Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Sztuka elektroniki. Tom 1-2

Horowitz Paul, Hill Winfield

(okładka broszurowamiękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Liczba stron: 1644
Serie: Sztuka elektroniki
-27%

249,00 zł

180,53 zł

oszczędzasz 68,47 zł (27%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Po dwudziestu pięciu latach nowe, gruntownie zmienione polskie wydanie cieszącej się ogromnym powodzeniem Sztuki elektroniki, powszechnie uznanej za najlepszy podręcznik, a zarazem vademecum projektowania analogowych i cyfrowych układów elektronicznych. Poprzednie wydania tej książki, przetłumaczono na osiem języków i trafiły do ponad miliona nabywców na całym świecie. Sztuki elektroniki autorzy uczą, pokazując metody stosowane w praktyce przez inżynierów projektantów układów elektronicznych. Połączenie podstawowych praw, zasad opartych na doświadczeniu oraz niematematycznego ujęcia tematu ułatwia Czytelnikom zrozumienie, dlaczego i jak dany układ działa.
Paul Horowitz jest profesorem fizyki i elektroniki na Uniwersytecie Harvarda. Tam w 1974 roku zapoczątkował kurs elektroniki laboratoryjnej, z którego wyłoniła się Sztuka elektroniki. Oprócz projektowania układów i przyrządów elektronicznych prowadzi badania w dziedzinie astrofizyki obserwacyjnej, mikroskopii rentgenowskiej oraz interferometrii optycznej. Jest jednym z pionierów poszukiwań inteligentnych form życia pozaziemskiego (projekt SETI). Napisał około 200 artykułów i sprawozdań naukowych, zaprojektował wiele przyrządów badawczych i fotograficznych, jest konsultantem licznych przedsiębiorstw przemysłowych oraz instytucji państwowych,
Winfield Hill to prawdziwy guru w dziedzinie projektowania układów elektronicznych. Po przerwaniu studiów na kierunku Fizyka chemiczna na Uniwersytecie Harvarda i uzyskaniu tytułu inżyniera elektryka rozpoczął karierę inżynierską w Centrum Projektowania Układów Elektronicznych na tym uniwersytecie. Po latach zgłębiania arkanów elektroniki na Harvardzie założył firmę Sea Data Corporation, w której projektował przyrządy na potrzeby oceanografii fizycznej. W 1988 rozpoczął pracę w Rowland Institute for Science, który w 2003 roku połączył się z Uniwersytetem Harvarda. Jako dyrektor Laboratorium Elektroniki tego instytutu zaprojektował około 500 przyrządów naukowych. Ostatnio zajmuje się między innymi układami wysokonapięciowymi, pracującymi w zakresie częstotliwości radiowych, silnoprądowymi układami impulsowymi, wzmacniaczami niskoszumowymi oraz generatorami impulsowymi z tranzystorami MOS.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 752820
Tytuł Sztuka elektroniki. Tom 1-2
Autor Horowitz Paul, Hill Winfield
Wydawnictwo Wydawnictwa Komunikacji i Łączności WKŁ
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 1644
Data premiery 2018-01-10
Rok wydania 2018
Wymiary produktu [mm] 242 x 173 x 68
Okładka Broszurowa
Okładka Miękka
Cena detaliczna 249,00 zł
Nasza cena 180,53 zł
Serie: Sztuka elektroniki

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Kazimierz N.

5/5
| 31-05-2020
Bardzo nietypowe podejście do elektroniki. Nietypowe głównie dlatego, że zazwyczaj książki na ten temat są moc o naukowe, mocno eksperckie i trzeba być specem w dziedzinie żeby cokolwiek z nich zrozumieć. Tutaj autor celowo używa normalnego języka, pisze po ludzku, tak by każdy mógł zrozumieć przekaz. Oczywiście mimo to, laikowi będzie trudniej niż na przykład studentowi inżynierii, to normalne. Niemniej i tak polecam, szczególnie jeśli chcesz się dowiedzieć co nieco o elektronice choćby dla potrzeb domowych.

Hubert D.

5/5
| 31-05-2020
Pozycja obowiązkowa dla każdego studenta inżynierii, czy tez osoby zwyczajnie zainteresowanej elektroniką. I nie trzeba być wcale laikiem. Ja pracuję w zawodzie od kilkunastu lat i kupiłem ta książkę, aby poszerzyć swoją wiedzę. No takiej dawki nowych informacji, i zarazem jakże innowacyjnych to ja dawno nie przyjąłem. Wszystko opisane jest w jasny i rzeczowy sposób, nie miałem żadnego problemu ze zrozumieniem poszczególnych zagadnie ń. Polecam po stokroć ten podręcznik.

Bartłomiej T.

4/5
| 31-05-2020
Kupiłem książkę za radą wykładowcy z uczelni. Nie mogłem zrozumieć pewnych zagadnień, a nie miałem pieniędzy na dodatkowe korepetycje. Ta książka okazała się dobrą inwestycję. Wszystko szybko pojąłem. Są tu nie tylko liczne wyjaśnienia, ale przede wszystkim przykłady, które dobrze obrazują daną kwestię

Stanisław F.

5/5
| 19-05-2020
Sztuka elektroniki. Tom 1-2 to książka kultowa. I każdy kto czytał ją, przerobił do deski do deski chyba podzieli moje zdanie. Nie trzeba być specem w dziedzinie, żeby zrozumieć to o czym pisze autor, bo wszystko jest fantastycznie wyjaśnione. A w celu lepszego zrozumienia zagadnienia mamy jeszcze od groma schematów, infografik, czy tabelek. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam po stokroć.

Julia S.

5/5
| 16-05-2020
Książka wypełniona jest po brzegi rozwiązaniami, które znacząco ułatwiają pracę każdego elektryka. Do tego napisana jest w fajny, prosty i zrozumiały sposób. To chyba największy atut tej pozycji. Wielu zagadnień nie byli nam w stanie jasno wytłumaczyć wykładowcy na zajęciach i zawsze w takiej sytuacji sięgałem po tą pozycję. Wszystko pojmowałem w jeden wieczór. Polecam więc wszystkim z czystym sumieniem.

Ireneusz D.

5/5
| 11-05-2020
Genialny podręcznik, z którego korzysta mój syn na uczelni. Ja także jestem z wyksztalcenia inżynierem elektroniki, więc chętnie poszerzam na bieżąco swoją wiedzę, tym bardziej że świat ciągle idzie do przodu. Warto wiedzieć co tam się zmienia i jak można ułatwić sobie życie w pracy. Książkę czyta się stosunkowo łatwo i przyjemniej. Dzięki dużej ilości rycin i obrazków łatwiej jesteśmy w stanie zrozumieć dane zagadnienie. Poleca.

Kamil I.

5/5
| 07-05-2020
Ta książka to taka klasyka dla wszystkich inżynierów i osób mających coś wspólnego z elektroniką, czy to zawodowo, czy to hobbistycznie. Jest fajnie napisana, posiada od groma ilustracji, język jest przystępny dla czytelnika. Ja dzięki niej pojąłem w końcu wiele układów. Kosztuje trochę, ale moim zdaniem warto. Polecam.

Przemysław A.

5/5
| 06-05-2020
Książka dla inżynierów, a czyta się ją niemal jak powieść. Dla mnie jako wykładowcy, informacje nie są żadnym odkryciem. Jednak zawsze polecam tą pozycję swoim studentom. Nie znam chyba pozycji, w której treść opisana jest w tak przystępny sposób. Tylko niektóre fragmenty są dość skomplikowane, ale wtedy z pomocą przychodzę ja.

Teresa N.

5/5
| 01-05-2020
Książka genialna w każdym calu. Uważam, ze to pozycja obowiązkowa dla każdego studenta elektroniki, czy fizyki, a także osoby zwyczajnie zainteresowanej tematem. Książka została napisana w przystępny sposób, dość prostym językiem. Wszystko jest zobrazowane za pomocą rycin, obrazków, czy ilustracji. Kosztuje trochę, ale moim zdaniem jest warta wydania każdej kwoty. Dla mnie to nieocenione źródło wiedzy. Naprawdę szczerze polecam.

Marian E.

5/5
| 29-04-2020
Książka, z której dowiesz się wszystkiego o elektronice. Każde kolejne wydanie jest aktualizowane o nowości, których w tej dziedzinie brak. Autorzy zadbali o to, aby w książce znalazły się praktyczne przykłady, a nie suchy tekst. Wszystko jest dodatkowo bardzo dobrze zilustrowane. Polecam jako podręcznik do nauki. Ja osobiście zaglądam do swojego egzemplarza kiedy mam przed sobą bardziej złożone zlecenie w pracy.

Bogdan Z.

5/5
| 25-04-2020
Bardzo fajna książka dla tych wszystkich, którzy chcieliby nieco ułatwić sobie życie. Polecam zarówno osobom związanym ze światem elektroniki, jak i laikom, którzy chcieliby się czegoś nauczyć i móc naprawiać w domu sprzęty na własną rękę. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, aj nie miałem większego problemu z pojęciem tego wszystkiego. Polecam.

Zbigniew P.

5/5
| 22-04-2020
Z książki można dowiedzieć się o wiele więcej niż ze studiów na niejednej uczelni. Bardzo pomogła mi w zrozumieniu niektórych rzeczy. Co ciekawe polecił mi ja jeden z profesorów. Najwidoczniej wiedział, że jego koledzy mają problem z jasny przekazem myśli. Świetne podstawy oraz bardziej złożone projekty. Do tego opisane w normalny i przystępny sposób. Śmiem twierdzić, że absolutnie każdy by ją zrozumiał i nie miał problemów przy pierwszych łatwych układach. Polecam.

Maciej P.

5/5
| 21-04-2020
Sztuka elektroniki to podręcznik skierowany do wszystkim osób zainteresowanych tym zagadnieniem. Nie tylko do studentów, ale i osób pracujących w branży, które chcą poszerzyć swoją wiedze. Ja należę właśnie do tego grona. Dowiedziałem się wielu wartościowych informacji. Plus za to, ze nie trzeba być alfą i omegą by to wszystko pojąć. Atutem jest także szata graficzna. Prosta i minimalistyczna, czyli taka jak lubię.

Maciej O.

4/5
| 16-04-2020
Mimo, że studentem wydziału inżynierii nie jestem, to i tak z dużą chęcią kupiłem tą książkę i często do niej zaglądam. Z zawodu jestem elektrykiem i bardzo lubię poszerzać swoją wiedze. Znalazłem tutaj wiele innowacyjnych rozwiązań, których nie sposób znaleźć w internecie, a które znacząco ułatwiły mi prace. Wszytko opisane jest w prosty i zrozumiały sposób. Jedyne nad czym autorzy mogliby popracować to szata graficzna. No mogłaby być nieco bardziej nowoczesna. Tak poza tym wszystko w porządku. Polecam.

Piotr B.

5/5
| 15-04-2020
Niesamowita książka. Idealna dla każdego dopiero zaczynającego z elektroniką jak i dla osób szukających dobrego kompendium wiedzy. Autorzy na jasnych i klarownych przykładach tłumaczą jak wyglądają konstrukcje różnych układów. Wszystko bez zbędnej matematyki i napisane jak książka, a nie nudny podręcznik.

Piotr E.

5/5
| 14-04-2020
Dosyć dobry podręcznik na temat szeroko pojętej elektroniki. Autor porusza szereg zagadnień, w mojej ocenie bardzo ważnych, a o których często gęsto zapominają wykładowcy na uczelniach. Ja kupiłem tą książkę synowi i w kółko mi teraz powtarza, ze to właśnie z takich pozycji powinni korzystać na wykładach. Polecam więc.

Hubert F.

5/5
| 08-04-2020
Dzięki temu podręcznikowi zrozumiałe najtrudniejsze układy. Nawet nauczyciel nie był nam w stanie tego wyjaśnić na zajęciach. Jeśli macie jakieś problemy ze zrozumieniem poszczególnych aspektów elektroniki, to ta książka bardzo Wam pomoże. Nie dziwie się, że ta pozycja jest bestsellerem i osiągnęła taki sukces na świecie.

Ryszard K.

5/5
| 01-04-2020
Każdy inżynier powinien mieć tą książkę w swojej bibliotece. Nie wyobrażam sobie nauki bez tego podręcznika. Wszystko jest zrozumiałe, treść teoretyczna przedstawiona prostym językiem, zrozumiałym dla każdego, nawet dla laika. Mój tata często do niej zagląda i także sobie chwali. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić.

Leszek B.

5/5
| 25-03-2020
Zawsze polecam tą książkę moim uczniom. Uważam, że na rynku nie ma lepszego opracowania na temat elektroniki. Autor porusza wszystkie najważniejsze zagadnienia, opisuje je w szczegółowy, bardzo wyczerpujący sposób. Jeśli jakeś fragmenty są niezrozumiałe, to omawiamy je na zajęciach i przenosimy do praktyki. Polecam.

Wojciech E.

5/5
| 18-03-2020
Doskonałe kompendium wiedzy dla każdego elektronika. Dopiero uczę się zawodu i ta książka bardzo mi się przydała. Polecił mi ją mój nauczyciel. Treści teoretyczne wytłumaczone są w bardzo przystępny sposób, prostym językiem. Mnóstwo innowacyjnych rozwiązań i ciekawostek. Szata graficzna mogłaby być nieco bardziej uwspółcześniona, a lew zasadzie nie jest to najważniejsze.

Slawomir G.

5/5
| 12-04-2018
Bardzo dobra z ogromna zawartością wiedzy . Jest niezastąpionym i polecanym podręcznikiem dla studentów elektrotechniki .Posiada wiele wskazówek jak opanować arkana wiedzy związanej z elektrotechniką .

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.