Xi

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się zagadkami i tajemnicami "Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece" z pewnością mu się spodoba. Magdalena Witkiewicz, królowa polskiej literatury obyczajowej powraca w wielkim stylu. Jej kryminały dla młodszych czytelników z pewnością wciągną niejednego dorosłego.

Wiktor przeprowadza się razem z rodzicami i siostrą do małego miasteczka. Nie jest zbyt zachwycony zmianą otoczenia i szuka sposobu na ucieczkę z tej "dziury". Przeprowadzka z Warszawy nie była dla niego czymś łatwym, jednak nie miał wyjścia. Na szczęście jego koleżanka Julia stwierdziła, że doskonale sprawdziłby się w jej paczce. Dzięki temu znalazł grupkę dzieciaków, które po lekcjach spotykają się w bibliotece. Ich zainteresowanie przyciąga niedostępna piwnica w bibliotece. Co ukrywają bibliotekarki? Czy mały pies pomoże im rozwiązać zagadkę? Czy to możliwe, że siostra Wiktora jest zamieszana w tę sprawę? Sprawa wydaje się coraz bardziej skomplikowana. Czy młodzi detektywi rozwiążą tajemnice, jakie czekają na nich w piwnicy?

Książka zachęca dzieci do główkowania i samodzielnego myślenia. Przede wszystkim jednak "Banda z Burej" skupia się na przyjaciołach. Dzieci wzajemnie się uzupełniają i tworzą znakomity Bura Team. Widzimy, że Wiktor, nawet będąc w totalnej "dziurze" i sytuacji bez perspektyw (tak mu się przynajmniej wydaje) może znaleźć przyjaciela, a nawet cała ich paczkę.

Literatura dla dzieci musi mieć w sobie coś, co poruszy dziecięce serca i wciągnie ich w nowy świat. Takie właśnie są przygody "Bandy z Burej". Angażują młodego czytelnika i wymagają od niego interakcji. Razem z bohaterami główkuje i zastanawia się jak rozwiązać sprawę, dzięki czemu czuje się, jak członek bandy przysięgając razem z innymi dziećmi:

"Wszystkie nasze tajemnice ja

zakopię se w donicę

Wszystkie nasze sekrety

schowam pod ciepłe berety.

Nic nikomu nie powiem, bo

dostanę po głowie."

Seria książek Banda z Burej opowiada o grupce dzieci, która z zapałem i niesłabnącą ciekawością rozwiązuje tajemnice, jakie napotka na swojej drodze. Przeszukiwanie piwnicy w bibliotece było ich pierwszą akcją, ale spoczęli po niej na laurach. W kolejnych przygodach czeka na nich między innymi "Tajemnica fałszywego Mikołaja". Jak widzisz ciągle mają pełne ręce roboty. Może następnym razem znów do nich dołączysz?

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


2848875
Ładowanie...