Xi

Szampańska księżniczka

Dwie nieustraszone kobiety, które radzą sobie w imponującym stuleciu: od rewolucji francuskiej po Wystawę Światową w Paryżu w 1889 roku. Barbe-Nicole Clicquot, znana każdemu koneserowi szampana Veuve Clicquot, przeżyła dramatyczne wydarzenia: rewolucję francuską, prześladowania katolików, wojny napoleońskie, okupację jej rodzinnego miasta Reims. Owdowiała w młodym wieku, kontynuowała biznes związaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
 • Data premiery: 2023-09-27
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 336
 • Wymiary: 224 x 156

Dwie nieustraszone kobiety, które radzą sobie w imponującym stuleciu: od rewolucji francuskiej po Wystawę Światową w Paryżu w 1889 roku. Barbe-Nicole Clicquot, znana każdemu koneserowi szampana Veuve Clicquot, przeżyła dramatyczne wydarzenia: rewolucję francuską, prześladowania katolików, wojny napoleońskie, okupację jej rodzinnego miasta Reims. Owdowiała w młodym wieku, kontynuowała biznes związany z produkcją szampana, który do tej pory prowadził je zmarły mąż Francois. W czasach gdy na szczycie handlowych gigantów było niewiele kobiet, zmieniła go w światowe imperium. Kiedy Jeanne Pommery również traci ukochanego męża, staje przed podobną decyzją. Prosi Clicquot o radę i poznaje historię pełnego przygód życia. Wreszcie, ona sama wyrusza na podbój nowych rynków pomimo silnej męskiej konkurencji, w nieustępliwym świecie biznesu. Poruszająca powieść o potędze kobiet, przyjaźni i chęci do realizacji wszystkich marzeń mimo przeciwności losu!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3417304
Tytuł
Szampańska księżniczka
Wydawnictwo
Liczba stron
336
Data premiery
2023-09-27
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
224 x 156
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.49
Długość
224
Głębokość
224
Wysokość
156
Nasza cena
32,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Ewelina P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-11-11
  Książka naprawdę bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się po niej odnaleźć taką wewnętrzną siłę z podziałem na to, co muszą robić, a tym, na co aktualnie starcza im sił. Dwie mega silne kobiety z których śmiało można brać przykład. Poruszał mnie taki moment, kiedy jedna z nich nie żaląc się, tylko stwierdzając fakty zauważyła, że coś niedobrego się z nią dzieje. Nie bała się tego, co to może oznaczać dla niej, tylko tego jakimi kosztami może to zostać przypłacone. Uparcie chciała pokazać jaka jest twarda i jak wiele sił jeszcze posiada, choć z biegiem historii zauważaliśmy jej coraz większą słabość. To były takie momenty, kiedy czuliśmy, że nie jest jedynie postacią z książki, ale i żywym człowiekiem. Kobiety z tej historii się podziwia. Opowieść pisana jest na lata 1888, więc sami domyślamy się, że żyło im się wtedy gorzej. Gdy jednej z nich zmarł małżonek, nie tyle udało jej się poprowadzić dalej firmę, którą zarządzał, ale i nawet wzniosła ją o wiele wyżej. Wszelki trud jaki tu wykłada jest nam znany. Widzimy, że niektórzy mają tutaj duże plany na przyszłość i opowiadają o nich na prawo i lewo by przykuć również piękne oko płci przeciwnej. Zazdrościłam im tej wiary w siebie, jakby byli przekonani, że nic nie stanie im na przeszkodzie, a nawet jeśli stanie, to z każdym problemem sobie poradzą. To również zarys fabuły, której inni dla siebie nie przewidzieli. Aby utrzymać gospodarstwo swoich rodziców los zmuszał ich do zawierania związków potrzebnych do dalszych działań. Jak nie trudno się domyśleć, nie każdy był z tego zadowolony. Nawet pewne oczy tęsknie słuchały zwierzeń postaci, która stawała się dla nich bliska, lecz na nic prócz przyjaźni nie mogli sobie pozwolić.
  To książka napisana z klasą, smakiem i pewną rezerwą ogółu, lecz wzruszającą historią, która padała z ust samych bohaterów. Jej zadaniem jest ukazanie trudu dawnych czasów, walki o swoje marzenia i niekiedy akceptacji porażki. Brak wpływu na wydarzenia może przytłaczać, lecz zachęcam, byście poznali tą książkę i za każdym razem, kiedy widzicie swój upadek, byście potrafili z niego się podnieść. Podobno wszystko jest w życiu po coś;-)
 • Ewelina Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-12
  Uwielbiam książki, których akcja osadzona jest w XIX wieku, a jeśli do tego historie w niej oparte są na prawdziwych wydarzeniach to wiem, że takie powieści muszą trafić na moją półkę. I tak właśnie jest z „Szampańską księżniczką”.
  Autorka zabiera nas do drugiej połowy XIX wieku gdzie poznajemy dwie silne i odważne kobiety: Jeanne Pommery i Barbe-Nicole Clicquot.
  Jeanne Pommery jest wdową, ale nie ma czasu na smutek i żałobę. Musi kontynuować to co rozpoczął jej mąż: Szampański biznes.
  Barbe-Nicole Clicquot również straciła męża, ale życie tej kobiety nie rozpieszczało. Przeżyła rewolucję francuską, prześladowania katolików, wojny napoleońskie i okupację swojego rodzinnego miasta. Podobnie jak Jeanne kontynuowała biznes po mężu.
  Obie panie wyruszają w ciekawą, ale również niebezpieczną i bezlitosną dla kobiet w tamtych czasach podróż po zdobywanie nowych rynków. Jak potoczą się ich losy? To musicie sami przeczytać.
  Jeśli lubicie historie oparte na faktach, to książka na pewno dostarczy Wam wielu emocji. Poruszy, wzruszy czasami nawet uśmiechniecie się. Autorka wspaniale oddała klimat tamtej epoki oraz cudownie ukazała obraz winiarni i sposobu wytwarzania wina.
  Oprócz uporu dwóch bohaterek do realizacji swojego zadania nie brakuje tutaj również wątku miłosnego oraz zwykłych problemów z jakimi ludzkość się zmagała i nadal zmaga, czyli choroby.
  Książkę z całego serca polecam. Jest naprawdę dobrą lektura na jesienne wieczory. Pomimo, że nie jest cienka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie.
 • Anna N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-11
  "- Nigdy nie wolno osiąść na laurach i przestać tworzyć. Tylko poprzez ciągłe wprowadzanie zmian będziemy w stanie na nowo olśniewać ludzi, w przeciwnym razie stracą nami zainteresowanie."

  Czytając tę historię miałam przed oczami cudowne pola winogron, ludzi ciężko pracujących, ale oddanych swojej pracy. Ludzi, dla których plantacje winogron były jedynym źródłem dochodu, często przekazywane z pokolenia na pokolenie. I świat w którym rządzą mężczyźni, a kobiety dbały o ognisko domowe.

  Poznałam dwie interesujące kobiety - Barbe-Nicole Clicqout oraz Jeanne Pommery. Obie wdowy, które musiały podjąć ciężką decyzję o prowadzeniu biznesu po zmarłych mężach. Nie było to łatwe, wymagało determinacji, przebiegłości, dobrego smaku, wiernych pracowników, którzy byli jak przyjaciele. Choć dzieliła je duża różnica wieku, to znalazły wspólny język. Łączyła je również pasja i miłość do wina oraz chęć rozwoju. Nie zatrzymywały się, nie cofały, ciągle patrzyły przed siebie. Obie kochające swoich mężów bezgranicznie.

  Jakie wyzwania miały przed sobą? Jakie trudności napotkały na drodze do pełnego rozwoju swoich firm? W kim miały wsparcie gdy zostały wdowami?

  "Szampańska księżniczka" była istnym pokazem pasji i oddania się jej całkowicie. To była niesamowita podróż po świecie zupełnie mi obcym, ale pokazanym w taki sposób, że miałam ochotę dołączyć do Barbe-Nicole i Jeanne i razem z nimi stworzyć swoje imperium i chronić przed napadami najeźdźców. To teatr silnych kobiet wyprzedzających swoją epokę. To pokaz odwagi, determinacji, silnego charakteru i ochrony swojego dziedzictwa. Jestem najzwyczajniej oczarowana klimatem tej powieści, nie mogłam się od niej oderwać. Jej rozmach gwarantuje świetny film, na który poszłabym do kina!

  "W jego duszy działo się coś, do czego nie miała dostępu i czego nie rozumiała. W końcu wpadła w furię i krzyknęła na niego, ale on nawet się nie wzdrygnął. Wydawał się zastygły w swojej udręce, jakby sparaliżowany. Jego ruchy były bez wyrazu, zwiotczałe, a powieki opadające, co tylko nadawało twarzy jeszcze bardziej umęczony i strapiony wyraz.
  - Porozmawiaj ze mną - błagała go. - Proszę, porozmawiaj ze mną.
  Aż w końcu, w swojej bezradności wybuchła płaczem."

  Wkraczając w życie Barbe-Nicole odczuwamy towarzyszący jej strach. Szczególnie wtedy gdy odkrywa, że jej mężowi coś dolega, a co ukrywali przed nią rodzice małżonka. Poznajemy jej drogę ku stworzenia imperium, która często była bardzo wyboista, musiała dobijać targu z wrogiem, wojna zbierała swoje żniwo, do tego pogoda bywała kapryśna i groziło jej bankructwo. Bardzo zależało jej na zdobyciu angielskiego podniebienia, które gustowało w wytrawnych smakach. Czy jej się to udało? Jaka historia wiązała się z kometą?

  Jeanne Pommery miała łatwiejszą czy trudniejszą drogę od Barbe-Nicole można ocenić czytając tę powieść. Jednak i ona musiała skorzystać z pewnego pomysłu jaki zastosowała kiedyś Barbe-Nicole gdy zawisło nad nią widmo wojny i najazdy obcych żołnierzy. Co musiała zrobić i czy jej się to udało?

  Polecam przenieść się w ten pasjonujący świat kobiet pewnych siebie, walczących o dobre imię swojej firmy i szukających smaków dla każdego konesera dobrego smaku
 • Zaispirowanawkuchni G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-11
  Przechodzę do Was dzisiaj z recenzją książki Annette Fabiani pod tytułem "Szampańska księżniczka" od Wydawnictwa Skarpa Warszawska. Na początku muszę powiedzieć o okładce, bo mnie po prostu zachwyca i kojarzy się z obecną porą roku. Główne bohaterki to dwie silne kobiety Barbre-Nicole Clicquot i Jeanne Pommery, które straciły swoich mężów i znalazły się w trudnej sytuacji. Mimo żałoby, smutku i cierpienia musiały podjąć ważną decyzję i zająć miejsce swoich mężów w biznesie opanowanym głównie przez mężczyzn a związanym z produkcją szampana. Akcja książki dzieje się od Rewolucji Francuskiej po Wystawę Światową w 1889 roku. Jest to połączenie faktów z elementami fikcji. Autorka tak nas prowadzi przez książkę, że tej historii nie da się przerwać. Barwne postacie, ciekawe wydarzenia, historia produkcji szampana i zmiana preferencji degustacyjnych zaciekawi każdego. W tym ciężkim świecie kobiety będą musiały wykazać się wolą walki, determinacją i siłą jaka drzemie w każdej z nas. Dzięki swojej ciężkiej pracy i pomocy życzliwych osób stworzyły imperia a ich nazwiska znane są po dziś dzień. Rewelacyjna książka. Gorąco polecam.
 • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-10-01
  Z czym kojarzy Wam się Francja? Jedną z takich rzeczy jest bez wątpienia szampan. Trunek pity pr,y wielu okazjach zaczynając od prywatnych uroczystości, poprzez Sylwestra aż po spotkania biznesowe.. Barbe-Nicole Cliquot i Jeanne Pommery. Dwie kobiety ,którym przyszło żyć w czasach wyjątkowo dla kobiet trudnych, gdy powszechnie uważano, iż przedstawicielki płci pięknej powinny co najwyżej zajmować się robótkami ręcznymi ,grać na pianinie lub urządzać wieczorki przy herbacie one przejęły biznes po stracie ukochanych mężów poznając tajniki produkcji szampana od podszewki , jednocześnie odkrywając, że wiele je łączy. Wartka akcja osadzona w ciekawych choć burzliwych okolicznościach nie pozwala się nudzić. Mamy tu bowiem wszystko: rewolucję francuską, prześladowania katolików, wojny napoleońskie, okupację miasta Reims. Warto dodać do tego pięknie poprowadzony wątek romantyczny od którego wprost nie można się oderwać. Warto dodać, że fabuła oparta jest na prawdziwych wydarzeniach i życiu obu bardzo silnych kobiecych charakterów. Autorka sporo czasu poświęciła na zebranie rzetelnej bibiografii i rys historyczny, a przy tym zręcznie wypełniła braki w życiorysach obydwu pań czyniąc je bardziej realnymi. Książka jest dość obszerna, lecz sposób w jaki została napisana sprawił, że przeczytałam ją bardzo szybko z niemałą przyjemnością i mogę jedynie - nie zdradzając zbyt wiele- gorąco ją polecić. Czytajcie , a nie pożałujecie❤️
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. lipca, piątek
0,00 zł
3417304
Ładowanie...