Xi
 » Książki dla dzieci

Dzieciaki ze szkoły podstawowej w Sewilce, niedaleko Madrytu, członkowie drużyny FC Solto Alto, to nie tylko drużyna piłkarska, ale i zgrana paczka, do której należą bramkarz Camunas (zwany Ucholem), prawoskrzydłowy Maruda, lewoskrzydłowa Marylin, kapitanka drużyny, środkowy obrońca Tomaszek, środkowy pomocnik Antek, wysunięta rozgrywająca, Helenka i Łamaga, środkowy napastnik, a oprócz nich też Ósemeczka i Anita – rezerwowi. Nad sprawnym działaniem drużyny czuwają trenerka Alicja i trener Filip.

Drużyna bierze udział w rozgrywkach Młodzieżowej Międzyszkolnej Ligi Piłki Nożnej Siedmioosobowej, ale nie tylko biegają po boisku, przeżywają też niesamowite przygody.

"Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi. Tom 1" to początek znajomości z młodymi piłkarzami. Kiedy zbliża się najważniejszy moment sezonu ligowego, a do końca zostało kilka meczów o wszystko – dosłownie o wszystko, bo drużynie grozi likwidacja – sędzia ucina sobie drzemkę na środku murawy! A mecz właśnie zaczął się dobrze układać… Co teraz? Czy FC Solto Alto spadnie z ligi i przestanie istnieć?

Sprytne dzieciaki z drużyny usiłują dowiedzieć się, komu zależy na tym, by ich drużyna się rozpadła i dlaczego dorośli nie chcą poznać prawdy. Zawierają tajne przymierze, by rozwikłać zagadkę i uratować drużynę. Przygotowują zestaw małego śledczego i rzucają się w wir przygody, który zaprowadzi ich do… ale to już dalsza część tej historii, opisana w dowcipnej, sympatycznie napisanej i bogato ilustrowanej książce "Tajemnica śpiących sędziów. Najfutbolniejsi. Tom 1".

Seria "Najfutbolniejsi" opowiada o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi! Te książki są wspaniałą lekturą dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt. Z przyjemnością przeczytają je także rodzice – warto poczytać książkę z dziećmi. W sumie to warto poczytać ją i z dziećmi, i samemu, bo opowieści o zgranej drużynie, która nigdy się nie poddaje, choć nie zawsze zwycięża, to miłe i ciekawe historyjki dla każdego, nie tylko dla interesujących się piłką nożną! "Tajemnica śpiących sędziów" to prawie 300 stron świetnej zabawy, mądrych przemyśleń i niesłychanych zwrotów akcji!

"Najfutbolniejsi" to seria publikowana przez wydawnictwo Finebooks. Wydawana jest w twardych oprawach, na wysokiej jakości papierze.

Roberto Santiago, urodzony w 1968 roku w Madrycie pisarz i scenarzysta, znany jest z książek literatury młodzieżowej, a ponieważ zawsze chciał być piłkarzem, stworzył serię "Najfutbolniejsi". Ilustracje stworzył Enrique Lorenzo.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Grażyna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Polecam zwłaszcza dla trochę starszych dzieci albo prawdziwych moli książkowych, bo jednak książka jest solidnie gruba i co niektórych może wystraszyć :) moi zapaleni czytelnicy akurat się z tego cieszą, bo mają więcej zabawy, a ta jest naprawdę przednia. Sama przeczytałam Najfubolniejszych (czy tak się to odmienia? :)) i świetnie się bawiłam, pomysł na scenariusz jest rewelacyjny, akcja szybko płynie, jest zabawnie i inteligentnie, czyli tak jak lubimy :)

Angelika U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Wydaje mi się że ta seria nie jest zbyt znana, a należy się jej uwaga, bo jest naprawdę świetna! Jeśli Wasze dzieci lubią piłkę nożną, to na 100% będą zachwycone, a jeśli nie, to też powinno się im podobać. Zarówno treść, jak i obrazki stoją na wysokim poziomie, bohaterowie są bardzo sympatyczni i od razu się ich lubi. Książka jest dość długa, ale nic nie szkodzi, można czytać po kawałku i czekać na następną część jak na odcinki serialu.

Lucyna Z.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Mnóstwo dzieciaków marzy o karierze piłkarskiej, jak wyczytałam w opisie marzył o tym też autor książki :) i w treści to się czuje, postacie bohaterów są świetnie napisane - autentycznie, z energią, dobrze oddaną pasją do sportu. Dzieciakom też się podoba, mam parkę w wieku 7 i 11 lat i oboje przeczytali książkę po kilka razy :) Pochwała należy się też dla pięknych ilustracji, ich autor ma swój niepowtarzalny styl i świetnie dopasował je do klimatu książki.

Dostawa

881851
Ładowanie...