Xi

Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych

"Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych" Dana Jonesa to znakomita publikacja historyczna, która zmienia postrzeganie średniowiecza i obala mity związane z tymi zamierzchłymi czasami. Autor udowadnia, że łączenie ich jedynie z ignorancją oraz barbarzyństwem jest po prostu błędne, a ten czas przyniósł cywilizacji wiele wspaniałych odkryć. Dan Jones w swojej publikacji zachęca czytelnika, by sCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Znak Horyzont
 • Data premiery: 2023-03-22
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 832
 • Wymiary: 246 x 162

"Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych" Dana Jonesa to znakomita publikacja historyczna, która zmienia postrzeganie średniowiecza i obala mity związane z tymi zamierzchłymi czasami. Autor udowadnia, że łączenie ich jedynie z ignorancją oraz barbarzyństwem jest po prostu błędne, a ten czas przyniósł cywilizacji wiele wspaniałych odkryć. Dan Jones w swojej publikacji zachęca czytelnika, by spojrzał na średniowiecze z nowej strony i poznał niesamowite osiągnięcia średniowiecznej kultury.

"Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych" - o czym jest książka?

Dan Jones zaprasza na niesamowitą wyprawę, podczas której czytelnik przyjrzy się wielkim wydarzeniom historycznym i pozna mało znane fakty o średniowieczu. Wiele osób uważa, że były to czasy ciemnoty oraz brutalności. Tymczasem nowe odkrycia uświadamiają badaczom, że właśnie wtedy kształtowały się najwspanialsze idee i powstawały niesamowite technologie. Autor analizuje wiedzę współczesnych historyków, odsłaniając przed czytelnikami niezwykłą historię odkryć oraz przemian społecznych, wpływających na rozwój całej cywilizacji.

Razem z autorem czytelnik podróżuje od krajów skandynawskich aż do arabskich. Poznaje twórców wspaniałych dzieł sztuki, a także znakomitych rzemieślników. Spotyka kupców, handlujących drogimi przyprawami, a później odwiedza największe miasta średniowiecznego świata, w których można odkryć starożytne dziedzictwo. Następnie wsiada na statek, szukając nowych dróg prowadzących do Indii. Ta historyczna wyprawa uświadamia podróżnym, jak barwne, bogate i przede wszystkim zróżnicowane było średniowiecze.

"Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych" - opinie

"Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych" to zadziwiająca opowieść o średniowieczu, dzięki której można w pełni docenić osiągnięcia średniowiecznych myślicieli, odkrywców i władców. Razem z autorem czytelnik zastanawia się, jak średniowieczne czasy wpłynęły na współczesny świat, a przy okazji obala wiele błędnych poglądów. Co ważne, Dan Jones pisze nie tylko o ważnych postaciach historycznych, ale opowiada też o życiu zwyczajnych ludzi, dzięki czemu ta publikacja jest znacznie bardziej fascynująca od tradycyjnych książek historycznych!

Dan Jones to znany historyk, dziennikarz i autor popularnych książek historycznych. Jest zdobywcą prestiżowych nagród dziennikarskich, a jego artykuły można znaleźć chociażby w London Evening Standard lub The Daily Telegraph. Ponadto Netflix oraz Channel 5 opublikowały filmy historyczne, których współtwórcą był właśnie Dan Jones.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3321117
Tytuł
Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych
Wydawnictwo
Liczba stron
832
Data premiery
2023-03-22
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
246 x 162
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.27
Długość
150
Głębokość
225
Wysokość
162
Nasza cena
86,89 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3321117
Ładowanie...