Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 6-8  » Literatura dziecięca 6-8 lat

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie świat wokół nas bardzo się zmienił, a własne cztery kąty stały się centrum naszego życia w stopniu wyższym, niż kiedykolwiek do tej pory. W domach pracujemy, uczymy się, spędzamy wolny czas w rodzinnym gronie i rozwijamy zainteresowania. "To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci" służy dwóm ostatnim z wymienionych celi - książka pomoże Ci zaszczepić u swoich pociech przyrodniczą pasję i założyć pierwszą domową uprawę roślin w ogródku, na balkonie lub parapecie.

Aby cieszyć oczy własnoręcznie wyhodowanymi kwiatami, pałaszować świeże i pełne wartości odżywczych warzywa i zioła, nie trzeba dysponować dużą powierzchnią uprawną ani skomplikowanymi preparatami czy narzędziami. Wystarczy kawałek miejsca na widnym parapecie i podstawowe materiały ogrodnicze, by zazielenić swoje najbliższe otoczenie; autorka książki Kirsten Bradley przygotowała pigułkę wiedzy dla początkujących w tej materii, dostosowane poziomem trudności do najmłodszych czytelników książki.

"To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci" jest zbiorem praktycznych porad w zakresie domowej uprawy roślin. Dowiecie się z niej, na którym parapecie w mieszkaniu najlepiej umieścić doniczki, jak wysiewać czy podlewać nasiona i jak wykonać doniczkę domowym sposobem. Kirsten Bradley zachęca także do bliższego zapoznania się z miejscową florą i fauną: bo czy odwiedziny ptaszków we własnoręcznie założonym karmniku lub rodzinne zbieranie kwiatów i liści w celu stworzenia zielnika nie są prawdziwą frajdą? Wrażenia i obserwacje warto z kolei zapisywać w specjalnie założonym dzienniku przyrodnika - dzięki lekturze poznacie podstawowe zasady jego prowadzenia.

Dzięki lekturze poradnika zyskacie wiele sposobów na wspólne spędzanie czasu, Twoje dzieci poznają wiele praktycznych informacji i umiejętności, ale nie tylko. Autorka pokazuje, że jesteśmy częścią ekosystemu i warto nauczyć się życia w harmonii z wszystkimi jego członkami. Pszczoły nie są groźnymi insektami, lecz pożytecznymi, dzielnymi pracownicami i nie trzeba się ich bać; własnoręcznie zebrany szpinak czy natka pietruszki smakują o wiele lepiej, niż te nielubiane, kupione w markecie. Świat jest piękny i warto się o niego zatroszczyć, by czerpać z natury pełnię radości i satysfakcji!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Renata W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pięknie wydana z dbałością o czytelnika. Pełna koloru, pięknych ilustracji.

Alicja R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Super ksiązka dla dzieci która uczy jak zacząć przygodę z ogrodnictwem. Moja córeczka lubiła zawsze kwiatki więc postanowiłam kupić książkę, ktra jej wyjaśni trochę co trzeba robić. Bardzo jej się podoba. Poza typowymi instrukcjami jak coś zasadzić i o to dbać, jest jeszcze instrukcja jak zbudować domek dla ptaków. My mamy akurat ogród więc mamy miejsce na takie rzeczy, ale myślę, że jak ktoś ma balkon to też da radę.

Andżelika M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 06-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Idealna ksiazka żeby zabić nudę z dzieckiem. Moja córka narazie jest zachwycona. Ostatnio budowaliśmy doniczkę i już jest na balkonie. Będziemy ją niedługo używać i sadzić do niej jakieś roślinki. Książka moim zdaniem daje nam jakiś pomysł na to jak nie nudzić się w domu i co porobić zamiast tych samych zabaw czy oglądania bajek. Jeśli ktoś ma balkon lub w ogóle ogródek to warto wykorzystać to. Polecam książeczkę.

Alina M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Super skiążeczka dla maluchów, które lubią roślinki. Nada się nie tylko do domów z ogrodem, ale też można pomysły z niej wykonywać na balkonie lub na parapecie. Pokazuje maluchom jak zacząć sadzić roślinki, jak o nie dbać. Jest też instrukcja jak zrobić własną doniczkę czy karmnik dla ptaków. Wydaje mi się, ze może zaszczepić w dziecku pasję do zajmowania się ogrodem i pokazać ile pracy trzeba włożyć, żeby coś wyrosło.

Martyna W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
„To pestka!” jest książką, w której znajdziecie wiele ciekawych i niezwykle prostych instrukcji, pozwalających nawet najmłodszym zasmakować pracy ogrodnika. Jak z kuchennych resztek wyhodować warzywa? W jaki sposób z pustego kartonu lub starej gazety wyczarować doniczki? Co zrobić, by założyć hodowlę ziół na okiennym parapecie? To właśnie tu znajdziecie odpowiedzi na te pytania. Na kartach książki umieszczono nie tylko listy potrzebnych składników, ale także wskazówki, które krok po kroku przeprowadzą Was przez poszczególnie ogrodnicze prace. Co ważne, każdy pomysł możecie zrealizować nawet wtedy, gdy nie macie przydomowego ogródka! Balkon, donica, a nawet trawnik w okolicy wystarczą, by pod przewodnictwem autorki postawić pierwsze kroki w hodowli roślin ozdobnych, warzyw czy ziół.

Jakie pomysły zaskoczyły nas najbardziej? W książce znajdziecie niewiarygodnie prosty przepis, pozwalającą stworzyć fasolowe tipi! Jestem przekonana, że taka niecodzienna kryjówka wprawi w zachwyt każdego małego Indianina i Indiankę! Jednak największym walorem tej publikacji jest to, że każda rozkładówka będzie cudownym zaproszeniem do odkrywania świata przyrody poprzez doświadczenia i garść ciekawostek. Stworzone donice dla zapylaczy czy domki dla owadów pomogą małym przyrodnikom obserwować pszczoły, motyle i innych mieszkańców łąk i ogrodów. Wirnik wiatrowy pomoże w prowadzeniu dzienniczka pogody, a instrukcja suszenia kwiatów dostarczy wielu wskazówek, pomocnych przy zakładaniu pierwszego zielnika. Wszystko to sprawia, że książka „To pestka! czyli ogrodnictwo dla dzieci” jest bardzo wartościową pozycją, pomagającą dzieciom odkryć piękno przyrody, nawet tej będącej na wyciągnięcie ręki, bo na domowym parapecie czy balkonie.

Na sam koniec chciałam dodać, że „To pestka!” to książka wspaniale przygotowana pod względem graficznym. Niezwykle kolorowe ilustracje w stylu retro, które mi przypominają obrazki z mojego pierwszego elementarza, są bardzo urokliwe. Jest coś kojącego w tych prostych, a jednocześnie jakże pięknych grafikach. Świetnie uzupełniają one tekst i są zachętą do podjęcia ogrodniczych prac, zdradzając efekt, który na młodych czytelników czeka na końcu realizacji każdej instrukcji. Jestem przekonana, że wspólnie z tym tytułem przeżyjecie wiele wspaniałych chwil, łączących zabawę i niezapomniane, bardzo cenne przyrodnicze doświadczenia.

Gorąco polecam książkę „To pestka! czyli ogrodnictwo dla dzieci” młodym czytelnikom od 6. roku życia.

Dostawa

)
2962046
Ładowanie...