Xi
 » Książki dla dzieci

O kim jest książka "Śnieżna siostra"?

Bez względu na szerokość geograficzną, święta są wyjątkowym okresem, a dla wielu Wiglia jest najwspanialszym dniem w roku. Domy wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty. Jednak dla głównego bohatera książki - Juliana, ten dzień jest okropny. Sytuacji nie ratuje nawet fakt, że obchodzi on także urodziny.

Chłopiec zazwyczaj bardzo cieszył się na nadchodzące święta. Jednak nie w tym roku... bowiem rodzice Juliana, jego młodsza siostra i on sam, zamiast o choince i świątecznych porządkach, myślą o zmarłej Juni. Młody bohater niezbyt dobrze znosi utratę siostry, nie potrafi wypełnić pustki i pozbyć się głębokiego smutku, który wydaje się być jego cieniem. W momencie największego dołka po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubraną na czerwono od stóp do głów, rudowłosą dziewczynkę, z piegami na nosie, zawsze roześmianą i pełną energii. Jej największym marzeniem jest, aby chłopiec został jej przyjacielem. To właśnie ona i jej wyjątkowy entuzjazm sprawią, że Julian ponownie poczuję świąteczną atmosferę.

Ten sielankowy proces nawiązywania nowej przyjaźni zaczynają zakłócać bardzo niepokojące sygnały. W domu Hedvig wyczuwalne jest coś ogromnie niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się także ponury mężczyzna, co tylko dodatkowo mnoży pytania. Kim on jest i czy dziewczynka się boi go? Dlaczego akurat teraz stała się taka tajemnicza i czy kolejnym krokiem będzie zniknięcie z życia Juliana?

O czym tak naprawdę opowiada książka "Śnieżna siostra"?

Ta przepiękna powieść odpowie na wszystkie pytania czytelników, a przy tym przeniesie do krainy pełnej śniegu, mrozu, samotności i smutku. Dzięki radosnej Hedvig znajdziemy tam jednak także radość, miłość, ciepło i pocieszenie. Te wszystkie elementy, emocje połączone w całość dają niewiarygodny efekt, który sprawia, że czytelnikom, bez względu na wiek, łzy cisną się do oczu, a sama historia pozostaje na zawsze w ich pamięci.

"Śnieżna siostra" to książka o pięknym wnętrzu

Należy podkreślić, że książka zawiera przepiękne ilustracje, które przenoszą do magicznego świata i sprawiają, że wzrok czytelnika mimo woli na dłużej się na nich zatrzymuje. Ilustratorka książki "Śnieżna siostra" Lisa Aisato z tak wielką precyzją wybrała i wykonała ilustrację, że stanowią one nie mniejszą wartość niż same słowa. Powieść podzielono na 24 rozdziały, co sprawia, że będzie idealnym kalendarzem adwentowym na grudzień, umożliwi czytelnikom pochłanianie jednego rozdziału w każdy dzień adwentu.

To piękna książka o smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia. Jest jedną z takich książek dla dzieci, które na długo pozostają w myślach, nie dają spokoju, wzbudzają skrajne emocje, poruszają.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3296360
Ładowanie...