Xi

Sprawa pułkownika Miasojedowa

"Sprawa pułkownika Miasojedowa" to najsłynniejsza powieść historyczna Józefa Mackiewicza - polskiego pisarza i publicysty, który zasłynął swoimi przełomowymi badaniami nad zbrodnią katyńską i napisał wiele niezwykle wartościowych książek. Głównym bohaterem niniejszej książki jest tytułowy pułkownik Miasojedow, pułkownik żandarmerii carskiej, którego oskarżono o szpiegostwo na rzecz Niemiec i skazaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wydawnictwo Kontra
 • Data premiery: 2022-01-01
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 560
 • Wymiary: 206 x 140

"Sprawa pułkownika Miasojedowa" to najsłynniejsza powieść historyczna Józefa Mackiewicza - polskiego pisarza i publicysty, który zasłynął swoimi przełomowymi badaniami nad zbrodnią katyńską i napisał wiele niezwykle wartościowych książek. Głównym bohaterem niniejszej książki jest tytułowy pułkownik Miasojedow, pułkownik żandarmerii carskiej, którego oskarżono o szpiegostwo na rzecz Niemiec i skazano na śmierć. Decyzją rosyjskiego sądu polowego w Warszawie stracono go w Cytadeli Warszawskiej, a jego żonę skazano na osiedlenie w Kraju Ałtajskim.

"Sprawa pułkownika Miasojedowa" - o czym jest książka?

"Sprawa pułkownika Miasojedowa" jest powieścią niosącą znamiona wręcz dokumentalnej - wszystkie osoby, daty i wydarzenia są w niej autentyczne i wnikliwie udokumentowane. Jednocześnie niezwykłe, barwne i posługujące się najlepszymi tradycjami polszczyzny pióro Józefa Mackiewicza uczyniło z niej powieść nowoczesną, sensacyjną i trzymającą w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jak pisze Jan Bielatowicz, Mackiewicz stworzył tu "historyczny i psychologiczny epos o życiu, przełomach i przewrotach w najnowszej historii wschodniej Europy, o przemianie obyczajów i pojęć narodów i o roli jednostki w młynach historii".

Książka "Sprawa pułkownika Miasojedowa" - pierwsze opinie

W "Sprawie pułkownika Miasojedowa" Józef Mackiewicz sięga do XIX-wiecznej zapomnianej afery, by stworzyć powieść wymownie aktualną i uniwersalną, opowiadających o losach nie tylko jednostokowego pułkownika, ale każdym skazanym przez nieobliczalną, łatwowierną i nie zawsze sprawiedliwą opinię publiczną. Autor przekracza tu granice wielu gatunków literackich, tworząc być może swoje największe osiągnięcie pisarskie i artystyczne. Wyrafinowane zabiegi formalne, precyzyjna konstrukcja, misterne posługiwanie się słowem, dogłębne, oparte na szerokiej dokumentacji opisywanie autentycznych wydarzeń przy jednoczesnym kreowaniu pełnokrwistych postaci literackich, naturalistyczny, niemal fotograficzny opis historycznej rzeczywistości - wszystko to czyni ze "Sprawy pułkownika Miasojedowa" prawdziwe arcydzieło polskiej literatury, sięgające do najlepszych tradycji takich twórców, jak Dostojewski, Tołstoj czy Hemingway.

Ukazując splątanie jednostki w okrutnym labiryncie politycznych zależności i jej zderzenie z bezwzględnym systemem, Józef Mackiewicz stworzył za sprawą "Sprawy pułkownika Miasojedowa" dzieło uniwersalne, perfekcyjne i do głębi przejmujące.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3251819
Tytuł
Sprawa pułkownika Miasojedowa
Wydawnictwo
Liczba stron
560
Data premiery
2022-01-01
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
206 x 140
Okładka
okładka twarda
Długość
140
Głębokość
206
Wysokość
140
Nasza cena
83,56 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3251819
Ładowanie...