Xi

Terapia osób, które przetrwały traumy złożone

"Terapia osób, które przetrwały traumy złożone" prezentuje skuteczny sposób pracy z osobami dotkniętymi trauma. Książka doświadczonej psycholożki klinicznej, autorki cenionych publikacji i prelegentki Janiny Fisher została napisana na podstawie jej wieloletnich obserwacji klinicznych. Autorka łączy teorię traumy, dysocjacji i przywiązania, łącząc perspektywę neurobiologiczną z praktyką podejścia tCzytaj więcej

"Terapia osób, które przetrwały traumy złożone" prezentuje skuteczny sposób pracy z osobami dotkniętymi trauma. Książka doświadczonej psycholożki klinicznej, autorki cenionych publikacji i prelegentki Janiny Fisher została napisana na podstawie jej wieloletnich obserwacji klinicznych. Autorka łączy teorię traumy, dysocjacji i przywiązania, łącząc perspektywę neurobiologiczną z praktyką podejścia terapeutycznego. Książka została napisana przy tym w niezwykle przystępny sposób, wnikliwie wyjaśniający szczegóły pracy z wszystkimi, którzy przeżyli traumę. Jej obserwacje i wnioski będą dla tych osób szczególnie cenne.

Janina Fisher swoją wiedzę na temat leczenia traumy opiera przede wszystkim na doświadczeniach ze swoimi pacjentami. Jak sama podkreśla, to oni dali jej wgląd w skomplikowaną naturę traumy, nauczyli ją, co należy mówić, a czego absolutnie nie oraz pomogli potwierdzić lub obalić twierdzenie teoretyków i ekspertów. Książka "Terapia osób, które przetrwały traumy złożone" wychodzi z założenia, że konsekwencje traumy mają charakter zarówno psychologiczny, jak i somatyczny - długo po zakończeniu trudnych doświadczeń ciało wciąż reaguje tak, jakby niebezpieczeństwo było zawsze obecne. Dlatego też kluczem do uzdrowienia jest nie tylko wiedza o tym, co się wydarzyło, ale również zmiana sposobu, w jaki umysł, ciało i dusza wciąż o tym pamiętają.

Podstawowym zadaniem, jakie postawiła sobie Janina Fisher przy pracy nad niniejszą książką, było stworzenie swoistego pakietu konkretnych, skutecznych narzędzi, dzięki którym pacjenci będą w stanie stworzyć wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa. Skonstruowany przez nią model leczenia oparty jest na wypracowaniu ostatecznego rozwiązania, jakim jest przekształcenie relacji z własnym "ja". Dzięki temu osoby z doświadczeniem traumy mogą zastąpić uczucie wstydu, obwiniania się i nienawiści do samego siebie pełną współczucia akceptacją. U podstaw opisanych w "Terapii osób, które przetrwały traumy złożone" strategii postępowania leżą takie metody terapeutyczne, jak psychoterapia sensomotoryczna, coraz bardziej popularna w Polsce psychoterapia systemu wewnętrznej rodziny oraz terapie oparte na uważności czy hipnoza kliniczna.

To szerokie, innowacyjne spojrzenie połączone z doświadczeniem autorki sprawia, że książka Janiny Fisher to doskonała propozycja dla wszystkich cierpiących w wyniku traumy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
881779
Tytuł
Terapia osób, które przetrwały traumy złożone
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
416
Data premiery
2019-05-17
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
230 x 155
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.62
Długość
230
Głębokość
23
Wysokość
22
Nasza cena
69,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-07
  Podręcznik bardzo dobrze fachowo opisany, trudny do czytania, ale bardzo bogaty w wiedzę.
 • Arleta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-12
  Jako studentka, wiedziałam już wcześniej, że warto przyrzec się temu podręcznikowi. Wcześniej kupowałam inne z wydawnictwa UJ i nigdy nie zawodzą. Temat jak zawsze wyczerpany, opisany tak dokładnie, że będę z niego korzystała do nauki na sesję. Po książkę mogą tez sięgnąć osoby już pracujące, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat traum złożonych jako pojęcie szeroko rozumiane. Bardzo polecam ten podręcznik!
 • Milena K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-10
  Jak zwykle wspaniała praca wydawnictwa UJ, dla studentów i praktyków zawodu pozycja obowiązkowa. Publikacja wyczerpująco omawia zagadnienia związane z zespołem stresu pourazowego i skutkami, jakie wywołuje doświadczenie traumy złożonej. Podręcznik zdecydowanie godny uwagi, warto mieć go na półce nawet po ukończeniu studiów i wracać do przydatnej wiedzzy w razie potrzeby. Ja serdecznie go polecam.
 • Monika G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-04
  Podręcznik jest kierowany do studentów lub osób pracujących z osobami, które mają najróżniejsze traumy. Jest zaprezentowany model terapeutyczny, badania i teoria na ten temat. Książka jest przydatna i ma w sobie wiele informacji na temat, bez zbędnego lania wody. jest to mój pierwszy podręcznik tego wydawnictwa, ale czuje, że będę sięgać po kolejne, aby odświeżyć swoją wiedzę. Z czystym sumieniem polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł
881779
Ładowanie...