Xi

Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu 8. Analiza i synteza wzrokowa. Materiał tematyczny

Zeszyty serii "Stymulacja Prawej i Lewej Półkuli Mózgu" przeznaczone są dla dzieci zagrożonych dysleksją, ze skrzyżowaną lateralizacją i takich z trudnościami w nauce języka. Będą przydatne w terapii logopedycznej, reedukacyjnej, w trakcie codziennej pracy z dzieckiem, w przedszkolu i w szkole. Dzięki zadaniom z zeszytów ćwiczeń, dzieci rozwijają umiejętności wzrokowe, motoryczne, sekwencyjne, pamCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Arson
 • Data premiery: 2021-10-19
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 128
 • Wymiary: 29

Zeszyty serii "Stymulacja Prawej i Lewej Półkuli Mózgu" przeznaczone są dla dzieci zagrożonych dysleksją, ze skrzyżowaną lateralizacją i takich z trudnościami w nauce języka. Będą przydatne w terapii logopedycznej, reedukacyjnej, w trakcie codziennej pracy z dzieckiem, w przedszkolu i w szkole. Dzięki zadaniom z zeszytów ćwiczeń, dzieci rozwijają umiejętności wzrokowe, motoryczne, sekwencyjne, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

"Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu 8. Analiza i synteza wzrokowa. Materiał tematyczny" to kolejny zeszyt ćwiczeń z tej serii. Znajdują się tu ćwiczenia, w których dziecko powinno nazwać prezentowany na obrazku przedmiot i porównać jego dwie wersje, a następnie odpowiedzieć na pytania: czego nie ma? czym się różni? co jest inaczej narysowane? dlaczego tak? Składany przez dziecko obrazek można ułożyć pod ilustracją, a następnie, po nauce składania z pamięci,  może przykleić obrazek pod odpowiednim wzorem.

W zestawie ćwiczeń "Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu 8. Analiza i synteza wzrokowa. Materiał tematyczny" znajdują się zadania w których dziecko ma za zadanie dorysować brakujący element (20 stron), ma za zadanie odnaleźć elementu różniące obrazki (10 stron),  ma za zadanie dorysować brakujący element (wersja trudniejsza – 10 stron), złożyć obrazek według wzoru (14 stron) i ułożyć obrazek z podanych elementów (3 strony).

Zeszyt ćwiczeń składa się ze 128 stron, perforowanych, czarnobiałych w miękkiej oprawie, formacie A4.

Autorką zestawu jest Agnieszka Bala, logopedka, specjalistka surdologopedii, pedagożka specjalna, terapeutka zaburzeń rozwojowych, nauczycielka wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, specjalistka Symultaniczno-Sekwencyjnej  Nauki Czytania.

Ćwiczenia serii "Stymulacja Prawej i Lewej Półkuli Mózgu" zawierają ćwiczenia, które uczą dzieci dostrzegania szczegółów obrazków, a następnie analizowania ich elementów według schematu rysunku oraz samodzielnego tworzenia ilustracji tematycznych. Proste rysunki pozwalają dzieciom tworzyć nowe obrazki za każdym razem, dorysowując różne elementy, zarówno na podstawie obrazków, zawartych w zeszycie ćwiczeń, jak i wykorzystanych w ćwiczeniach sekwencjach słuchowo-ruchowych, kiedy dorosły rysuje wzór podstawowy i wyjaśnia dziecku, który obrazek będzie ono rysować dorysowując elementy do podstawowego wzoru. Seria polecana jest przez profesor Jagodę Cieszyńską, polską psycholożkę, logopedkę i poetkę, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i twórczynię tzw. metody krakowskiej w terapii dzieci.

Zestaw opublikowany został nakładem Wydawnictwa Arson, które od 2007 roku działa na rynku, oferując szeroki wybór pomocy dydaktycznych i logopedycznych, by wspierać prawidłowy rozwój dziecka. Produkty wydawnictwa są najwyższej jakości technologicznej i merytorycznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
487423
Tytuł
Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu 8. Analiza i synteza wzrokowa. Materiał tematyczny
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
128
Data premiery
2021-10-19
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
29
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
295
Głębokość
210
Nasza cena
21,96 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Magda T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-14
  Produkt przydatny do pracy w terapii w domu jak i w szkole.
 • Jarosław K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-10
  Kolejna ksiązka z zestawu ćwiczeń, którą będe mógł wykorzystać w swojej pracy z dziećmi. Najbardziej zaskakująca jest tutaj prostota, i to właśnie w niej tkwi klucz do sukcesu. Dużo ciekawych zadań pozwalających dzieciom zrozumieć czym jest analiza wzrokowa. To właśnie takie malutkie kroczki pozwalają dzieciom łatwiej przygotować sie do okresu nauki.
 • Asia I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-06
  Prawidłowa stymulacja prawej i lewej półkuli to niezwykle ważne zadanie w rozwoju człowieka. Książki Agnieszki Bali świetnie sprawdzają się zarówno przy zajęciach indywidualnych, czy też w czasie zajęć grupowych. Mamy tutaj fajnie zestawione ćwiczenia, które nie przytłaczają mnogością wzorów i kolorów, a wręcz przeciwnie skupiają sie na prostych zasadach. Polecam wszystkim osobom pracującym z małymi dziećmi.
 • Amelia L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-03
  Bardzo ciekawe zestawienie ćwiczeń pozwalających na prawidłową stymulacje mózgu. Mamy tutaj 10 tomów a każdy z nich skupia się na innym dziale, innym temacie. Cały zestaw daje ogrom ćwiczeń, których nie wykorzystacie podczas roku przedszkolnego.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


487423
Ładowanie...