Wydana przez Helion, licząca ponad 600 stron książka Karla Wiegersa i Joy Beatty "Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań" to trzecie wydanie klasycznego przewodnika po inżynierii wymagań oprogramowania, zaktualizowana o nowe tematy, przykłady i wskazówki. Dwoje liderów społeczności wymagań połączyło siły, by stworzyć współczesny, dostosowany do potrzeb odbiorców zestaw praktyk obejmujących pełny zakres działań związanych z opracowywaniem wymagań i zarządzaniem projektami oprogramowania.
O czym jest książka "Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań"?
"Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań" Karla Wiegersa i Joy Beatty naucza, jak tworzyć oprogramowanie skrojone pod wymagania klientów. Autorzy przypominają, że zebranie i opracowanie wymagań dotyczących tworzonego oprogramowania jest jednym z fundamentów każdego udanego projektu. Przed analitykami i ich zespołami stoi mnóstwo wyzwań z identyfikacją interesariuszy, dokumentacją wymagań, określeniem ich wartości biznesowej, szczegółową znajomością zakresu prac. Autorzy niniejszej publikacji podpowiadają, jak unikać typowych problemów i pułapek. W kolejnych rozdziałach zamieszczają kluczowe informacje na temat wymagań dotyczących oprogramowania, roli analityka biznesowego oraz dobrych praktyk w inżynierii wymagań, których opracowywaniu poświęcona jest druga część książki.
"Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań" - opinie
Książka "Specyfikacja oprogramowania. Inżynieria wymagań" jest klasycznym podręcznikiem i lekturą obowiązkową dla każdego analityka oraz osób odpowiedzialnych za wymagania. Czytelnicy dowiedzą się z niej, jak określać wymagania biznesowe, rozmawiać z użytkownikami, dokumentować i walidować wymagania. Publikacja naucza jak identyfikować interesariuszy i rozmawiać z klientami, opisuje dobre praktyki i popularne tendencje w inżynierii wymagań, wyjaśnia na czym polegają zadania analityka biznesowego. Dzięki zawartej tu wiedzy czytelnicy ograniczą ryzyko dzięki prototypowaniu, poznają projekty różnego typu, zrozumieją procesy zarządzania wymaganiami. Wszystko to dzięki praktycznym, skutecznym i sprawdzonym technikom zarządzania procesem inżynierii wymagań, licznym przykładom ukazującym, jak dobre praktyki mogą prowadzić do mniej liczby żądań zmian, większego zadowolenia klientów i niższych kosztów rozwoju.