Xi

Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna

"Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna" to prawdziwy podręcznik skutecznej pomocy pacjentom, doświadczającym ciągłego poczucia wstydu. Wyniszczające odczucie prowadzi do wielu trudnych sytuacji, wpływających na codzienne życie człowieka. Bolesne doświadczenia sprawiają, że osoba dotknięta tym problemem nie może sama sobie z nim poradzić. Co więcej, nie pomaga tu nawCzytaj więcej

"Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna" to prawdziwy podręcznik skutecznej pomocy pacjentom, doświadczającym ciągłego poczucia wstydu. Wyniszczające odczucie prowadzi do wielu trudnych sytuacji, wpływających na codzienne życie człowieka. Bolesne doświadczenia sprawiają, że osoba dotknięta tym problemem nie może sama sobie z nim poradzić. Co więcej, nie pomaga tu nawet typowa terapia analityczna! Naprzeciw tej problematyce wychodzą nowoczesne badania naukowe, które Patricia DeYoung wyjaśnia w tej książce.

Najnowsze odkrycia neurologiczne i psychologiczne ukazują, z czym wiąże się poczucie wstydu oraz co na nie wpływa. Objawy są różne, co często utrudnia zastosowanie właściwego leczenia. Tymczasem ciągłe życie z tym uczuciem powoduje wiele problemów, wpływając na mózg człowieka i jego osobowość. Czy jednak nowoczesne teorie naukowe można w praktyczny sposób wykorzystać podczas zwykłych zajęć terapeutycznych? Patricia DeYoung udowadnia, że nie jest to trudne! Prowadzone przez wiele lat badania doprowadziły do wypracowania sposobów rozpoznawania wstydu, analizowania jego źródeł, a następnie wyszukiwania skutecznych rozwiązań terapeutycznych.

W "Terapii chronicznego wstydu" znajdziesz nie tylko wiele informacji na temat wstydu, ale także opisy poszczególnych przypadków i propozycji ich rozwiązania. Dzięki temu nawet początkujący psychoterapeuta może dobrze poznać omawianą problematykę oraz zapamiętać najważniejsze zagadnienia. Sprawia to, że zajęcia terapeutyczne stają się po prostu bardziej skuteczne! Książka wyjaśnia, dlaczego wstyd jest zjawiskiem neurologicznym i jak wpływa na relacje międzyludzkie. Leczenie nawet długotrwałego odczucia, towarzyszącego człowiekowi przez wiele lat, obecnie staje się możliwe. Ten wyjątkowy podręcznik warto polecić psychologom, psychiatrom oraz terapeutom.

Dr Patricia DeYoung jest psychoterapeutką z ogromnym doświadczeniem medycznym. Od 1996 r. prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dorosłych. Ponadto pisze książki i prowadzi wykłady wyjaśniające różne zagadnienia psychoterapeutyczne.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego od lat oferuje polskim studentom i naukowcom publikacje naukowe znane na całym świecie. Jego zadaniem jest również rozpowszechnianie polskich osiągnięć naukowych oraz prezentowanie odbiorcom z innych krajów najważniejszych kierunków badań polskich badaczy. Oferta zawiera również podręczniki akademickie, używane na różnych kierunkach studiów. Sprawdź również "Zaburzenia lękowe. Podręcznik z ćwiczeniami opartymi na terapii poznawczo-behawioralnej" tego wydawcy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
932820
Tytuł
Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
320
Data premiery
2019-10-21
Rok wydania
2019
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.49
Długość
230
Głębokość
23
Wysokość
16
Nasza cena
62,07 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Terapeutyczny Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-15
  Jak zawsze z tego wydawnictwa profesjonalna, konkretnie podana dawka wiedzy.
 • Asia O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-07
  Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna  to pozycja którą kupiłam za sprawą wszystkich dobrych opinii, jakie krążą w sieci, druga sprawa, że ma po prostu bardzo intrygujący tytuł. Książka bardzo mnie zainteresowała, może na samym początku ciężko mi było wyczuć styl pisarski autora, ale i dalej tym było lepiej. Dużo wartościowej wiedzy przekazanej w ciekawy sposób. Polecam każdemu bez dwóch zdań. Generalnie jedna z lepszych pozycji jaką miałam w rękach w tym toku.
 • Adriana P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-04
  Bardzo dobra i bardzo wartościowa książka. Dobrze napisana i z mnóstwem teorii z mnóstwem przykładów. Autor fajnie wszystko wyjaśnia, fantastycznym językiem. Mam nawet pozaznaczane najważniejsze ze swojego punku widzenia fragmenty. Szczerze polecam i jednocześnie dołączam do jakże szerokiego grona zadowolonych czytelników.
 • Joanna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-04
  Książkę „Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna” poleciła mi koleżanka z pracy. Jesteśmy psycholożkami, więc taka dawka wiedzy była nam na pewno bardzo przydatna. Dużo ciekawych informacji z niej wyniosłam. Autor pisze rzeczowo, kuroczo trzyma się tematu, nie ma tu zbędnego lania wody. Generalnie jestem bardzo zadowolona i mocno polecam. Oby więcej takich książek na rynku.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł
932820
Ładowanie...