To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać (Judith Viorst) - tantis.pl
Xi

To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać

Judith Viorst

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Zwierciadło
Liczba stron: 490

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,90 zł

26,39 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 24,78 zł

Opis

Strata towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Judith Viorst udowadnia, jak duże znaczenie ma ona dla nas, ale także, że często otwiera nowe możliwości, po które łatwo można sięgnąć. Niekiedy potrafi zmienić, a przy okazji wzmocnić doświadczającą jej osobę. Rozłąka, utrata romantycznych wizji i marzeń oraz niemożliwe do spełnienia oczekiwania nie są porażkami, lecz nieodłącznymi elementami każdego życia. Człowiek doświadcza straty już w momencie narodzin, gdy oddziela się od ciała matki i staje samodzielną istotą. To uczucie pojawia się również podczas uświadamiania sobie, że władza ludzka jest ograniczona oraz często trzeba ustąpić przed nieuniknionym.

Rzeczywistość jest niedoskonała, a więzi międzyludzkie bardzo dobrze tę niedoskonałość wyrażają. Człowiek może czuć przez to, że coś traci. Zauważa, że idealne, romantyczne relacje nie są możliwe w rzeczywistym świecie. Umiejętność wewnętrznego poradzenia sobie z poczuciem straty daje jednak człowiekowi ogromną siłę, wzmacnia psychicznie i emocjonalnie. Książka podejmuje bardzo poważną tematykę, ale autorka opowiada na tyle lekko, a czasem nawet dowcipnie, że trudne sytuacje wydają się czasami nabierać nieco jaśniejszych barw, napełniając człowieka nadzieją. To bardzo uniwersalna opowieść o ludzkich ograniczeniach, ale także niezwykłości życia, które niejednokrotnie bywa bardzo trudne, ale często zaskakuje niezwykłymi możliwościami, jakie po tych trudach niespodziewanie się pojawiają.

Judith Viorst jest autorką książek dla dzieci oraz dla dorosłych. Ukończyła Waszyngtoński Instytut Psychoanalizy. Studiowała na Uniwersytecie Rutgersa. Pisze również wiersze.

Wydawnictwo Zwierciadło powstało w 2010 r. i od tamtej pory współpracuje z wieloma wybitnymi twórcami. Znaleźć można tutaj książki Macieja Stuhra, Katarzyny Miller, Jarosława Sokoła, Szymona Majewskiego, Moniki Mrozowskiej oraz Miłosza Brzezińskiego. W ofercie wydawniczej znajduje się literatura popularnonaukowa, a także piękna. Wydawnictwo oferuje również poradniki psychologiczne napisane przez cenionych autorów. Książki wydawnictwa Zwierciadło znalazły uznanie wielu odbiorców, ciesząc się niesłabnącą popularnością.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2845336
Tytuł To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać
Autor Judith Viorst
Wydawnictwo Zwierciadło
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 490
Data premiery 2020-08-12
Rok wydania 2020
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.5
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 26,39 zł
Powiązane tematy: Poradniki. Autorki kobiety, Dzień Kobiet. Kobiety kobietom, Światowy Dzień Książki , Książki na majówkę, Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Joanna P.

Klient zweryfikowany

2/5
| 05-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Książka dotyczy bardziej utraty miłości rodziców zwłaszcza w rodzinach wielodzietnych wiec jestem zawiedziona póki co dochodząc do połowy książki szkoda że nie ma książki w wersji elektronicznej bo słuchałoby się lepiej.

Anna

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Z twórczością autorską Pani Judith Viorst nie miałam okazji jeszcze się do tej pory zapoznać.

Zainteresowałam się główną treścią zamieszczoną w nadanym książce tytule pt. '' To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe od spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać'', gdyż uważam, że jest on istotny, w co poniektórych płaszczyznach naszego życia odnoszę czasem wrażenie, że my zawartych w niej zagadnień nie do końca pojmujemy sens i logikę w pełnym i dosłownym ich znaczeniu.

Poruszone w tej oto książce zagadnienia przez autorkę są ważne, ponieważ my sami musimy o tym przekonać, co dla nas samych jest istotne, abyśmy mogli wiedzieć, co tak naprawdę czujemy, rozumiejąc główny podjęty przez nią temat.

Dla wielu z nas temat utraty może być trudny z tego względu, że w momencie zapoznania się z nim miałam ogromne oczekiwania czy będę na tyle silna, aby zrozumieć płynący z niej sam przekaz bądź też nie i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski, co mi dało jej przeczytanie i czy będę mogła ponownie do niej wrócić.

Każdy rozdział poprzedzony jest cytatem. Podoba mi się to z tego względu, że możemy poznać również myśli twórcze nieznanych mi do tej pory ich autorów.

Nie jest łatwo rozmawiać na temat utraty tego czegoś, co dla nas jest ważne i ma ogromne znaczenie, choć nie zawsze te tematy wzbudzają zainteresowanie, bo uświadamiają nam, że należy o tym nie myśleć i zapomnieć szybko o tym, bo życie toczy się nadal.

Książka ta składa się z 4 części, a w nich zamieszczone są 20 rozdziałów.

Autorka z użyciem języka zrozumiałego stara się przekazać swoją wiedzę oraz oprzeć ją na przykładach z życia codziennego.

W każdym z tych 20 rozdziałów znajdziemy temat, który to wzbudzi nasze zainteresowanie w kwestii trafnie ujętej przez autorkę, a doświadczenie do niej czerpała ona z życia, bo ono przynosi, nam wiele niespodzianek tych pozytywnych, aż po niespodziewanej utraty żyjąc, później z nadzieją na lepsze jutro.

Z przyjemnością będę do tej książki wracać.

Warto przeczytać tę książkę.

ANNA

Kasia K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Kiedy sięgasz po słowa mają uleczyć, takie nadajesz im znaczenie. Trzydzieści dwie liery alfabetu, znacznie więcej przecinków niż kropek mają dać ostateczne rozwiązanie. Antidotum na ciebie, której szukasz, poszukujesz na którejś ze stron.
Judith Viorst zabiera. Wbrew, przeciw, paradoksalnie wręcz. Odkrywasz, że aby ozdrowieć, musisz utracić - wewnętrze przekonania, schematy, nałożone kagańce by na końcu w tej stracie odnaleźć ulgę. I siebie.

Bart C.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Doskonała lektura, w moim przypadku pozwoliła uporządkować wiedze / intuicję i oswoić lęk przed puszczeniem tego co miało odejść.

Zuzanna N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książka „To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać” to bardzo mądra pozycja, która zdecydowanie mocno daje do myślenia. Dawno żadna lektura tak bardzo nie skłoniła mnie do refleksji, do przemyśleń o  życiu, o tym co ans otacza. Chyba potrzebowałam takiego kopa. No i słowa autorki, ma ona naprawdę lekkie pióro, pisze mądrze i z sensem, no aż chce się czytać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Nina L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Takich książek jak ta jest zdecydowanie za mało, albo inaczej takie książki powinny trafiać do jak największej ilości ludzi. Niby takie oczywiste, Że starta to rzecz z którą powinniśmy się pogodzić, która towarzyszy lub będzie nam towarzyszyć w życiu, a jednak niewielu ludzi zdaje sobie z tego sprawę. To pozycja, która uświadamia i do tego napisana jest pięknym językiem. Nie dziwię się, że ma takie szerokie grono sympatyków. Polecam gorąco.

Martyna W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam za rada przyjaciółki. Była tak zachwycona,  więc nie mogłam sobie odmówić. Kupiłam i przeczytałam dosłownie ”na raz”. Jak  chyba nigdy żadnej książki. Zaczęłam popołudniu, skończyłam, z rana. Tak trudno było się oderwać. To książka, która zostanie z Wami na dłużej, do której będziecie chcieli wracać, która zrobi na Was ogromne wrażenie. Bynajmniej u mnie tak było. Polecam i z niecierpliwością czekam na jakąś kontynuacje, na kolejne inspiracje.

Iza A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 20-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wow, no jeśli miałabym w tym momencie podać najlepszą książkę jaką przeczytałam w  życiu, to byłaby to właśnie pozycja „To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać.” No po prostu geniusz w czystej postaci. Książka mądra, napisana przez mądra kobietę. Fajny język, piękna oprawa graficzna. Cena dość wysoka, ale za taką ilość odkrywczej wiedzy warto zapłacić. Uwierzcie mi, to inwestycja w Was samych. Polecam po stokroć.

Iwona L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
To moim zdaniem doskonała pozycja na prezent dla każdego człowieka. Ciekawa, intrygująca i brutalnie, czasem bardzo brutalnie szczera. Wciąga jak szalona, a wszystko za sprawą lekkiego języka jakim posługuje się autorka. Nim się obejrzałam to byłam już na ostatnich stronach. Na pewno jeszcze nie raz, nie dwa razy do niej wrócę. To książka do której należy wracać, do której trzeba wracać. Szczególnie wtedy gdy zdarzy nam się jakaś tytułowa strata. Ta pozycja stanowi wtedy doskonałe pocieszenie i stawia na nogi.

Dagmara O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
To jedna ciekawszych książek jakie czytałam w tym roku. W zasadzie, to rzadko kiedy sięgam po takie pozycje. Z reguły wybieram horrory czy kryminały. A tą kupiłam za radą koleżanki z pracy i nie żałuję. Polecam czytać powoli i na spokojnie zastanawiać się na dtym, o czym pisze autorka. Naprawdę daje do myślenia. Oczywiście nie ze wszystkim się zgodzę, ale z większością na pewno. Obecnie za książkę zabrał się mój mąż i także jest pod wrażeniem. Także moi Kochani, nie pozostaje nam nic innego jak polecić z całego serducha.

Monika M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 17-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Książeczka, którą przeczytałam w ulstra błyskawicznym tempie i do której na pewno jeszcze powrócę nie raz czy nie dwa razy. Książka, którą polecam każdemu kto nie może pogodzić się z perspektywą straty. Mowa tu o rozwodzie, rozstaniu, czy śmierci. A także o innych, bardziej błachych sprawach. Autor naprawdę fajnie wszystko wyjaśnia i nakierowuje nasze myślenie na właściwe tory.

Wioleta U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 13-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Dobrze, że takie książki powstają i cieszę się ze na nią trafiłam, w zasadzie przypadkiem. Kupiłam, bo zaintrygował mnie tytuł. Wszystko jest tu mądrze napisane, niektóre rzeczy to oczywiście nic odkrywczego, ale autorka otwiera w niektórych momentach mocno oczy, szczególnie jeśli chodzi o starty bliskich, jeśli chodzi o śmierć. Te wątki wywarły na mnie szczególne wrażenie i dały do myślenia. Jeśli chcesz jakąś inspirującą lekturę,  to polecam.

Klaudia G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja „To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać.” to książka, którą czytałam dwa razy. Pierwszy raz odrobinę na szybko, nie zastanawiając się do końca nad słowami autora. Drugi raz spokojnej i dopiero wtedy przekaz do mnie dotarł w stu procentach. Powiem tak, ta książka zastąpi z powodzeniem w niektórych kwestiach najlepszego psychobiologa. Polecam bardzo mocno.

Renata L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jeśli masz ochotę na bardziej ambitną lekturę, to z całego serducha polecam przeczytanie pozycji „To, co musimy utracić, czyli miłość, złudzenia, zależności niemożliwe do spełnienia oczekiwania, których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać”. To książka która ma drugi dno. Polecam mocno skupić się na lekturze, czytać powoli, ale dokładnie bo autor naprawdę pisze serownie. Nie jest to lanie wody, ale konkretne przesłanie. Na mnie zrobiło to wrażenie.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...