Xi

Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy. Anatomia prawidłowa człowieka

"Szyja i głowa" to podręcznik dla studentów i lekarzy, będący częścią serii Anatomia Prawidłowa Człowieka Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, adresowany głównie do studentów pierwszego roku studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych, a także kierunków paramedycznych. Książka ta będzie jednak będzie przydatna też dla studentów wyższy lat jako uzupełnienie wprowadzenia do nauk klinicznych orCzytaj więcej

"Szyja i głowa" to podręcznik dla studentów i lekarzy, będący częścią serii Anatomia Prawidłowa Człowieka Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego, adresowany głównie do studentów pierwszego roku studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych, a także kierunków paramedycznych. Książka ta będzie jednak będzie przydatna też dla studentów wyższy lat jako uzupełnienie wprowadzenia do nauk klinicznych oraz dla lekarzy praktyków w ich codziennej pracy.

Autorami poszczególnych rozdziałów Anatomii Prawidłowej Człowieka są pracownicy Katedry Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz zaproszeni specjaliści z jednostek nauk podstawowych i klinicznych tej uczelni, a także innych polskich uczelni medycznych.

"Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy" zawiera informacje o budowie układu naczyniowego (naczyń żylnych szyi, układu tętniczego szyi) i mięśniowego oraz anatomii i topografii narządów szyi i głowy (granice szyi, mięśnie szyi, powięź szyi, trójkąty szyi, splot szyjny). Dodatkowo w książce zawarte są informacje na temat nerwów czaszkowych (nerw podjęzykowy, nerw dodatkowy, nerw błędny), narządach zmysłów i zarysie rozwoju struktur szyi i głowy. Ponadto podręcznik został wzbogacony o nazewnictwo anglojęzyczne zgodnie z wytycznymi zawartymi w Krajowych Ramach Kwalifikacyjnych oraz nazewnictwo łacińskie. W książce zachowano dotychczasowy układ opracowań serii i uzupełniono treść o nowe zagadnienia, najnowsze odkrycia medycyny oraz poprawione ryciny.

"Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy" to książka, która ukazała się w serii Anatomia Prawidłowa Człowieka. Seria ta, pod redakcją profesora Jerzego Walochy, doktora habilitowanego i profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownika Katedry Anatomii UJ Collegium Medicum. Seria ta jest kontynuacją cyklu podręczników wydawanych pod redakcją profesora Andrzeja Skawiny. Autorzy książek, korzystając z wieloletnich tradycji dydaktycznych krakowskiej szkoły anatomicznej i opierając się na własnych przemyśleniach oraz doświadczeniu, starali się ująć najistotniejsze zagadnienia z zakresu anatomii człowieka w sposób przystępny, ułatwiający przyswajanie wiedzy.

Książka wydana jest w miękkiej oprawie, na ponad 270 stronach zawiera wyczerpujące informacje na temat poruszanej tematyki i liczne ryciny i rysunki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
725447
Tytuł
Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy. Anatomia prawidłowa człowieka
Klasa
Brak Informacji
Liczba stron
272
Data premiery
2013-10-01
Rok wydania
2013
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.47
Długość
240
Głębokość
170
Wysokość
15
Nasza cena
29,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Amelia G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-07
  Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy. Anatomia prawidłowa człowieka to bardzo kompetentny podręcznik z którym w łatwy sposób przyswoicie całą wiedzę. Wszystkie zagadnienia zostały opisane szczegółowo, konkretnie, nie ma tutaj mowy o laniu wody. Dużo grafik., ilustracji i rycin pozwala jeszcze lepiej zrozumieć najtrudniejsze kwestii. Troche kosztowała ta książka, nie powiem, ale warto, to w końcu inwestycja. W nasza wiedzę, w nasza przyszłość.
 • Nina W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-06
  Co tu dużo pisać, podręcznik „Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy. Anatomia prawidłowa człowieka” to must have dla każdego studenta anatomii. Książka genialnie napisana, bogato zilustrowana. Nie ma co ukrywa, bo jest dość droga, ale warto, bo to lektura do której będziecie zaglądać całe życie jako lekarze. No i chyba nie ma takiego drugiego genialnego źródła wiedzy. Reasumując, polecam, polecam i jeszcze ra polecam. Takich pozycji jak ta powinno być więcej na rynku.
 • Aneta H. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-09-01
  Kupiłam podręcznik „Szyja i głowa. Podręcznik dla studentów i lekarzy. Anatomia prawidłowa człowieka” za sprawa pozytywnych opinii jakie kryza żałuję. Choć nie jestem jeszcze studentką medycyny, a dopiero jestem w liceum, to chciałam już powoli zacząć przyswajać sobie niezbędna wiedzę. Podręcznik jest bardzo dobrze opracowany, świetnie zilustrowany i niestety dość drogi, za co odejmuję mu gwiazdkę. Tak poza tym to nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


725447
Ładowanie...