Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Bajki i wierszyki

Najczęściej kupowane razem

Tosia i Julek się kąpią. (Nie) tacy sami. Tom 2
5/5
16,39 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
53,27 zł

"Tosia i Julek się kąpią" - książeczka z serii "(Nie) tacy sami" to kolejna pozycja, która wydana zostaje w tej serii. Autorka, Magdalena Boćko-Mysiorska, świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki i dla dzieci, i dla rodziców. Kolorowe ilustracje są dziełem Doroty Prończuk i ujmują dzieciaki i rodziców swoją prostotą i oryginalnością.

Nie było dotąd takiej pozycji na polskim rynku! W książeczkach nie tylko pokazane są emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka, ale zawsze zwrócona jest uwaga na dziecięcą wrażliwość sensoryczną.

W książeczce "Tosia i Julek się kąpią" towarzyszymy dwójce bohaterów - bliźniętom Tosi i Julkowi. Dziewczynka i chłopiec są od siebie bardzo różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób. Na przykład jeśli chodzi o kąpiel - po zabawie w parku, skakaniu po kałużach, trzeba się wykąpać. Dla Julka to kolejna przygoda i zabawa! Ale nie wszystkie dzieci lubią kąpiele - Tosia obawia się pluskania w wannie, nie przekonują jej nawet zabawki, którymi będzie mogła pobawić się w wodzie. Większość dzieci na świecie reprezentuje jedną z tych grup - entuzjastyczne lub pełne obaw podejście do kąpieli. A rodzice mają spokojne, czyste dzieci lub przeżywają koszmary za każdym razem, kiedy dzieci muszą być wykąpane. Dlatego warto polecić tę książeczkę każdemu rodzicowi, który przeżywa problemy w tym względzie.

Bazując na swoim ogromnym doświadczeniu i wiedzy, autorka z wielkim wyczuciem pisze o tym, jak poradzić sobie zarówno ze zbytnim entuzjazmem, jak i lękiem. W książeczkach zawartych jest dużo pięknych ilustracji, które pozwolą dzieciom utożsamić się z jednym z rodzeństwa.

Uważny rodzic zna predyspozycje i wrażliwość sensoryczną własnego dziecka i wie, że rozwój nie polega na wywieraniu presji czy treningu, ale na wspieraniu dziecka i towarzyszeniu mu w jego osobistym tempie rozwoju. W serii książeczek o Tosi i Julku rodzice dowiadują się, że tempo rozwoju ich dziecka jest rzeczą indywidualną i nie powinno się go porównywać z tempem rozwoju innych dzieci. Książki zawierają również porady, zawarte na ostatnich stronach, pomagające w zmaganiu się z problemami, które często napotykają rodzice maluchów.

Wydane przez Dwukropek książeczki w twardej oprawie i w wysokiej jakości druku będą świetnym uzupełnieniem biblioteczki rodziców i dzieci.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Paulina

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-07-2021 | Recenzja zweryfikowana
Tych dwójki bliźniaków nie trzeba przedstawiać, myślę, że powinien się z nimi zaprzyjaźnić każdy dwulatek. Mamy całą kolekcję tych książeczek i jesteśmy bardzo na tak! Ogromny plus za indywidualne podejście do dziecka z uwzględnieniem jego odmienności, szacunkiem do małego człowieka. Dzieci mogą się łatwo utożsamić z bohaterami i oswoić z myciem głowy nawet jeśli bardzo tego nie lubią, a rodzic dostaje fachowe wskazówki i komentarz od specjalisty na osobnej stronie.

Gabriela U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 15-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Na początku pomyślałam, że to kolejna książeczka o kąpieli, jednak ta wyjątkowo mi się podoba. Pokazuje indywidualne podejście do każdego dziecka i jego potrzeb. Niesamowicie spodobało mi się także jak w nienachalny sposób pokazuje się jak można komunikować swoje potrzeby. Tosia nie lubi jak chlapie się w nią wodą, Julek znów chciałby chlapać cały czas. Na szczęście mama ma na to sposób i pozwala mu na większe szaleństwa, kiedy siostra już wyjdzie z wanny.

Elżbieta T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Wieczorna kąpiel to u nas koszmar. Na szczęście w końcu znalazłam książeczkę w której bohaterka rozumie naszą córeczkę. W większości książek o kąpieli wszyscy uwielbiają tę czynność i pokazują jakie to nie jest fajne. Tym razem mamy dwójkę rodzeństwa. Julek w wodzie czuje się autentycznie jak ryba. Roznosi go energia, jest skory do zabawy. Jego siostra Tosia do wody podchodzi z dużym dystansem. Nie lubi być mokra i ogólnie czuje strach przed wodą. Bardzo podoba mi się zachowanie rodziców, którzy nie karcą jej a starają się okazać jej zrozumienie.

Dostawa

2840558
Ładowanie...