Stworzenie czy ewolucja? Dylemat katolika

Czy człowiek pochodzi od małpy? Czy nauka i Pismo Święte zgadzają się w kwestii powstania życia? Kreacjoniści - radykalni tradycjonaliści czy wrogowie Kościoła? Czy Darwin odpowiada za obozy śmierci? Te i wiele innych pytań poruszają autorzy książki, postulując odnowę całej koncepcji nauki o Stworzeniu, prowadząc czytelnika ku ekscytującym poszukiwaniom w obrębie relacji pomiędzy stworzeniem i ewoCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 243
  • Wymiary: 208 x 147
więcej parametrów

O książce

Czy człowiek pochodzi od małpy? Czy nauka i Pismo Święte zgadzają się w kwestii powstania życia? Kreacjoniści - radykalni tradycjonaliści czy wrogowie Kościoła? Czy Darwin odpowiada za obozy śmierci? Te i wiele innych pytań poruszają autorzy książki, postulując odnowę całej koncepcji nauki o Stworzeniu, prowadząc czytelnika ku ekscytującym poszukiwaniom w obrębie relacji pomiędzy stworzeniem i ewolucją, a także między wiarą i nauką. Zbyt często bowiem zarówno niewierzący, jak i katolicy przedstawiają tę relację jako konflikt "bezmyślnych" i głuchych na wszelkie argumenty fundamentalistów katolickich z jednej strony oraz odważnych naukowców i teologów z drugiej. Pomimo wypracowania rzekomo wspaniałej syntezy pomiędzy interpretacjami Księgi Rodzaju a neodarwinizmem, odnowa katolickiej nauki o Stworzeniu nie może się opierać na żadnym z uproszczonych rozwiązań. Wartościowa synteza wiary i nauki zakłada bowiem wierność oczywistemu i dosłownemu zamysłowi Księgi Rodzaju, a jednocześnie rzetelne i obiektywne spojrzenie na dane naukowe. W XX wieku my, chrześcijanie, przeoczyliśmy jedno z najważniejszych pytań, jakie można w ogóle postawić. To pytanie o pochodzenie człowieka. Dzisiaj powróciło do nas z całą mocą, gdy w imię nowożytnej nauki zaproponowano koncepcję rodem z mitologii pogańskich, które mają zastąpić wiarę biblijną.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3568702
Tytuł
Stworzenie czy ewolucja? Dylemat katolika
Wydawnictwo
Liczba stron
243
Typ okładki
miękka
Rok wydania
2024
Wymiary
208 x 147
Wysokość
147 mm
Długość
208 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Nasza cena
30,29 zł

Opinie i recenzje książki Stworzenie czy ewolucja? Dylemat katolika

Dziękujemy za Twoją ocenę!
5,0/5
 
1 ocena
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.Jak działają recenzje
Sortuj
Od najwyższej oceny
  • Avatar recenzenta
    Ewa T. Zakup zweryfikowany
    5.0
     
    2025-01-10Recenzja zweryfikowana
    Absolutnie obowiązkowa lektura! Jasno, bez kluczenia, bez nadbudowanej treści Autor- o. Michał prezentuje stan faktyczny odnośnie tematyki ewolucji. Polecam.
    Czy ta recenzja była przydatna?
    00
Dostawa i płatność

Zobacz również