Xi
 » Gry  » Gry planszowe  » Ekonomiczne

Superframer Delux - jubileuszowe wydanie legendarnej polskiej gry!

Wydana przez polskiego wydawcę i producenta Grannę gra Superfarmer Delux to z pewnością pozycja wyjątkowa o niezwykłej historii. Gra powstała w Warszawie w 1943 roku i znana była jako “Hodowla zwierzątek”. Jej autorem był wybitny polski matematyk, profesor Karol Borsuk, który po zamknięciu przez Niemców Uniwersytetu Warszawskiego, został bez pracy i wspólnie z żoną dokonywali prawdziwych cudów pomysłowości w poszukiwaniu źródeł utrzymania. Wspólnie z żoną, panią Zofią Borsukową rozpoczęli domowymi metodami produkcję zestawów do gry, która szybko zyskała wielką popularność - najpierw pośród przyjaciół rodziny, a następnie w coraz szerszych kręgach ówczesnej okupowanej Warszawy. Oryginalne egzemplarze gry z ilustracjami pani Janiny Śliwickiej spłonęły wraz z miastem w czasie powstania warszawskiego, w sierpniu 1944 roku…

Jeden z egzemplarzy “Hodowli zwierzątek” zachował się poza Warszawą i wiele lat po wojnie wrócił do rodziny Borsuków. W czerwcu 1997 roku z inicjatywy pani Zofii Borsukowej, z okazji jej 90. urodzin oraz w 15. rocznicę śmierci profesora Karola Borsuka słynna gra została wydana przez Grannę pod tytułem Superfarmer. Teraz, po 25 latach od śmierci autora ta kultowa pozycja wraca na rynek w jubileuszowym wydaniu, z nową oprawą graficzną z ilustracjami Piotra Sochy oraz z dodatkową atrakcją w postaci plastikowych figurek psów, w dużym kwadratowym pudełku i bardziej dynamiczną rozgrywką.

Dla kogo przeznaczona jest gra Superfarmer Delux?

Gra Superfarmer Delux w nowej, barwnej, przestrzennej i dynamicznej wersji przeznaczona jest dla od 2 do 4 graczy w wieku od 7 lat. Ta znana, popularna gra ekonomiczna o niezwykłej, sięgającej drugiej wojny światowej historii oparta została na uniwersalnych zasadach i treningu strategicznego myślenia i planowania. Produkt doskonale sprawdzi się jako źródło zabawnej, ekscytującej rozrywki w gronie przyjaciół, znajomych i rodziny, bez względu na wiek! 

Jak grać w Superfarmer Delux?

W grze wcielamy się w rolę farmerów rozmnażających i powiększających swoje stada za pomocą rzucania specjalnymi, dwunastościennymi kostkami z wizerunkami zwierząt. Gracze muszą być wyjątkowo czujni, bowiem w okolicy grasuje wilk i lis, których łupem mogą stać się zdobyte zwierzęta. Przed zagrożeniem chronią nas psy, które możemy wylosować jako wsparcie w ramach rozgrywki. Zwycięzcą zostaje ten, kto najszybciej zdobędzie całe stado złożone co najmniej z konia, krowy, świni, owcy i królika.

Superfarmer Delux - zawartość pudełka

W zestawie Superfarmera Delux znajdują się:

  • 4 plansze

  • 2 dwunastościenne kostki

  • 120 żetonów z ilustracjami: 60 królików, 24 owce, 20 świń, 12 krów, 4 konie

  • 4 figurki małych psów, 2 figurki dużych psów

  • instrukcja

Gra Superfarmer Delux - opinie

Na całym świecie sprzedał się już ponad milion egzemplarzy “Superfarmera”. Pani Zofia Borsukowa dożyła 100 lat w znakomitym zdrowiu i kibicowała w wędrówce słynnej gry po kolejnych rynkach, z pewnością wspominając czasy, gdy w jej domu rozdzwaniał się telefon, a w słuchawce padało słynne pytanie: “Dzień dobry, czy to hodowla zwierzątek?”. “Superfarmer Delux” to genialna propozycja dla graczy szukających prostej, nieskomplikowanej i pięknie wykonanej gry planszowej, która wciąż, po wielu latach od premiery, bawi kolejne pokolenia dzieci i rodziców.


Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Agata S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 09-01-2023 | Recenzja zweryfikowana
Gra jest super, jeszcze nie gramy z synem na ogólnych zasadach, bo jest jeszcze za mały, ale zabawa figurkami to już frajda. Dorośli się przy niej nie nudzą. Piękna graficznie, solidnie wykonana. Polecam.

Dariusz .

Klient zweryfikowany

5/5
| 25-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Fajna ,ciekawa gra, dzieci grają w domu spokój.

Marcin K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 08-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
To już trzeci Superfarmer ... stopień zaawansowania dostosowany do odpowiedniego wieku dzieci. Polecamy!

Jarek R.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-08-2020 | Recenzja zweryfikowana
Superfarmer DeLux to jedna z ulubionych gier mojego synka. Bardzo się cieszę, że takie planszówki tworzone są przez Polaków. Wydanie jest naprawdę bardzo ładne. Wszystkie elementy jak na razie trzymają się bardzo dobrze. Gra w Superfarmera będzie dla każdego zdecydowanie lepszą rozrywką niż siedzenie ze smartphonem w ręku.

Roman N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-07-2020 | Recenzja zweryfikowana
Nie wiedzieliśmy na którego Superfarmera się zdecydować. Do wersji DeLux przekonał nas dodatkowy tryb gry. Ilustracje są naprawdę ładne i często zabawne. Sama rozgrywka jest łatwa i przystępna dla każdego. Dzieci jak i dorośli będą się na pewno dobrze bawić. Dla naszej rodziny to świetna rozrywka.

Dostawa

)
290459
Ładowanie...