Xi

Przed czytelnikami najnowsza powieść Ali Hazelwood, w której pierwsze skrzypce odegra udawany związek pary naukowców i siła przyciągania, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. I choć jest to ogromny skrót historii, emocje związane z pierwszoplanową relacją będę towarzyszyły czytelnikom do końca lektury.

Główna bohaterka - Olive Smith jest doktorantką na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda. To niezwykle inteligentna i utalentowana, ale też niepozbawiona kompleksów kobieta. Niedawno zerwała ze swoim chłopakiem Jeremym. Aby udowodnić swojej przyjaciółce Anh, że nic ich już nie łączy, postanawia przedstawić dowody i pocałować pierwszego mężczyznę, którego spotka na swojej drodze.

Jej wybór pada na doktora Adama Carlsena, przystojnego i genialnego wykładowcę. O dziwo, największa gwiazda Uniwersytetu Stanforda, a zarazem czołowy wydziałowy tyran i postrach studentów zgadza się udawać jej chłopaka. Kiedy sprawy przybierają niebezpieczny obrót podczas ważnej konferencji naukowej i zagrażają karierze Olive, Adam znowu ją zaskakuje, oferując swoje wsparcie i coś znacznie więcej, co może bardzo wpłynąć na przebieg tego nietypowego doświadczenia.

Nagle ten niewielki eksperyment przeradza się w odkrycie stulecia. A Olive dowiaduje się, że jedyną rzeczą trudniejszą niż próba ujęcia miłości w naukowe ramy jest zmierzenie się z własnymi uczuciami.

Główna bohaterka to rewelacyjnie wykreowana postać, z ogromnym poczuciem humoru, do tego błyskotliwa i pozytywna. Jej charakter nada właściwego tempa wszystkim wydarzeniom. Z pewnością nie będzie nudno!

Adam natomiast zdobędzie serca czytelników specyficznym humorem. To silny, twardo stąpający po ziemi człowiek nauki, który za nic ma opinie innych i konsekwentnie podąża swoją ścieżką. Powierzchownie czytelnicy mogą ocenić go jako ponurego i niezbyt sympatycznego wykładowcę. Jednak kolejne strony powieści odsłonią zupełnie inną, niezwykle uroczą stronę, dzięki której absolutnie zauroczy odbiorców.

Powieść ma niesamowity klimat, który świetnie oddaje realia pracy akademickiej. Charakterystyka środowiska naukowego, konkurencji pomiędzy doktorantami, a także dążenie za wszelką cenę do udowodnienia swoich tez zostały naturalne wplecione w fabułę. Wiele uwagi poświęcono także determinacji kobiet, które nieustannie muszę udowadniać swoją wartość i wiedzę.

Do tego uwielbiany przez czytelniczki motyw love-hate oraz motyw przyjaźni, która w najgorszym momencie pomogła bohaterce podjąć słuszną decyzję i zmienić kierunek działań. Książka wzbudza bardzo wiele emocji, dotyka bowiem naprawdę wielu aspektów życia. Łączy w sobie najlepsze zalety powieści obyczajowej i romansu.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3266296
Ładowanie...