Xi

Tato, a dlaczego?

"Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania" skutecznie zaspokoi dziecięcą ciekawość i wyratuje z opresji niejednego rodzica!Jak to się dzieje, że śniadaniowe chrupki w mlecznej kąpieli lgną do siebie niczym magnes? Skąd bierze się szara warstewka kurzu na meblach i parapetach? Co musi wydarzyć się na niebie, aby spadł deszcz? W jaki sposób szczepienia chronią przed chorCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Multico
 • Data premiery: 2023-05-05
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 108
 • Wymiary: 275 x 238

"Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania" skutecznie zaspokoi dziecięcą ciekawość i wyratuje z opresji niejednego rodzica!

Jak to się dzieje, że śniadaniowe chrupki w mlecznej kąpieli lgną do siebie niczym magnes? Skąd bierze się szara warstewka kurzu na meblach i parapetach? Co musi wydarzyć się na niebie, aby spadł deszcz? W jaki sposób szczepienia chronią przed chorobami? Czym żywią się mrówki? Co, jak, gdzie, dlaczego? Każdy rodzic kilkulatka dobrze wie, iloma zaskakującymi pytaniami może zasypać ciekawe świata dziecko. Autor książki, Wojciech Mikołuszko, przekonał się o tym na własnej skórze - i spieszy na odsiecz, korzystając ze swojej merytorycznej wiedzy i ojcowskiego doświadczenia!

Dzieci są doskonałymi obserwatorami, a pragnienie rozwijania wiedzy o otaczającym je świecie i naturalna wyobraźnia skłaniają je do zadawania dziesiątek pytań - na pozór zaskakujących, ale w rzeczywistości jak najbardziej logicznych i zasadnych. Zjawiska atmosferyczne, flora i fauna, zmiany w krajobrazie - wszystko jest ciekawe i warte poznania, a możliwości intelektualne dzieci nie wykluczają wyjaśnienia obserwacji od strony naukowej.

Wszystko zależy od sposobu przekazania wiedzy - a autor "Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania" zna się na tym, jak mało kto! Wojciech Mikołuszko wyjaśnia skomplikowane zagadnienia z dziedzin biologii, fizyki czy medycyny w sposób zrozumiały dla maluchów, posługując się barwnym językiem, obrazowymi przykładami oraz poczuciem humoru, który - jak wiemy - przy umiejętnym zastosowaniu pomaga w absolutnie każdej sytuacji. Dodatkowym atutem książki są dowcipne, kolorowe ilustracje autorstwa Tomasza Samojlika, które dodatkowo pomagają w zrozumieniu opisywanych zjawisk i uprzyjemniają lekturę.

Wojciech Mikołuszko to dziennikarz naukowy, popularyzator nauki i specjalista z zakresu nauk przyrodniczych, a także autor poczytnych książek dla dzieci o tematyce popularnonaukowej. Wykształcenie zawodowe zdobył na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie studiował biologię, geologię i paleontologię, oraz w Szkole Reportażu Collegium Civitas; publikował na łamach magazynów "National Geographic", "Focus," "Przekrój".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3364023
Tytuł
Tato, a dlaczego?
Producent
Liczba stron
108
Data premiery
2023-05-05
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
275 x 238
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.71
Długość
235
Głębokość
265
Wysokość
12
Nasza cena
32,29 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Tato, a dlaczego? ” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3364023
Ładowanie...