Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne

praca zbiorowa, Philip C. Kendall

"Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne" to zbiór artykułów autorstwa ekspertów w dziedzinie psychoterapii dzieci młodzieży.Niniejszy tom jest uważany za jedną z nielicznych książek, które integrują wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami terapeutycznymi. Książkę otwiera teoria przewodnia w terapii dzieci i młodzieży, której autorem jest redaktor zbioru, Philip C. KCzytaj więcej

"Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne" to zbiór artykułów autorstwa ekspertów w dziedzinie psychoterapii dzieci młodzieży.

Niniejszy tom jest uważany za jedną z nielicznych książek, które integrują wiedzę teoretyczną z praktycznymi doświadczeniami terapeutycznymi. Książkę otwiera teoria przewodnia w terapii dzieci i młodzieży, której autorem jest redaktor zbioru, Philip C. Kendall. Jest on wykładowca Uniwersytetu Temple, specjalizującym się w leczeniu zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży. Jest również twórcą programu Coping Cat.

Rozdział drugi poświęcony jest zaburzeniom eksternalizacyjne, które mogą przejawiać się jako agresja, gniew lub ADHD. Znajdziemy sposoby diagnozy i kontroli oraz rodzaje terapii, mające na celu złagodzenie ich objawów.

Trzeci rozdział dotyczy zaburzeń internalizacyjnych, do których należy depresja, zachowania lękowe oraz tendencje samobójczej. W tej części omówiony został przeciwdepresyjny program terapeutyczny ACTION, strategie poznawczo-behawioralne ukierunkowane na zachowania samobójcze u adolescentów oraz sposoby leczenia zaburzeń lękowych u dzieci i młodzieży.

W kolejny rozdziale znalazły się populacje specjalne. Przedstawiono tutaj poznawczo-behawioralną terapię młodzieży z zaburzeniem obsesyjno-kompulsywnymi oraz z zaburzeniami odżywiania się i otyłością. Nie zabrakło również metod leczenia dzieci, które doświadczyły wykorzystywania seksualnego lub padły ofiarą klęsk żywiołowych czy aktów terrorystycznych.

Ostatnia część zawiera zagadnienia specjalne, takie poznawczo-behawioralna terapia adolescentów z perspektywy psychologii rozwojowej oraz empirycznie potwierdzone metody terapii dzieci i młodzieży, Znalazły się tam również zagadnienia związane z procesem w terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.

"Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne" opiera się na najnowszych wynikach badań naukowych, a także wieloletnich doświadczeniach pracy z najmłodszymi pacjentami autorów artykułów, zamieszczonych w niniejszym zbiorze. Jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów oraz profesjonalistów, na co dzień pracujących z dziećmi z poważnymi problemami, wymagającymi odpowiedniego podejścia terapeutycznego.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
241568
Tytuł
Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne
Autorzy
praca zbiorowa, Philip C. Kendall
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
510
Data premiery
2010-09-15
Rok wydania
2010
Wymiary produktu [mm]
242 x 169
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.87
Długość
240
Głębokość
170
Wysokość
169
Cena detaliczna
99,00 zł
Nasza cena
84,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
4 recenzje
 • 5
  0
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Bernadetta I. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-28
  „Terapia dzieci i młodzieży. Procedury poznawczo-behawioralne” pod redakcją Philipa C. Kendalla to publikacja niełatwa w odbiorze, lecz zawiera całe mnóstwo wiadomości z zakresu psychoterapii dzieci i młodzieży. Wiadomości są logicznie uporządkowane i poparte przykładami z poszczególnych procesów terapeutycznych.
 • Damian E. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-26
   Bardzo obszerna i pełna informacji pozycja. Jest tu wszystko, co należy wiedzieć o terapii kognitywno-behawioralnej w pracy z dziećmi i młodzieżą. Rzetelne źródło wiedzy dla profesjonalistów.
 • Łucja S. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-05-18
  Fachowa publikacja prezentująca kluczowe zagadnienia teoretyczne, a także dokładny opis zastosowanych terapii. Z uwagi na naukowy język książka skierowana jest przede wszystkim do praktyków oraz przyszłych specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł
241568
Ładowanie...