Xi

Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe

Drugie wydanie znanej książki, omawiającej podstawowe zagadnienia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, zostało wzbogacone o opis innowacyjnych osiągnięć w zakresie teorii i praktyki klinicznej. Pierwsze wydanie osiągnęło wielki sukces, a książka trafiła do psychoterapeutów na całym świecie.Ten podręcznik został opracowany w nowoczesnej formie, w przejrzysty sposób wprowadzając w podstawowe zagadCzytaj więcej

Drugie wydanie znanej książki, omawiającej podstawowe zagadnienia psychoterapii poznawczo-behawioralnej, zostało wzbogacone o opis innowacyjnych osiągnięć w zakresie teorii i praktyki klinicznej. Pierwsze wydanie osiągnęło wielki sukces, a książka trafiła do psychoterapeutów na całym świecie.

Ten podręcznik został opracowany w nowoczesnej formie, w przejrzysty sposób wprowadzając w podstawowe zagadnienia psychoterapeutyczne. Zawiera wiele praktycznych porad, a także w interesujący sposób wyjaśnia różne przykłady medyczne. To książka przeznaczona dla każdego, kto chce bliżej zapoznać się z psychoterapią poznawczo-behawioralną. Powinna trafić do wszystkich studentów, którzy zamierzają zająć się tym zagadnieniem profesjonalnie, ale również może zaciekawić inne osoby zainteresowane zagadnieniami psychologicznymi.

Ten nowoczesny oraz praktyczny podręcznik znajdzie zastosowanie również na podyplomowych kursach psychologii klinicznej, psychiatrii, pracy socjalnej, a także poradnictwa psychologicznego. Jest przeznaczony dla odbiorcy początkującego, ale również dla zaawansowanego. Książka sprawnie uczy nowych umiejętności, a przy tym wyjaśnia, w jaki sposób zaangażować samego pacjenta w przebieg terapii. Ułatwia konceptualizację przypadków i planowanie skutecznego leczenia.

Nowe rozdziały ułatwiają odbiorcy zdiagnozowanie problemu. Wyjaśniają również aktywizację behawioralną, a także najważniejsze techniki terapeutyczne. Znajdują się tu informacje o rozpoznawaniu oraz o podważaniu myśli automatycznych, zmienianiu przekonań kluczowych i przeprowadzaniu interwencji behawioralnych oraz opartych na doświadczeniu. W podręczniku znalazły też swoje miejsce wskazówki, w jaki sposób radzić sobie z problemami i zapobiegać nawrotom.

Książka powstała dzięki dr Judith Beck, przewodniczącej Beck Institute for Cognitive Behavior Therapy. Autorka w swojej pracy naukowej zajmuje się również psychologią kliniczną. Dzięki jej wieloletnim badaniom oraz szerokiemu doświadczeniu powstał szczegółowy podręcznik, sprawnie wyjaśniający najważniejsze zagadnienia psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Książkę udostępnia Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, które stawia sobie za zadanie rozpowszechnianie polskich osiągnięć naukowych na świecie, a także prezentowanie polskiemu odbiorcy wyników międzynarodowych badań.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
352995
Tytuł
Terapia poznawczo-behawioralna. Podstawy i zagadnienia szczegółowe
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
448
Data premiery
2012-12-13
Rok wydania
2012
Wymiary produktu [mm]
230 x 155
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.67
Długość
230
Głębokość
155
Wysokość
23
Nasza cena
59,69 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
14 recenzji
 • 5
  13
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Henryk Z. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2023-07-10
  Za mało profesjonalny jak dla mnie. To jak elementarz dla początkujących. Kto nie ma wrodzonych umiejętności i zdolności do Psychoanalizy to niech się za to nie bierze bo więcej szkody przyniesie niż pożytku.
 • Jan G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-08-11
  Świetny produkt wzbogacający wiedzę psychologiczną.
 • Małgorzata F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-25
  Polecam początkującym terapeutom i osobom zainteresowanym CBT. W bardzo przystępny sposób ujęte podstawy CBT oraz praktyczne przykłady pracy z automatycznymi myślami.
 • regina Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-30
  jest to pozycja warta zakupu, ja kupuję drugi egzemplarz.
 • Magdalena D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-07
  Książka napisana przez specjalistę w dziedzinie. Wszystko dobrze i zrozumiale wyjaśnione, poparte przykładami dzięki którym jest jeszcze łatwiej zrozumieć nawet najtrudniejsze zagadnienia. Gorąco polecam. Nieocenione źródło wiedzy.
 • Patrycja W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-04
  „Terapia poznawczo-behawioralna - Podstawy i zagadnienia szczegółowe” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich terapeutów i psychologów. Solidne źródło wiedzy zamknięte w bardzo estetycznej formie. Autor pisze konkretnie, bez lania wody, dużo przykładów. Jednym słowem bardzo polecam.
 • Judyta G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-26
  Bardzo dobre źródło wiedzy na temat terapii poznawczo-behawioralnej. Autor pisze w wyczerpujący sposób, dużo objaśnia, a najtrudniejsze zagadnienia są poparte przykładami. Dołączam do grona zadowolonych czytelników i polecam.
 • Ola U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-23
  Książka będąca pozycją z cyklu must have dla każdego psychologa. Zrobiła na mnie ogromne wrażenie i trochę zaskoczyła. Podoba mi się styl autora, taki przejrzysty, wszystko napisany normalnym językiem, bez specjalnie technicznych zwrotów, aczkolwiek dalej na najwyższym merytorycznym poziomie.
 • Aldona D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-16
  Jeśli chcesz dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega istota terapii poznawczo-behawioralnej to musisz przeczytać ten genialny podręcznik. Książka jest super w każdym calu. Zarówno pod katem merytorycznym, wizualnym jak i sam styl autora zaskakuje pozytywnie. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
0,00 zł
352995
Ładowanie...