"Synek księdza Kaczkowskiego" - wzruszające świadectwo wspaniałej relacji
Ksiądz Jan Kaczkowski żył w latach 1977 - 2016. Dziełem jego życia było Puckie Hospicjum pod wezwaniem św. Ojca Pio. Sam zachorował na nowotwór nerki, z którego został wyleczony, a potem zdiagnozowano u niego glejaka mózgu. W ciągu swojego życia pomagał nie tylko chorym, ale także wspierał ludzi porzuconych na margines. Książka "Synek księdza Kaczkowskiego" w poruszający sposób przedstawia relację księdza Kaczkowskiego z Patrykiem Galewskim - mężem, ojcem, wspaniałym kucharzem, który kiedyś osiągnął życiowe dno, a teraz pomaga młodym ludziom w różnych trudnych sytuacjach.
"Synek księdza Kaczkowskiego" - o czym jest książka?
Niniejsza publikacja to rozmowa Piotra Żyłki - wrażliwego dziennikarza - z Patrykiem Galewskim, któremu ( jak mówią bliscy księdza) - ksiądz Kaczkowski przekazał swoje DNA. "Synek księdza Kaczkowskiego" to wzruszające świadectwo człowieka, który otrzymał drugą szansę i z niej skorzystał. Podczas lektury poznajemy księdza Kaczkowskiego widzianego oczami wychowanka i przyjaciela. Lektura dowodzi, że nikogo nie wolno skreślać - każdy zasługuje na ratunek.
Patryk Galewski szczerze zwierza się ze swojego trudnego dzieciństwa, wkroczenia w świat przestępczy, mówi o przemocy, narkotykach, próbach samobójczych. Lektura "Synka księdza Kaczkowskiego" wzrusza do łez.
"Synek księdza Kaczkowskiego" - opinie
Historię Patryka Galewskiego najlepiej streszczają tatuaże na jego ciele. Dawniej na lewej ręce widniało przesłanie CHWDP. Obecnie jest ono przykryte innymi tatuażami przedstawiającymi wyciagniętą dłoń w geście pomocy, Patryka z rodziną, a także sylwetkę słynnego księdza Kaczkowskiego.
Zmiana człowieka jest możliwa. Warto w to wierzyć wytrwale i do końca. Człowiek może odbić się od dna, gdy okaże się mu wsparcie. Patryk Galewski - po trudnych przeżyciach - dzisiaj prowadzi razem z Fundacją imienia księdza Kaczkowskiego projekt PaKa. Projekt skierowany jest do wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych, zakładów poprawczych i szkół. Warsztaty gotowania stanowią pretekst do opowiedzenia przez Patryka jego historii, w której główną rolę odegrał ksiądz Kaczkowski.