Xi

Tatuażysta z Auschwitz.

Morris Heather

(okładka miękka)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Marginesy
Liczba stron: 320

Produkty powiązane:

-36%

34,90 zł

22,21 zł

oszczędzasz 12,69 zł (36%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Powieść “Tatuażysta z Auschwitz” jest historią opartą na faktach. Tytułowym bohaterem jest Lale Sokołow, młody chłopak, który w 1942 roku rozpoczyna pracę w obozie w Auschwitz. Ma za zadanie oznaczać więźniów, tatuując im na przedramionach numery obozowe, obdzierając ich tym samym z imienia i własnej tożsamości. Pewnego dnia los stawia na jego drodze śmiertelnie przerażoną Gitę. Chłopak zakochuje się w niej bez pamięci i za wszelką cenę pragnie ocalić dziewczynę. By osiągnąc cel, stawia na szali swoją karierę i pozycję. Heather Morris opisuje, rodzące się w nieludzkich warunkach, uczucie dwojga młodych ludzi i pokazuje, że miłość potrafi wszystko zwyciężyć.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 764100
Tytuł Tatuażysta z Auschwitz.
Autor Morris Heather
Wydawnictwo Wydawnictwo Marginesy
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 320
Data premiery 2018-04-18
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 134 x 197 x 30
Okładka Miękka
Cena okładkowa 34,90 zł
Nasza cena 22,21 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Ilona S.

4/5
| 19-05-2020
Historia przedstawiona w książce jest bardzo poruszająca. Szkoda tylko, że realia, w których żyli bohaterowie nie są przedstawione w prawdziwy sposób. W obozach panowało istne piekło, a Lale żyje w nim jak w akademiku. Głównie przez to historia wydaje się nieprawdziwa. Cała reszta książki jest bardzo dobra. Czyta się ją przyjemnie i szybko.

Żaneta S.

5/5
| 10-05-2020
Temat obozów koncentracyjnych jest bardzo trudny do opisania, zwłaszcza, gdy pośród wszechobecnej śmierci pojawia się miłość dwojga młodych ludzi. Książka pokazuje okrutne zycie i prace w obozie, a także uchyla wrota tego strasznego miejsca od nieco innej strony. Polecam.

Lidia K.

5/5
| 07-05-2020
Bardzo dobra książka. Opisana została w niej historia uczucia łączącego Litę i Galego. Niestety poznali się w bardzo niesprzyjających warunkach i ich miłość była narażona na wiele niebezpieczeństw. Autor pokazuje, że nawet w obozie koncentracyjnym miłość wygrywa, bo jest najwspanialszym uczuciem na ziemi. To lektura pełna wzruszeń, polecam.

Andżelika I.

5/5
| 25-04-2020
To książka, obok której nie można przejść obojętnie. Wszystkie historie z obozem koncentracyjnym w tle są przeszywające, pobudzają do myślenia, wzruszają, bądź też przerażają. Mnie osobiście przedstawione uczucie między dwojgiem ludzi w obozie bardzo urzekło i dobrze mi się to czytało. Książka, mimo podjętej tematyki, jest dość „lekka”, więc bardzo polecam.

Julita R.

5/5
| 20-04-2020
Ta lektura mną wstrząsnęła. Przedstawia autentyczną historię mężczyzny, który wypalał więźniom numery obozowe, a podczas pracy poznał dziewczyne, w której bardzo się zakochał. Re=zeczywistośc obozowa była bezlitosna, ale nie znaczyło to, ze ludzie nie mogli odnaleźć tam miłości. To przejmujaca opowieśc, warta przeczytania.

Nikola D.

5/5
| 13-04-2020
Interesuję się tematyką obozową, więc z chęcią sięgnęłam po tę książkę. Przedstawiona w niej historia rodzącej się w otoczeniu obozu koncentracyjnego miłości bardzo mi się spodobała. Czytało mi się bardzo szybko, ani chwili się nie nudziłam. Polecam.

Sabina S.

5/5
| 31-03-2020
„Tatuażysta z Auschwitz” to przejmujaca historia oparta na faktach. Przedstawia losy młodego chłopaka, który tatuował numery obozowe każdemu z więźniów. W książce zostało opisane uczucie dwojga młodych ludzi, którzy zakochują się w sobie mimo tak straszliwych okoliczności. Ta książka wielokrotnie sprawiałą, że miałam łzy w oczach, ale i tak polecam.

Mateusz Ł.

5/5
| 15-04-2019
"Najpiękniejsza miłość w najgorszym miejscu" Niesamowita osobowość Lalego , niesamowite historie o niezłomności ludzi (ja najbardziej poruszony byłem opowieścią o Cilce) Po przeczytaniu trzeba trochę odpocząć , ciężko sobie wyobrazić że tak naprawdę było

Anna

5/5
| 15-04-2019
''Tatuażysta z Auschwitz'' autorstwa Heather Morris to książka, która od samego początku zapoznawania się z losami głównego bohatera Lale Sokołow wywołuje emocje. Walka o życie, miłość, dostrzeganie człowieczeństwa u każdego spotkanego człowieka to jest to, co odkrywamy, gdy zaprzyjaźniamy się z Lale. Właściwie to całościowym przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie: Kim był tak naprawdę Lale Sokołow? Tatuażysta, któremu nie był obojętny los więźniów, dzieci, kobiet. Więźniowie, którzy tam trafiali nieznający swojego losu, posiadali jedynie wytatuowany numerek, byli bez imienia, ale za to mieli swoją godność, uczucia, mówili mało z obawy utraty życia. Obojętność wobec nich była na porządku dziennym. Jedynie ratowała ich z obozu ucieczka, ale należało być bardzo czujnym i sprytnym, aby nie zauważył ich strażnik. Szczególnie spodobało mi się zachowanie Lale, który to potrafił szanować każdą kobietę, umiał okazać jej wdzięczność oraz nauczył swoją miłość dać możliwości do odkrywania smaku czekolady. Pojawiały się również dramatyczne chwile, kiedy to Lale był świadkiem wielu niepotrzebnych śmierci wśród niemowląt, młodych mężczyzn, starszych ludzi. On sam nie krył przed sobą chwil słabości, gdyż miał dreszcze, w obawie, że on też zakończy swojego życia. Do końca swojego życia Lale zachował swoje zasady, którymi się kierował. Kochał, szanował, pracował. Nie zapominał o nikim. Dzięki okazywanej przez mamę nauczył się być wytrwałym w dążeniu do upragnionego celu, jakim było poznać smak prawdziwej i poszukiwanej przez niego miłości. Każdy z opisanych przez autorkę 28 rozdziałów przedstawiających historię, która wydarzyła się naprawdę, mającą swoje odzwierciedlenie w późniejszym życiu bohaterów, ale dzięki temu ujawnionej tajemnicy możemy przyjrzeć się, co wydarzyło się w Auschwitz i poza nim. Polecam przeczytać tę książkę.

Paulina T.

5/5
| 04-03-2019
Ciężko opisać ta książkę / historię. Trzeba przeczytać. Historia Gity i Lalego to opowieść o wytrwałości, woli życia, poświęceniu, śmierci i miłości. Ich walka powinna być dla nas inspiracją do codziennego życia.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
29 Maj, Piątek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
29 Maj, Piątek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
29 Maj, Piątek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
28 Maj, Czwartek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...