Xi

Sztuka elektroniki. Tom 1-2

Po dwudziestu pięciu latach nowe, gruntownie zmienione polskie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem Sztuki elektroniki, powszechnie uznanej za najlepszy podręcznik, a zarazem vademecum projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych. Poprzednie wydania tej książki, przetłumaczono na osiem języków i trafiły do ponad miliona nabywców na całym świecie. Sztuki elektroniki autorzy uCzytaj więcej

Po dwudziestu pięciu latach nowe, gruntownie zmienione polskie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem Sztuki elektroniki, powszechnie uznanej za najlepszy podręcznik, a zarazem vademecum projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych. Poprzednie wydania tej książki, przetłumaczono na osiem języków i trafiły do ponad miliona nabywców na całym świecie. Sztuki elektroniki autorzy uczą, pokazując metody stosowane w praktyce przez inżynierów projektantów układów elektronicznych. Połączenie podstawowych praw, zasad opartych na doświadczeniu oraz niematematycznego ujęcia tematu ułatwia Czytelnikom zrozumienie, dlaczego i jak dany układ działa.
Paul Horowitz jest profesorem fizyki i elektroniki na Uniwersytecie Harvarda. Tam w 1974 roku zapoczątkował kurs elektroniki laboratoryjnej, z którego wyłoniła się Sztuka elektroniki. Oprócz projektowania układów i przyrządów elektronicznych prowadzi badania w dziedzinie astrofizyki obserwacyjnej, mikroskopii rentgenowskiej oraz interferometrii optycznej. Jest jednym z pionierów poszukiwań inteligentnych form życia pozaziemskiego (projekt SETI). Napisał około 200 artykułów i sprawozdań naukowych, zaprojektował wiele przyrządów badawczych i fotograficznych, jest konsultantem licznych przedsiębiorstw przemysłowych oraz instytucji państwowych,
Winfield Hill to prawdziwy guru w dziedzinie projektowania układów elektronicznych. Po przerwaniu studiów na kierunku Fizyka chemiczna na Uniwersytecie Harvarda i uzyskaniu tytułu inżyniera elektryka rozpoczął karierę inżynierską w Centrum Projektowania Układów Elektronicznych na tym uniwersytecie. Po latach zgłębiania arkanów elektroniki na Harvardzie założył firmę Sea Data Corporation, w której projektował przyrządy na potrzeby oceanografii fizycznej. W 1988 rozpoczął pracę w Rowland Institute for Science, który w 2003 roku połączył się z Uniwersytetem Harvarda. Jako dyrektor Laboratorium Elektroniki tego instytutu zaprojektował około 500 przyrządów naukowych. Ostatnio zajmuje się między innymi układami wysokonapięciowymi, pracującymi w zakresie częstotliwości radiowych, silnoprądowymi układami impulsowymi, wzmacniaczami niskoszumowymi oraz generatorami impulsowymi z tranzystorami MOS.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
752820
Tytuł
Sztuka elektroniki. Tom 1-2
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
1644
Data premiery
2018-01-10
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
23
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
2.03
Długość
240
Głębokość
165
Nasza cena
197,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
25 recenzji
 • 5
  23
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Kazimierz N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Bardzo nietypowe podejście do elektroniki. Nietypowe głównie dlatego, że zazwyczaj książki na ten temat są moc o naukowe, mocno eksperckie i trzeba być specem w dziedzinie żeby cokolwiek z nich zrozumieć. Tutaj autor celowo używa normalnego języka, pisze po ludzku, tak by każdy mógł zrozumieć przekaz. Oczywiście mimo to, laikowi będzie trudniej niż na przykład studentowi inżynierii, to normalne. Niemniej i tak polecam, szczególnie jeśli chcesz się dowiedzieć co nieco o elektronice choćby dla potrzeb domowych.
 • Hubert D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Pozycja obowiązkowa dla każdego studenta inżynierii, czy tez osoby zwyczajnie zainteresowanej elektroniką. I nie trzeba być wcale laikiem. Ja pracuję w zawodzie od kilkunastu lat i kupiłem ta książkę, aby poszerzyć swoją wiedzę. No takiej dawki nowych informacji, i zarazem jakże innowacyjnych to ja dawno nie przyjąłem. Wszystko opisane jest w jasny i rzeczowy sposób, nie miałem żadnego problemu ze zrozumieniem poszczególnych zagadnie ń. Polecam po stokroć ten podręcznik.
 • Bartłomiej T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-05-31
  Kupiłem książkę za radą wykładowcy z uczelni. Nie mogłem zrozumieć pewnych zagadnień, a nie miałem pieniędzy na dodatkowe korepetycje. Ta książka okazała się dobrą inwestycję. Wszystko szybko pojąłem. Są tu nie tylko liczne wyjaśnienia, ale przede wszystkim przykłady, które dobrze obrazują daną kwestię
 • Stanisław F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-19
  Sztuka elektroniki. Tom 1-2 to książka kultowa. I każdy kto czytał ją, przerobił do deski do deski chyba podzieli moje zdanie. Nie trzeba być specem w dziedzinie, żeby zrozumieć to o czym pisze autor, bo wszystko jest fantastycznie wyjaśnione. A w celu lepszego zrozumienia zagadnienia mamy jeszcze od groma schematów, infografik, czy tabelek. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam po stokroć.
 • Julia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Książka wypełniona jest po brzegi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają pracę każdego elektryka. Do tego napisana jest w fajny, prosty i zrozumiały sposób. To chyba największy atut tej pozycji. Wielu zagadnień nie byli nam w stanie jasno wytłumaczyć wykładowcy na zajęciach i zawsze w takiej sytuacji sięgałem po tą pozycję. Wszystko pojmowałem w jeden wieczór. Polecam więc wszystkim z czystym sumieniem.
 • Ireneusz D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Genialny podręcznik, z którego korzysta mój syn na uczelni. Ja także jestem z wyksztalcenia inżynierem elektroniki, więc chętnie poszerzam na bieżąco swoją wiedzę, tym bardziej że świat ciągle idzie do przodu. Warto wiedzieć co tam się zmienia i jak można ułatwić sobie życie w pracy. Książkę czyta się stosunkowo łatwo i przyjemniej. Dzięki dużej ilości rycin i obrazków łatwiej jesteśmy w stanie zrozumieć dane zagadnienie. Poleca.
 • Kamil I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-07
  Ta książka to taka klasyka dla wszystkich inżynierów i osób mających coś wspólnego z elektroniką, czy to zawodowo, czy to hobbistycznie. Jest fajnie napisana, posiada od groma ilustracji, język jest przystępny dla czytelnika. Ja dzięki niej pojąłem w końcu wiele układów. Kosztuje trochę, ale moim zdaniem warto. Polecam.
 • Przemysław A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Książka dla inżynierów, a czyta się ją niemal jak powieść. Dla mnie jako wykładowcy, informacje nie są żadnym odkryciem. Jednak zawsze polecam tą pozycję swoim studentom. Nie znam chyba pozycji, w której treść opisana jest w tak przystępny sposób. Tylko niektóre fragmenty są dość skomplikowane, ale wtedy z pomocą przychodzę ja.
 • Teresa N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Książka genialna w każdym calu. Uważam, ze to pozycja obowiązkowa dla każdego studenta elektroniki, czy fizyki, a także osoby zwyczajnie zainteresowanej tematem. Książka została napisana w przystępny sposób, dość prostym językiem. Wszystko jest zobrazowane za pomocą rycin, obrazków, czy ilustracji. Kosztuje trochę, ale moim zdaniem jest warta wydania każdej kwoty. Dla mnie to nieocenione źródło wiedzy. Naprawdę szczerze polecam.
 • Marian E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Książka, z której dowiesz się wszystkiego o elektronice. Każde kolejne wydanie jest aktualizowane o nowości, których w tej dziedzinie brak. Autorzy zadbali o to, aby w książce znalazły się praktyczne przykłady, a nie suchy tekst. Wszystko jest dodatkowo bardzo dobrze zilustrowane. Polecam jako podręcznik do nauki. Ja osobiście zaglądam do swojego egzemplarza kiedy mam przed sobą bardziej złożone zlecenie w pracy.
 • Bogdan Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Bardzo fajna książka dla tych wszystkich, którzy chcieliby nieco ułatwić sobie życie. Polecam zarówno osobom związanym ze światem elektroniki, jak i laikom, którzy chcieliby się czegoś nauczyć i móc naprawiać w domu sprzęty na własną rękę. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, aj nie miałem większego problemu z pojęciem tego wszystkiego. Polecam.
 • Zbigniew P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Z książki można dowiedzieć się o wiele więcej niż ze studiów na niejednej uczelni. Bardzo pomogła mi w zrozumieniu niektórych rzeczy. Co ciekawe polecił mi ja jeden z profesorów. Najwidoczniej wiedział, że jego koledzy mają problem z jasny przekazem myśli. Świetne podstawy oraz bardziej złożone projekty. Do tego opisane w normalny i przystępny sposób. Śmiem twierdzić, że absolutnie każdy by ją zrozumiał i nie miał problemów przy pierwszych łatwych układach. Polecam.
 • Maciej P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Sztuka elektroniki to podręcznik skierowany do wszystkim osób zainteresowanych tym zagadnieniem. Nie tylko do studentów, ale i osób pracujących w branży, które chcą poszerzyć swoją wiedze. Ja należę właśnie do tego grona. Dowiedziałem się wielu wartościowych informacji. Plus za to, ze nie trzeba być alfą i omegą by to wszystko pojąć. Atutem jest także szata graficzna. Prosta i minimalistyczna, czyli taka jak lubię.
 • Maciej O. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-16
  Mimo, że studentem wydziału inżynierii nie jestem, to i tak z dużą chęcią kupiłem tą książkę i często do niej zaglądam. Z zawodu jestem elektrykiem i bardzo lubię poszerzać swoją wiedze. Znalazłem tutaj wiele innowacyjnych rozwiązań, których nie sposób znaleźć w internecie, a które znacząco ułatwiły mi prace. Wszytko opisane jest w prosty i zrozumiały sposób. Jedyne nad czym autorzy mogliby popracować to szata graficzna. No mogłaby być nieco bardziej nowoczesna. Tak poza tym wszystko w porządku. Polecam.
 • Piotr B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Niesamowita książka. Idealna dla każdego dopiero zaczynającego z elektroniką jak i dla osób szukających dobrego kompendium wiedzy. Autorzy na jasnych i klarownych przykładach tłumaczą jak wyglądają konstrukcje różnych układów. Wszystko bez zbędnej matematyki i napisane jak książka, a nie nudny podręcznik.
 • Piotr E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-14
  Dosyć dobry podręcznik na temat szeroko pojętej elektroniki. Autor porusza szereg zagadnień, w mojej ocenie bardzo ważnych, a o których często gęsto zapominają wykładowcy na uczelniach. Ja kupiłem tą książkę synowi i w kółko mi teraz powtarza, ze to właśnie z takich pozycji powinni korzystać na wykładach. Polecam więc.
 • Hubert F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Dzięki temu podręcznikowi zrozumiałe najtrudniejsze układy. Nawet nauczyciel nie był nam w stanie tego wyjaśnić na zajęciach. Jeśli macie jakieś problemy ze zrozumieniem poszczególnych aspektów elektroniki, to ta książka bardzo Wam pomoże. Nie dziwie się, że ta pozycja jest bestsellerem i osiągnęła taki sukces na świecie.
 • Ryszard K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Każdy inżynier powinien mieć tą książkę w swojej bibliotece. Nie wyobrażam sobie nauki bez tego podręcznika. Wszystko jest zrozumiałe, treść teoretyczna przedstawiona prostym językiem, zrozumiałym dla każdego, nawet dla laika. Mój tata często do niej zagląda i także sobie chwali. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Leszek B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Zawsze polecam tą książkę moim uczniom. Uważam, że na rynku nie ma lepszego opracowania na temat elektroniki. Autor porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia, opisuje je w szczegółowy, bardzo wyczerpujący sposób. Jeśli jakeś fragmenty są niezrozumiałe, to omawiamy je na zajęciach i przenosimy do praktyki. Polecam.
 • Wojciech E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Doskonałe kompendium wiedzy dla każdego elektronika. Dopiero uczę się zawodu i ta książka bardzo mi się przydała. Polecił mi ją mój nauczyciel. Treści teoretyczne wytłumaczone są w bardzo przystępny sposób, prostym językiem. Mnóstwo innowacyjnych rozwiązań i ciekawostek. Szata graficzna mogłaby być nieco bardziej uwspółcześniona, a lew zasadzie nie jest to najważniejsze.
 • Slawomir G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-04-12
  Bardzo dobra z ogromna zawartością wiedzy . Jest niezastąpionym i polecanym podręcznikiem dla studentów elektrotechniki .Posiada wiele wskazówek jak opanować arkana wiedzy związanej z elektrotechniką .
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł
752820
Ładowanie...