozwoli pociechom doświadczać jak najmniej problemów ze skupianiem swojej uwagi. Zafundowany trening nie tylko ćwiczy koncentrację, ale także wzmacnia pamięć, uczy kreatywnego myślenia i rozwija spostrzegawczość. Dzięki taki pozycjom dzieci znacznie szybciej przyswajają nową wiedzę, co z pewnością będzie przydatne w kolejnych latach. Jeśli szukacie niebanalnego zbioru zadań, który zachwyci wasze dziecko i zachęci do trenowania mózgu, niczym najważniejszego mięśnia, a także przyniesie długofalowe skutki i mnóstwo satysfakcji, ta pozycja musi się znaleźć w waszej biblioteczce! Razem z córką polecamy gorąco!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
6. grudnia, wt. — 7. grudnia, śr.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. grudnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. grudnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...