Xi

Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy

"Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" to publikacja przeznaczona dla psychologów, psychiatrów i pacjentów. Bessel van der Kolk przekazuje wiedzę wszystkich osobom, które po prostu chcą zrozumieć siebie oraz innych ludzi. Ta wyjątkowa pozycja to prawdziwe kompendium współczesnej wiedzy o traumie. Ponadto stanowi osobistą opowieść tego badacza o poszukiwaniach najlepszych dróg Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2018-05-09
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 496
 • Wymiary: 225 x 150

"Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" to publikacja przeznaczona dla psychologów, psychiatrów i pacjentów. Bessel van der Kolk przekazuje wiedzę wszystkich osobom, które po prostu chcą zrozumieć siebie oraz innych ludzi. Ta wyjątkowa pozycja to prawdziwe kompendium współczesnej wiedzy o traumie. Ponadto stanowi osobistą opowieść tego badacza o poszukiwaniach najlepszych dróg pomocy ludziom po traumatycznych przejściach. Dzięki tej książce możesz lepiej zrozumieć pojęcie traumy i odkryć nowoczesne metody terapeutyczne, ułatwiające uwolnienie się od jej skutków.

"Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy" to pozycja omawiająca nowoczesne odkrycia neuronauki. Autor wyjaśnia zawiłości diagnozy, prezentuje przebieg sesji terapeutycznych, a także przypomina sobie wzruszające opowieści pacjentów. Jednak przede wszystkim przekazuje czytelnikom nadzieję na dobrą przyszłość. Przesłanie jego historii jest proste. Chociaż ludziom przytrafiają się naprawdę skrajnie wstrząsające wydarzenia, to jednak nadal są w stanie znaleźć w sobie siłę, by przetrwać, a nawet wyleczyć skutki straszliwych doświadczeń.

Bessel van der Kolk stawia na osiągnięcia współczesnej nauki i własne spostrzeżenia z wieloletniej pracy badawczej. Jego odkrycia ułatwiają terapeutom rozwój praktyki terapeutycznej. Dzięki przystępnej publikacji czytelnik może dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu ludzkiego mózgu oraz współczesnych metodach terapeutycznych. Autor nie zamierza docierać tylko do psychoterapeutów. Pisał w taki sposób, by przekazywać wiedzę również pacjentom, którzy nie studiowali psychologii. Korzystając z prostych opowieści i porównań, skutecznie wyjaśnia zawiłości ludzkiego umysłu.

Bessel van der Kolk to ceniony na całym świecie psychiatra, specjalizujący się w terapii traumy. Jest założycielem jednego z pierwszych ośrodków w USA, pomagających osobom doświadczającym stresu pourazowego. Prowadził badania nad wpływem traumatycznych wydarzeń na zmiany w ludzkim mózgu. Ponadto współpracuje z National Child Traumatic Stress Network, organizacją pomagającą dzieciom po trudnych doświadczeniach. Autor doprowadził również do powstania Trauma Research Foundation, miejsca wspierającego osoby dotknięte przemocą w dzieciństwie.

Poznaj ludzki umysł dzięki publikacjom cenionych autorów, zebranym w kategoriach "Książki naukowe i popularnonaukowe" i "Książki psychologiczne i socjologiczne".

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3239754
Tytuł
Strach ucieleśniony. Mózg, umysł i ciało w terapii traumy
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
496
Data premiery
2018-05-09
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
225 x 150
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.61
Długość
150
Głębokość
225
Wysokość
36
Zobacz więcej
Recenzje
4,7/5
3 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Mirosława R. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-07-30
  Poza może nieco zbyt skomplikowaną formą narracji, jest to jednak książka specjalistyczna, a nie poradnik, ciężko tutaj cokolwiek zarzucić. Każda pozycja, która będzie zwracała uwagą na niewłaściwie działający system pomocy psychologicznej i naprawdę ważną rolę traumy i nowych sposób leczenia, jest ważna, potrzebna i zasługuje na promocje. Być może małymi krokami, a w polskiej przestrzeni także coś się zmieni. Bardzo polecam osobom zawodowo związanym z terapią oraz tym, którzy z niej korzystają. Świetnie przedstawiony temat traumy.
 • Mirosława F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-26
  Niezwykle poruszająca książka o wydźwięku analitycznym, bowiem przywołuje wiele indywidualnych przypadków różnych traum, różnych wydarzeń, które w późniejszym czasie skutkują poważnymi zaburzenia. Cieszę się, że coraz więcej uwagi poświęca się traumom oraz niestandardowym metodom leczenia czy terapii, a to bardzo ważne, bo jednak nasze społeczeństwo bardzo tego potrzebuje. Polecam wszystkim zainteresowanym psychologią czy właśnie traumą. Bardzo profesjonalnie przygotowana książka, ogromne ukłony dla autora.
 • Rafal B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-22
  Bardzo dobra książka, jednak zwłaszcza dla osób, które jakieś pojęcie o psychologii mają - tutaj użyto języka raczej fachowego, który może nieci utrudniać odbiór. Sama treść przełomowa, wiele się mówi o kryzysie w światowej psychiatrii, która lecz lub zalecza objawy, a nie źródło choroby. Tutaj właśnie autor pokazał, jak często nieuleczona i nieprzepracowana trauma może być źródłem traum kolejnych pokoleń. Bardzo polecam, zwłaszcza osobom związanym z psychiatrią i psychologią.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3239754
Ładowanie...