Xi

Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego

Nakładem wydawnictwa DeReggio ukazała się w listopadzie 2021 roku książka autorstwa księdza Dominique'a Bourmauda "Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego". Która opisuje 100-letnią historię przesiąkania herezji modernizmu do Kościoła. Ksiądz Dominique Bourmaud w "Stu latach modernizmu. Źródłach II Soboru Watykańskiego" stworzył kompendium filozoficznych pułapek, które stały się filaremCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: DeReggio
 • Data premiery: 2021-11-17
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 558
 • Wymiary: 235 x 153

Nakładem wydawnictwa DeReggio ukazała się w listopadzie 2021 roku książka autorstwa księdza Dominique'a Bourmauda "Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego". Która opisuje 100-letnią historię przesiąkania herezji modernizmu do Kościoła.

Ksiądz Dominique Bourmaud w "Stu latach modernizmu. Źródłach II Soboru Watykańskiego" stworzył kompendium filozoficznych pułapek, które stały się filarem współczesnych doktryn społecznych i religijnych. Autor wysnuwa śmiałe teorie i przeprowadza przez szereg rozważań mając na celu udowodnić, że liczni naukowcy, postępowi księża i zwykli ludzie sami nie rozumieją, co mówią, myślą i kto im sufluje utopijne poglądy.

Modernizm ma sto lat. Słownik Larousse’a opisuje tę herezję jako kryzys religijny, który zaznaczył się w czasie pontyfikatu Piusa X (1903-1914). Wskazuje również centralny problem, precyzując, że modernizm dążył do dostosowania nauki Kościoła do nowych idei, zwłaszcza do nowożytnej filozofii i krytyki biblijnej. - pisze w swojej książce ksiądz Dominique Bourmaud. Zauważa, że wszelkie początkowe problemy zrodzone z modernistycznych poglądów były pokłosiem konfliktu pokoleń rozgrywającego się na łonie Kościoła.

Autor wzywa czytelników do refleksji, bo przecież można w nieskończoność czekać na nowy wspaniały świat, ale im kto częściej chodzi po rozum do głowy, tym skłonniejszy jest nie dowierzać propagandzie nowoczesności. Ile wieków możemy jeszcze łudzić się, że żyjemy u progu wiosny, jeśli stawia się nam przed oczami co najwyżej kolejną, rozwścieczoną na przeszłość rewolucję z podpalonym wiankiem na głowie?

Poprzez analizę zawiłych zdań celebrytów idei  (m. in. Lutra, Kanta, Hegla, Sartre'a, Teilharda de Chardin, Rahnera, de Lubaca, a także niestety papieży od drugiej połowy XX w.), autor wydobywa sedno modernizmu, które za każdym razem okazuje się nie tylko czymś, co w istocie już miało miejsce w historii, ale przede wszystkim jest absurdalnie głupie.

Ksiądz Dominique Bourmaud - zmarły w 2021 roku, był kapłanem Bractwa św. Piusa X, urodził się we francuskiej Wandei i przez pewien czas pełnił posługę misjonarską w Kenii. Był również wykładowcą seminariów w kilku krajach.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3186176
Tytuł
Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
558
Data premiery
2021-11-17
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
235 x 153
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.85
Długość
152
Głębokość
235
Wysokość
37
Nasza cena
45,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
5 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Rafał M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-09-15
  Pasjonująca prezentacja historyczno-filozoficzna genezy kryzysu modernistycznego w kościele ujęte na przestrzeni dziejów, a szczególnie XX wieku. Polecam.
 • Danuta D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-02-09
  Przyznam szczerze, że po skończeniu książki jestem rozdarta, nie wiem do końca jakie mam zdanie :) Z jednej strony rozumiem pogląd autora na konieczność zachowania wierności korzeniom chrześcijaństwa, czasami jednak miałam wrazenie, ze odrzuca każdą nowoczesną zmianę dla zasady, bez względu na to, czy jest korzystna czy nie. Na pewno jednak książka "siedzi mi w głowie, myślę o niej już po przeczytaniu, a właśnie takie pozycje najbardziej sobie cenię.
 • Bogdan S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-31
  Genialna książka, nie tylko ze względu na jej treść, ale przede wszystkim na otwartość i odwagę w samodzielnym myśleniu ojca Bourmaud. Właśnie tak powinno się patrzeć na rzeczywistość, bez ślepej wiary w dogmaty ani poklask publiczności. Mamy zdrowy rozsądek i wolną wolę, wystarczające do samodzielnego wyrabiania sobie zdania na różne tematy, nawet takie wydawałoby się "nie do ruszenia". W dzisiejszych czasach to bardzo cenna postawa.
 • Wiesław N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-31
  Mocna krytyka współczesnego Kościoła, odejścia od dogmatów i zerwania ze starą tradycją po Soborze Watykańskim II. Autor nie owija w bawełnę, mówi bardzo ostro i odważnie, ale rzeczowo i z uzasadnieniem każdego twierdzenia. Można się zgadzać lub nie, ale trzeba docenić jedno: odwagę w krytyce Kościoła przez jego przedstawiciela, co zdarza się bardzo rzadko, zwłaszcza w Polsce, gdzie każde słowo jest odbierane jako atak lub zdrada.
 • stefania Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-30
  Dość trudna lektura, ale rozjaśnia zmiany jakie zaszły w Kościele i nie tylko.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 24. lipca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. lipca, czwartek
0,00 zł
3186176
Ładowanie...