Xi

Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś

Jak żyć po swojemu? Jak odmawiać nie wywołując konfliktów? Jak wypowiadać bez lęku i wątpliwości swoje zdanie? Jak wyrażać złość nie raniąc innych? Jak bronić swoich interesów, nie dać się wykorzystać, poniżać czy lekceważyć? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie wszyscy, każdego dnia. Z pomocą w nawigowaniu tych trudnych tematów przychodzi wydane przez Bookolikę "Stanowczo, łagodnie, bez lęku...Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Bookolika
 • Data premiery: 2023-05-16
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 152
 • Wymiary: 205 x 148

Jak żyć po swojemu? Jak odmawiać nie wywołując konfliktów? Jak wypowiadać bez lęku i wątpliwości swoje zdanie? Jak wyrażać złość nie raniąc innych? Jak bronić swoich interesów, nie dać się wykorzystać, poniżać czy lekceważyć? Te i wiele innych pytań zadajemy sobie wszyscy, każdego dnia. Z pomocą w nawigowaniu tych trudnych tematów przychodzi wydane przez Bookolikę "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" nowe, zaktualizowane wydanie kultowego poradnika autorstwa cenionej psycholożki klinicznej, Marii (Majki) Król-Fijewskiej - książka, z której dowiesz się, jak radzić sobie w rozmaitych sytuacjach międzyludzkich, osiągnąć korzyści ze stanu świadomości własnych potrzeb i zasad wewnętrznej demokracji.

O czym jest książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś"?

"Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" Marii Król-Fijewskiej jest obfitującym w liczne, praktyczne przykłady podręcznikiem wewnętrznej demokracji - stanu, w którym nawet w bardzo trudnych sytuacjach możemy obronić własną godność i prawa osobiste, nie naruszając godności i praw drugiego człowieka. Autorka zajmuje się psychoedukacją i psychoterapią od ponad 30 lat - jest twórczynią polskiej wersji treningu asertywności, łączącego pracę nad zachowaniem z elementami doświadczeniowymi. Jej słynny poradnik jest wprost oparty na asertywności jako sztuce skutecznego, łagodnego i stanowczego zarazem wyrażania własnych potrzeb, odmawiania bez agresji, świadomego i umiejętnego używania wypowiedzi tak, by nie krzywdząc innych, jasno i precyzyjnie, w zgodzie z samym sobą wyrażać własne myśli oraz uczucia, a także radzić sobie z różnymi emocjami.

"Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" - opinie

Książka "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" w krótki, treściwy i przystępny sposób podpowiada czytelnikom, jak zrozumieć samego siebie i poznać przyczyny występujących problemów z asertywnością i brakiem pewności siebie. Autorka uczy, jak osiągnąć zdrowo-rozsądkowy balans pomiędzy strefą osobistą (z przysługującymi nam prawami oraz granicami) z terytorium tak zwanej sfery wymiany społecznej, w której wchodzimy w interakcje z innymi ludźmi. Świadomość istnienia tych dwóch przestrzeni może przyczynić się do uporządkowania własnego codziennego życia. Liczne przykłady z życia wzięta, propozycje konkretnych ćwiczeń i rozwiązań, krótka, treściwa i przystępna treść oraz rzetelna nauka czułości wobec samych siebie z zachowaniem pokory i empatii wobec drugiego człowieka - wszystko to czyni z "Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś" publikację wyjątkową cenną.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3369465
Tytuł
Stanowczo, łagodnie, bez lęku... Dziś
Wydawnictwo
Liczba stron
152
Data premiery
2023-05-16
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
205 x 148
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.18
Długość
145
Głębokość
205
Wysokość
11
Nasza cena
25,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anna Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-06-19
  Bardzo łatwo jest z reguły ocenić zachowanie społeczeństwa, które zostało z czasem podzielone na grupy i można, przy tym uważnie zaobserwować jak sobie oni radzą w trudnych, a nawet dla nich samych nieprzewidywalnych sytuacjach, gdy pojawia się widoczny na zewnątrz problem dotyczący wypowiadania się, wyrażania zdania na ogół bądź też lęku.

  Znajdujący się w tychże grupach społecznych przedstawiciele najwyższych rang dobrze zarabiających finansowo oraz ci, którzy muszą martwić się o lepszy byt wiedzą, jak wygląda prawdziwy obraz lęku, stanowiący z czasem zagrożenie zdrowotne, gdyż to od niego wiele zależy, powinni zwrócić uwagę na to, czy ma on sens w dobie niekoniecznych i niepotrzebnych współczesnych problemów.

  Cenię sobie u nowo poznanej autorki Pani Marii Król-Fijewskiej, której twórczości nie miałam możliwości do tej pory poznać, gdyż opisuje ona w książce zagadnienia, które wyjątkowo mnie interesują. W szczególności podejmuje nie zawsze do zaakceptowania przez społeczeństwo tematykę, która to odsłania mocniejsze barwy życia związane z charakterem człowieka i w jaki sposób on myśli, zachowuje się dotyczących sytuacji lękowych.

  Książka ta składa się z 16 wykładów opracowanych w interesujący sposób, a przede wszystkim z zastosowaniem języka zrozumiałego, zamieszczone zostały w nich trafnie dobrane przykłady na to, że nie można wyprzeć się lęku, który nam wiernie na każdym właściwie kroku towarzyszy, a my chętnie wypieramy jego nieobecność w momencie, gdy ta obecność lęku istnieje.

  Czy można na ogół żyć bez lęku w otaczającej nas obecnej rzeczywistości pełnej nie zawsze, że są do przyjęcia nowych i wyznaczonych zadań, ale wyzwań, które to dają wiele do przemyślenia w powierzonych misjach mogących przynieść zamiast radości wiele niepotrzebnych szkód prowadzących do niepotrzebnych sytuacji związanymi poniekąd z ludzkimi tragediami?

  Każdy z nas potrzebuje, konkretnej podpowiedzi jak ma się zachować w sytuacji, kiedy chce poczuć się lepiej, podnieść swoją wartość, wyrazić siebie, bo to pozwoli nam lepiej spojrzeć na siebie i nie czuć się gorszym od nikogo.

  Elementami dodatkowymi w tej książce są zamieszczona czytelna czcionka oraz konstruktywnie zbudowana do całości mapa asertywności podsumowująca nasze zachowanie.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  ANNA
 • Mommy_and_books Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-06-15
  "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś" autorstwa Marii Król-Fijewskiej, to dobry poradnik dotyczący asertywności. Znalazłam tutaj 16 wykładów, pokazujących jak żyć zgodnie z własnym ja nie raniąc przy tym innych. Dzięki tej książce poznałam mnóstwo ciekawostek.
  Czy zawsze potraficie mówić "NIE", gdy faktycznie tak czujecie? Czy odpuszczacie i robicie, tak jak inni tego od was oczekują? Czy potraficie bez złości odpowiadać, gdy was krytykują? Czy w każdej sytuacji potraficie wyrazić własne zdanie, czy raczej przytakujecie innym?
  Ten poradnik nauczy was, jak radzić sobie w każdej sytuacji. Jak być sobą i żyć bez lęku.
  Autorka na przykładach pokazuje nam jak skutecznie odpowiadać: asertywnie, ulegle i wrogo — agresywnie.
  Każdego dnia prowadzimy ze sobą wewnętrzny monolog. Czy wtedy jesteśmy dla siebie asertywni, czy raczej największymi wrogami? Czy potrafimy docenić swoją pracę? Czy raczej ciągle jesteśmy z siebie niezadowoleni?
  Ten poradnik powinien znaleźć się w każdym domu i być przez domowników codziennie używany.
  Będę do niego codziennie zaglądała, ponieważ nie zawsze jestem asertywna.
  Na końcu książki znalazłam mapę asertywności, która pomaga sprawdzić, w jakich sytuacjach korzystamy z prawa do asertywnego zachowania, a w jakich jesteśmy ulegli.
  Podoba mi się również okładka książki.

  Czy wiedzieliście, że z asertywnością się nie urodziliśmy? Musimy jej się nauczyć.

  A co to takiego ta asertywność?

  Asertywność – posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób, oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych.
  Jeżeli chcecie nauczyć się asertywności, to koniecznie sięgnijcie po poradnik Marii Król-Fijewskiej "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś".
  Polecam.
 • Justyna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-06-06
  Must have dla wszystkich! Długo czekałam na wznowienie wydania, nagabywałam INTRE i jest! Piękna, pachnąca farba drukarska, wreszcie moja! Zakupiłam kilka egzemplarzy na prezent dla wyjątkowych osób.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł
3369465
Ładowanie...