Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami (Magdalena Boćko-Mysiorska) - tantis.pl
Xi

Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami

Magdalena Boćko-Mysiorska, Dorota Prończuk

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 18
Serie: (Nie) tacy sami

Kup w zestawie:

Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami
5/5
22,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
65,67 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 24,99 zł

22,39 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 14,01 zł

Opis

Ludzie są różni i widać to nawet w przypadku dwójki bliźniąt, wychowujących się w tej samej rodzinie. Tosia i Julek - bohaterowie książeczki "Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie)tacy sami" posiadają skrajnie różne charaktery, a w dodatku mają zupełnie inną wrażliwość sensoryczną. W swojej serii poświęconej scenom z życia bliźniaków autorka zwraca uwagę nie tylko na codzienne, dziecięce problemy, ale również pokazuje emocje najmłodszych.

"Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami" to część pierwszej na polskim rynku serii kładącej nacisk na wrażliwość sensoryczną kilkulatków. W trakcie czytania lektury dość szybko zauważymy, że dwójka rodzeństwa zupełnie inaczej reaguje na te same bodźce oraz sytuacje. Dlaczego? Skąd się to bierze i jak reagować?

Tym razem para bliźniąt uczy się dzielić. Jak przebiegnie ten proces? Czy dojdzie do kłótni? A może uda się uzyskać kompromis? Daj się zaskoczyć i wciągnij się w perypetię sympatycznych bohaterów. Twój kilkulatek zachwyci się ich przygodami.

Pomysł na serię "(Nie)tacy sami" zrodził się w głowie Magdaleny Boćko - Mysiorskiej. To znana i lubiana pedagog, tłumaczka, wykładowczyni, terapeutka i trenerka. Prowadzi ona również bloga www.magdalenabockomysiorska.pl. Prywatnie jest mamą dwójki dzieci. Promuje ona Rodzicielstwo Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Kładzie ona duży nacisk nie tylko na naukę, ale przede wszystkim - na empatyczną komunikację.

Magdalena Boćko - Mysiorska prowadzi również szkolenia dla rodziców i wychowawców, a także tworzy artykuły poświęcone tej tematyce. Jej książki, poświęcone Tosi i Julkowi zyskują coraz większe grono sympatyków.

"Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami" to pozycja, po którą powinni sięgnąć również dorośli. Uczy ona indywidualnego podejścia do każdego dziecka oraz empatii. Co ważne, nie zabraknie też morału i lekcji dla kilkulatków. Jeśli Twój maluch nie lubi się dzielić to po tej opowieści zmieni zdanie. Dlaczego? Przeczytaj książeczkę razem z nim, a wtedy się dowiesz.

Wydanie wyróżnia się atrakcyjnością wizualną - przyjazne, kolorowe obrazki rozbudzają wyobraźnię dziecka i pomagają mu wczuć się w sytuację bohaterów. Książka odznacza się też trwałością, która zapewnia solidna okładka.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2972288
Tytuł Tosia i Julek uczą się dzielić. (Nie) tacy sami
Autor Magdalena Boćko-Mysiorska, Dorota Prończuk
Wydawnictwo Dwukropek
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 18
Data premiery 2021-02-17
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 200 x 190
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.24
Cena detaliczna 24,99 zł
Nasza cena 22,39 zł
Powiązane tematy: Dzień Dziecka 2023
Serie: (Nie) tacy sami

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Ewa M.

Klient zweryfikowany

5/5
| 12-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Zarówno ja jak i moje dziecko bardzo lubimy serię o Tosi i Julku. Mamy kilka książeczek, w tym o dzieleniu się.
Moim zdaniem temat dzielenia staje się trudny, gdy dziecko skończy dwa latka i coraz częściej zauważa, że coś jest "jego" własnością. Naturalnym jest to, że nie zawsze chce się podzielić swoimi zabawkami, które są dla niego bardzo ważne. Tytułowa Tosia chciała się pobawić łopatką koleżanki z piaskownicy. Basia (koleżanka Tosi) nie chcę oddać swojej zabawki. Tosia ze złości obsypuje Basie piaskiem. I tutaj wkracza bardzo empatyczna, wspierająca mama Tosi. Pomaga córce się uspokoić, wyciszyć. Stara się ją zrozumieć ale też interesuję się emocjami drugiego dziecka. Po tym jak Tosia dochodzi do siebie, jej mama rozmawia z nią o zaistniałej sytuacji.
Ta książka jest świetną pozycją dla dziecka (które często odnajdzie się raz w sytuacji Tosi, a innym razem w sytuacji Basi), jest też bardzo dobrą lekturą dla rodzica (pokazuje jak możemy się zachować aby wspierać dziecko w trudnych emocjach, ukazuję również, że dziecko ma prawo do autonomii, że dzielenia się uczy się z czasem, że nie musi się zawsze wszystkim bezwiednie dzielić, że jego zdanie, jego emocje są ważne).
Bardzo podoba mi się w tej książeczce jak i całej serii, że na końcu są porady" dla rodziców. Porady napisane są przez autorkę, która jest pedagożką, promotorką Rodzicielstwa Bliskości. Wspomniane jest między innymi o tym, że gotowość do dzielenia się wygląda inaczej na różnych etapach rozwoju dziecka. Podane są również wskazówki jak możemy wspierać dziecko w ćwiczeniu umiejętności dzielenia się.
Jest to bardzo dobra pozycja dla dzieci przedszkolnych, dla rodziców których interesuje wychowanie w bliskości, w empatii, w szacunku, dla których emocje dziecka są ważne. Książka wpasowuje się również doskonale w pedagogikę Montessori.
My jesteśmy zachwyceni, syn czasami chce czytać ją kilka razy dziennie.
Polecamy!

Paulina

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kupiliśmy jako już kolejną z tej serii zauroczeni cudownym rodzeństwem i chociaż jak na ten moment książka nie przyniosła pożądanego efektu nadal wierzę, że przesłanie w końcu trafi do mojego 3 latka. Podejście RB na plus, rzeczowy komentarz od specjalisty skierowany do rodziców na osobnej stronie.

Ewelina M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Mała książeczka, a jaka ważna. Bardzo podoba mi się podejście do dzielenia się pokazane przez autorkę. Nie chodzi przecież o nieustanną zgodę na oddawanie swoich rzeczy innym. Dzielenie się zabawkami nie jest łatwe, ale da się przejść przez ten etap. Chodzi o rozmowę i utrwalenie w dziecku poczucia bezpieczeństwa. To także umiejętność wyznaczania granic i odmowy o której my, dorośli często zapominamy. A wszystko to w przyjemnej formie czytanki.

Aurelia K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna książka z serii Nie tacy sami jak zawsze okazuje się strzałem w dziesiątkę. To książka nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Cenne informacje przekazane przez autorkę pomogą porozmawiać z dziećmi i rozwiązać problem. Bardzo ważne jest to, że każde dziecko może inaczej reagować na bodźce z zewnątrz, a my jako dorośli musimy tę jego inność uszanować.

Diana B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Z niecierpliwością czekałam na premierę nowej książki o przygodach Tosi i Julka. Oczywiście mając na względzie moje dzieci. Nie sa to bliźniaki, jednak niewielka różnica wieku sprawia, że tematyka jest nam naprawdę bliska. Tym razem rodzeństwo wybiera się na plac zabaw i dochodzi do nieprzyjemnych konfliktów. Książka jest świetnym punktem odniesienia i może być początkiem ważnej rozmowy dotyczącej zarówno dzielenia się zabawkami, jak i kontaktów z innymi dziećmi.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...