Xi

Tatuażysta z Auschwitz.

Morris Heather

(okładka miękka)

Wydawnictwo : Wydawnictwo Marginesy
Liczba stron : 320

Produkty powiązane:

-38%

34,90 zł

21,53 zł

oszczędzasz 13,37 zł (38%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Powieść “Tatuażysta z Auschwitz” jest historią opartą na faktach. Tytułowym bohaterem jest Lale Sokołow, młody chłopak, który w 1942 roku rozpoczyna pracę w obozie w Auschwitz. Ma za zadanie oznaczać więźniów, tatuując im na przedramionach numery obozowe, obdzierając ich tym samym z imienia i własnej tożsamości. Pewnego dnia los stawia na jego drodze śmiertelnie przerażoną Gitę. Chłopak zakochuje się w niej bez pamięci i za wszelką cenę pragnie ocalić dziewczynę. By osiągnąc cel, stawia na szali swoją karierę i pozycję. Heather Morris opisuje, rodzące się w nieludzkich warunkach, uczucie dwojga młodych ludzi i pokazuje, że miłość potrafi wszystko zwyciężyć.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 764100
Tytuł Tatuażysta z Auschwitz.
Autor Morris Heather
Wydawnictwo Wydawnictwo Marginesy
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 320
Data premiery 2018-04-18
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 134 x 197 x 30
Okładka Miękka
Cena okładkowa 34,90 zł
Nasza cena 21,53 zł

Recenzje

5 / 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Mateusz Ł.

| 15-04-2019
"Najpiękniejsza miłość w najgorszym miejscu" Niesamowita osobowość Lalego , niesamowite historie o niezłomności ludzi (ja najbardziej poruszony byłem opowieścią o Cilce) Po przeczytaniu trzeba trochę odpocząć , ciężko sobie wyobrazić że tak naprawdę było

Anna

| 15-04-2019
''Tatuażysta z Auschwitz'' autorstwa Heather Morris to książka, która od samego początku zapoznawania się z losami głównego bohatera Lale Sokołow wywołuje emocje. Walka o życie, miłość, dostrzeganie człowieczeństwa u każdego spotkanego człowieka to jest to, co odkrywamy, gdy zaprzyjaźniamy się z Lale. Właściwie to całościowym przeczytaniu tej książki możemy zadać sobie pytanie: Kim był tak naprawdę Lale Sokołow? Tatuażysta, któremu nie był obojętny los więźniów, dzieci, kobiet. Więźniowie, którzy tam trafiali nieznający swojego losu, posiadali jedynie wytatuowany numerek, byli bez imienia, ale za to mieli swoją godność, uczucia, mówili mało z obawy utraty życia. Obojętność wobec nich była na porządku dziennym. Jedynie ratowała ich z obozu ucieczka, ale należało być bardzo czujnym i sprytnym, aby nie zauważył ich strażnik. Szczególnie spodobało mi się zachowanie Lale, który to potrafił szanować każdą kobietę, umiał okazać jej wdzięczność oraz nauczył swoją miłość dać możliwości do odkrywania smaku czekolady. Pojawiały się również dramatyczne chwile, kiedy to Lale był świadkiem wielu niepotrzebnych śmierci wśród niemowląt, młodych mężczyzn, starszych ludzi. On sam nie krył przed sobą chwil słabości, gdyż miał dreszcze, w obawie, że on też zakończy swojego życia. Do końca swojego życia Lale zachował swoje zasady, którymi się kierował. Kochał, szanował, pracował. Nie zapominał o nikim. Dzięki okazywanej przez mamę nauczył się być wytrwałym w dążeniu do upragnionego celu, jakim było poznać smak prawdziwej i poszukiwanej przez niego miłości. Każdy z opisanych przez autorkę 28 rozdziałów przedstawiających historię, która wydarzyła się naprawdę, mającą swoje odzwierciedlenie w późniejszym życiu bohaterów, ale dzięki temu ujawnionej tajemnicy możemy przyjrzeć się, co wydarzyło się w Auschwitz i poza nim. Polecam przeczytać tę książkę.

Paulina T.

| 04-03-2019
Ciężko opisać ta książkę / historię. Trzeba przeczytać. Historia Gity i Lalego to opowieść o wytrwałości, woli życia, poświęceniu, śmierci i miłości. Ich walka powinna być dla nas inspiracją do codziennego życia.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Paczka w Ruchu
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
2 Kwiecień, Czwartek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Paczkomaty
czas dostawy
1 Kwiecień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
1 Kwiecień, Środa
przedpłata
10,99 zł
pobranie
Niedostępne

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

Ładowanie...