Xi

„Spotkanie. Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 1" to część serii, która we Francji cieszy się ogromną popularnością. Jest również szkolną lekturą dla najmłodszych. Na podstawie tego komiksu powstał film animowany, który w Polsce nosi tytuł „Jak borsuk z lisem".

W komiksie poznajemy nietypowych bohaterów - pana Borsuka i jego trojkę dzieci oraz panią Lisicę i jej córkę.

Komiks jest niezwykle atrakcyjnie wydany. Ilustracje są pełne uroku, a stosunkowo mała ilość tekstu sprawia, że dziecko dopiero stawiające pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu uznaje, że jest to książka idealna do czytania.

Opowieść o lisach i borsukach jest przepełniona ciepłem i humorem. Niewątpliwie uczy też tolerancji.

Pewnego dnia borsuki zasiadają do wspólnego posiłku. Sielanka nie trwa jednak długo. Hałasy przerywają jedzenie, a po chwili do norki borsuków wpadają... lisy. Wyglądają na zmęczone i głodne. Okazuje się, że zostały spłoszone przez myśliwych. Skoro lisy jednak nie mają złych zamiarów, nie chcą borsukom zrobić krzywdy, gospodarze norki postanawiają im pomóc. Wynikną z tego rozmaite przygody i niezwykle interesujące zdarzenia! Z pewnością podczas lektury dzieci nię będą się nudzić.

Książka, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont Polska Sp. z o. o. jest z pewnością pomysłową lekcją tolerancji. Skoro borsuki są w stanie się zaprzyjaźnić z lisami, to może w realnym życiu również możemy miło spędzać czas z kimś, kto tak bardzo różni się od nas? Lisy są ze swej natury porywczymi bałaganiarzami, a jednak w komiksie autorstwa Brigitte Luciani z ilustracjami Eve Tharlet, znajdują nić porozumienia z powolnymi i dokładnymi borsukami. Treść książki pokazuje również wartość empatii. Jeśli tylko jest chęć, by się dogadać, z pewnością można to zrobić!

Przypadkowe spotkanie może okazać się niezwykle wartościowe. Warto zatem z ciekawością podchodzić do tego, co przynosi nam los. Życzliwe nastawienie do innych jest kluczem do znajomości, która może przerodzić się w głęboką relację.

Komiks „Spotkanie. Pan Borsuk i pani Lisica. Tom 1" czyta się rewelacyjnie i z niecierpliwością oczekuje się na kolejne tomy.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3150779
Ładowanie...