Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś

  6 recenzje

Jak żyć po swojemu? Jak odmawiać nie wywołując konfliktów? Jak wypowiadać bez lęku i wątpliwości swoje zdanie? Jak wyrażać złość nie raniąc innych? Jak bronić swoich interesów, nie dać się wykorzystać, poniżać czy lekceważyć? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie wszyscy, każdego dnia. Z pomocą w nawigowaniu tych trudnych tematów przychodzi wydane przez Bookolikę "Stanowczo, łagodnie, bez lęku...Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Bookolika
  • Data premiery: 2023-05-16
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 152
  • Wymiary: 205 x 148
więcej parametrów

O książce

Jak żyć po swojemu? Jak odmawiać nie wywołując konfliktów? Jak wypowiadać bez lęku i wątpliwości swoje zdanie? Jak wyrażać złość nie raniąc innych? Jak bronić swoich interesów, nie dać się wykorzystać, poniżać czy lekceważyć? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie wszyscy, każdego dnia. Z pomocą w nawigowaniu tych trudnych tematów przychodzi wydane przez Bookolikę "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" nowe, zaktualizowane wydanie kultowego poradnika autorstwa cenionej psycholożki klinicznej, Marii (Majki) Król-Fijewskiej - książka, z której dowiesz się, jak radzić sobie w rozmaitych sytuacjach międzyludzkich, osiągnąć korzyści ze stanu świadomości własnych potrzeb i zasad wewnętrznej demokracji.

O czym jest książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś"?

"Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" Marii Król-Fijewskiej jest obfitującym w liczne, praktyczne przykłady podręcznikiem wewnętrznej demokracji - stanu, w którym nawet w bardzo trudnych sytuacjach możemy obronić własną godność i prawa osobiste, nie naruszając godności i praw drugiego człowieka. Autorka zajmuje się psychoedukacją i psychoterapią od ponad 30 lat - jest twórczynią polskiej wersji treningu asertywności, łączącego pracę nad zachowaniem z elementami doświadczeniowymi. Jej słynny poradnik jest wprost oparty na asertywności jako sztuce skutecznego, łagodnego i stanowczego zarazem wyrażania własnych potrzeb, odmawiania bez agresji, świadomego i umiejętnego używania wypowiedzi tak, by nie krzywdząc innych, jasno i precyzyjnie, w zgodzie z samym sobą wyrażać własne myśli oraz uczucia, a także radzić sobie z różnymi emocjami.

"Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" - opinie

Książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" w krótki, treściwy i przystępny sposób podpowiada czytelnikom, jak zrozumieć samego siebie i poznać przyczyny występujących problemów z asertywnością i brakiem pewności siebie. Autorka uczy, jak osiągnąć zdrowo-rozsądkowy balans pomiędzy strefą osobistą (z przysługującymi nam prawami oraz granicami) z terytorium tak zwanej sfery wymiany społecznej, w której wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi. Świadomość istnienia tych dwóch przestrzeni może przyczynić się do uporządkowania własnego codziennego życia. Liczne przykłady z życia wzięta, propozycje konkretnych ćwiczeń i rozwiązań, krótka, treściwa i przystępna treść oraz rzetelna nauka czułości wobec samych siebie z zachowaniem pokory i empatii wobec drugiego człowieka - wszystko to czyni z "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" publikację wyjątkową cenną.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3369465
Tytuł
Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
152
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2023-05-16
Rok wydania
2023
Wymiary
205 x 148
Waga
0.18 kg
Wysokość
11 mm
Długość
145 mm
Głębokość
205 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
140 mm
Nasza cena
27,39 zł

Opinie i recenzje książki Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś

5,0/5
 
6 recenzji
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Ewelina P. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-05-18Recenzja zweryfikowana
    Od razu wam zaznaczam, że mega dobrze się ją czyta i im dalej, tym wasz humor się poprawia, a samoocena wzrasta. Ogólnie to powinien ją przeczytać każdy, ale najbardziej osoby zamknięte w sobie, unikający kontaktów międzyludzkich, bez pewności siebie, bez priorytetów w życiu oraz osoby z niską samooceną. I pomimo tego, że książka jest o asertywności, czyli o stawianiu warunków między tym co chcę, a tym, co każą mi inni, to jednak już samo przeczytanie jej jest terapią odnośnie tego tematu. Pozycja zamiast rozdziałów dzieli się na wykłady. W pierwszym dowiecie się co to jest asertywność, fakty, które potwierdzają, że mamy prawo być sobą, możemy swobodnie wyrażać siebie oraz to, że mamy swoje prawa i terytorium. Drugi wykład jest według mnie najcenniejszy, gdyż to tam przeczytacie o wewnętrznym monologu, którego prowadzicie sami ze sobą. To tam właśnie możecie zmienić swoje przekonania z gorszej wersji siebie i ustawić jako mantrę waszą nową osobowość, która nie boi się wyzwań, bo wie, że jest we wszystkim wystarczająca:-) Wykład trzeci, to kategoryczne mówienie nie. Jest tu opisane kiedy nasze ,,nie" jest niepewne, przez co inni nas wykorzystują. Zmienicie tutaj myśli na temat robienia komuś dobrze, w te, gdzie to wy będziecie na pierwszym miejscu. Bo nie zgadzanie się z kimś lub czymś jest jak najbardziej w porządku. Ustępowanie komuś oznacza tylko tyle, że w wielu rzeczach jesteśmy słabi. Pomyślcie o tym, że my sami nie lubimy niepewnych osób, więc i tak nas odbierają inni. Wykład czwarty przedstawi wam nasze prawa. Wykład piąty to poruszenie spraw odnośnie kontaktów towarzyskich. Szóstka, to asertywne przyjmowanie krytyki. W tym macie przykłady jak dobrze lub źle wygląda rozmowa. Dział siódmy jest równie ważny, gdyż mamy tu nakreślone jak reagować na krytykę i atak na naszej osobie. W krytyce wiele osób narzuca nam zachowanie, które nie jest właściwe, dokładając nam cech, których nie mamy. Jak zatem się przed tym bronić będąc asertywnym? Tych wykładów jest szesnaście i każdy mega wartościowy. Przemiło napisana, ma duży druk, wyszczególnienie najważniejszych informacji, oraz końcowe testy. Czy mi się podobała? Ogromnie. Sprawiła, że uwierzyłam w siebie i w to, że każdy z nas ma inne zdanie i ma prawo takie mieć. Przyklepywanie innym nie sprawi im przyjemności, tylko pokaże jak słabymi jesteśmy ludźmi. Wypowiedzenie własnego zdania jest odwagą, którą wszędzie się ceni. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wtedy wam samym żyje się lepiej:-)
  • Anna Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-06-19Recenzja zweryfikowana
    Bardzo łatwo jest z reguły ocenić zachowanie społeczeństwa, które zostało z czasem podzielone na grupy i można, przy tym uważnie zaobserwować jak sobie oni radzą w trudnych, a nawet dla nich samych nieprzewidywalnych sytuacjach, gdy pojawia się widoczny na zewnątrz problem dotyczący wypowiadania się, wyrażania zdania na ogół bądź też lęku.

    Znajdujący się w tychże grupach społecznych przedstawiciele najwyższych rang dobrze zarabiających finansowo oraz ci, którzy muszą martwić się o lepszy byt wiedzą, jak wygląda prawdziwy obraz lęku, stanowiący z czasem zagrożenie zdrowotne, gdyż to od niego wiele zależy, powinni zwrócić uwagę na to, czy ma on sens w dobie niekoniecznych i niepotrzebnych współczesnych problemów.

    Cenię sobie u nowo poznanej autorki Pani Marii Król-Fijewskiej, której twórczości nie miałam możliwości do tej pory poznać, gdyż opisuje ona w książce zagadnienia, które wyjątkowo mnie interesują. W szczególności podejmuje nie zawsze do zaakceptowania przez społeczeństwo tematykę, która to odsłania mocniejsze barwy życia związane z charakterem człowieka i w jaki sposób on myśli, zachowuje się dotyczących sytuacji lękowych.

    Książka ta składa się z 16 wykładów opracowanych w interesujący sposób, a przede wszystkim z zastosowaniem języka zrozumiałego, zamieszczone zostały w nich trafnie dobrane przykłady na to, że nie można wyprzeć się lęku, który nam wiernie na każdym właściwie kroku towarzyszy, a my chętnie wypieramy jego nieobecność w momencie, gdy ta obecność lęku istnieje.

    Czy można na ogół żyć bez lęku w otaczającej nas obecnej rzeczywistości pełnej nie zawsze, że są do przyjęcia nowych i wyznaczonych zadań, ale wyzwań, które to dają wiele do przemyślenia w powierzonych misjach mogących przynieść zamiast radości wiele niepotrzebnych szkód prowadzących do niepotrzebnych sytuacji związanymi poniekąd z ludzkimi tragediami?

    Każdy z nas potrzebuje, konkretnej podpowiedzi jak ma się zachować w sytuacji, kiedy chce poczuć się lepiej, podnieść swoją wartość, wyrazić siebie, bo to pozwoli nam lepiej spojrzeć na siebie i nie czuć się gorszym od nikogo.

    Elementami dodatkowymi w tej książce są zamieszczona czytelna czcionka oraz konstruktywnie zbudowana do całości mapa asertywności podsumowująca nasze zachowanie.

    Polecam przeczytać tę książkę.

    ANNA
  • Mommy_and_books Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-06-15Recenzja zweryfikowana
    "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś" autorstwa Marii Król-Fijewskiej, to dobry poradnik dotyczący asertywności. Znalazłam tutaj 16 wykładów, pokazujących jak żyć zgodnie z własnym ja nie raniąc przy tym innych. Dzięki tej książce poznałam mnóstwo ciekawostek.
    Czy zawsze potraficie mówić "NIE", gdy faktycznie tak czujecie? Czy odpuszczacie i robicie, tak jak inni tego od was oczekują? Czy potraficie bez złości odpowiadać, gdy was krytykują? Czy w każdej sytuacji potraficie wyrazić własne zdanie, czy raczej przytakujecie innym?
    Ten poradnik nauczy was, jak radzić sobie w każdej sytuacji. Jak być sobą i żyć bez lęku.
    Autorka na przykładach pokazuje nam jak skutecznie odpowiadać: asertywnie, ulegle i wrogo — agresywnie.
    Każdego dnia prowadzimy ze sobą wewnętrzny monolog. Czy wtedy jesteśmy dla siebie asertywni, czy raczej największymi wrogami? Czy potrafimy docenić swoją pracę? Czy raczej ciągle jesteśmy z siebie niezadowoleni?
    Ten poradnik powinien znaleźć się w każdym domu i być przez domowników codziennie używany.
    Będę do niego codziennie zaglądała, ponieważ nie zawsze jestem asertywna.
    Na końcu książki znalazłam mapę asertywności, która pomaga sprawdzić, w jakich sytuacjach korzystamy z prawa do asertywnego zachowania, a w jakich jesteśmy ulegli.
    Podoba mi się również okładka książki.

    Czy wiedzieliście, że z asertywnością się nie urodziliśmy? Musimy jej się nauczyć.

    A co to takiego ta asertywność?

    Asertywność – posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób, oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych.
    Jeżeli chcecie nauczyć się asertywności, to koniecznie sięgnijcie po poradnik Marii Król-Fijewskiej "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś".
    Polecam.
  • Justyna K.
    5.0
     
    2023-06-06Recenzja zweryfikowana
    Must have dla wszystkich! Długo czekałam na wznowienie wydania, nagabywałam INTRE i jest! Piękna, pachnąca farba drukarska, wreszcie moja! Zakupiłam kilka egzemplarzy na prezent dla wyjątkowych osób.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka