Xi

Terapia schematów. Przewodnik praktyka

"Terapia schematów. Przewodnik praktyka" to kompleksowe źródło wiedzy na temat cieszącego się coraz większym uznaniem nowego nurtu terapii. Terapia schematów jest to podejście psychoterapeutyczne, które wywodzi się z terapii poznawczo-behawioralnej, łączące to podejście z psychodynamicznym i terapią Gestalt. Stawia sobie za cel głównie zwiększenie skuteczności terapeutycznej podejścia poznawczego Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: GWP
 • Data premiery: 2014-01-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 488
 • Wymiary: 235 x 165

"Terapia schematów. Przewodnik praktyka" to kompleksowe źródło wiedzy na temat cieszącego się coraz większym uznaniem nowego nurtu terapii. Terapia schematów jest to podejście psychoterapeutyczne, które wywodzi się z terapii poznawczo-behawioralnej, łączące to podejście z psychodynamicznym i terapią Gestalt. Stawia sobie za cel głównie zwiększenie skuteczności terapeutycznej podejścia poznawczego wśród pacjentów z zaburzeniami osobowości.

Terapia ta odmieniła sposób leczenia osób zmagających się z przewlekłą chorobą psychiczną czy zaburzeniem osobowości, zapewniając kompleksową mapę osobowości, doświadczeniowe techniki wprowadzania zmiany oraz wykorzystuje koncepcje przywiązania i rozwoju, by zająć się nieadaptacyjnymi schematami, wynikającymi z zaniedbań i traumy okresu dzieciństwa - wyróżniono osiemnaście nieadaptacyjnych schematów, m.in. podatność na zranienie lub zachorowanie, uwikłanie emocjonalne, porażkę, roszczeniowość, niedostateczną kontrolę, podporządkowanie się, samopoświęcenie, poszukiwania samoakceptacji i uznania. Skuteczność terapii potwierdziły randomizowane kontrolowane badania kliniczne.

Autorzy, wśród których jest twórca terapii schematów, Jeffrey E. Young, w kolejnych rozdziałach wyjaśniają jej najważniejsze założenia. Definicjom kluczowych pojęć towarzyszą opisy przypadków z praktyki terapeutycznej oraz przykłady zastosowań konkretnych narzędzi, którymi posługują się terapeuci schematów. W książce przedstawiono też główne zalety tej szkoły w porównaniu do innych popularnych szkół terapeutycznych. Dwa obszerne rozdziały poświęcono pracy z narcystycznym zaburzeniem osobowości i z zaburzeniem osobowości borderline. Terapia schematów jest coraz powszechniej wykorzystywana nie tylko w leczeniu zaburzeń osobowości, ale różnych innych problemów, między innymi chronicznej depresji, urazów z dzieciństwa, zaburzeń odżywiania, w resocjalizacji sprawców przestępstw, w terapii par i w zapobieganiu nawrotom nadużywania substancji psychoaktywnych.

"Terapia schematów. Przewodnik praktyka" pokazuje w przystępny i zrozumiały sposób jak w nowoczesny sposób udoskonalić podejście do klasycznej terapii poznawczej. Licząca niemal 500 stron książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i powinna być uzupełnieniem biblioteczki każdego terapeuty.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
879866
Tytuł
Terapia schematów. Przewodnik praktyka
Wydawnictwo
Liczba stron
488
Data premiery
2014-01-01
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
235 x 165
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.77
Długość
235
Głębokość
165
Wysokość
25
Nasza cena
100,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Barbara P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-30
  Pozycja warta polecenia, jak najbardziej. Wyczerpująco omawia zagadnienie. Przydatna dla terapeutów chcących pracować z pacjentem na nieco głębszym poziomie nić klasyczne CBT.
 • Marianna C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-25
  Bardzo podobała mi się ta książka. Zamiast klasyfikować ludzi pod względem objawów, Jeffrey E. Young wskazuje na schematy, które determinują poszczególne zachowania. Nie jestem terapeutą, psychologia to moje hobby, jednak „Terapię schematów” czytało mi się nawet przyjemnie, choć niewątpliwie głównym odbiorcą tej publikacji są profesjonalni psychoterapeuci.
 • Alicja R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-22
  Niesamowite jest to, jak nieświadome mogą być nasze zachowania i jak często są one powiązane z  naszymi doświadczeniami okresu dzieciństwa. „Terapia schematów. Przewodnik praktyka” to dobra i ciekawa książka, przede wszystkim dla specjalistów.
 • Mikołaj J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-16
  „Terapia schematów” dostarcza mnóstwa informacji i narzędzi na niełatwy temat. To książka o tym, jak radzić sobie z życiowymi pułapkami (np. rozdział o uzależnieniach), w których wyrośliśmy. Opowiada o tym, co nami kieruje i jak nad tym zapanować. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 24. lipca, środa
0,00 zł
879866
Ładowanie...