Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 320
-27%

44,99 zł

32,84 zł

oszczędzasz 12,15 zł (27%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier UPS 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

"Snajper wchodzi pierwszy" to mocna, fascynująca i wstrząsająca opowieść o zawodzie snajpera. Prawda o strachu i demonach, z jakimi przychodzi się mierzyć w trakcie wojny i wykonywanych misji i wiele lat po nich. To opowieść o życiu i śmierci oraz o tym, dlaczego snajper jest zawsze samotnym wojownikiem.

O swoich wciąż żywych doświadczeniach Michałowi Wójcikowi opowiada Przemysław Wójtowicz, najskuteczniejszy polski snajper w Afganistanie. To chłopak z Nowej Huty, który trafił do elitarnego oddziału Wojsk Lądowych po latach ciężkich i wyczerpujących szkoleń. Teraz mówi o tym, jak strzela się do żywego celu i jak nauczyć się wchodzić w umysł wroga.

Jak obliczyć tor lotu kuli, gdy ma się na to kilka sekund? Ile lat szkoleń prowadzi do wykonywania niebezpiecznych snajperskich misji? O zawodzie snajpera wiemy wciąż bardzo mało. Dzięki tej książce wejdziesz w alternatywny świat, o którym na co dzień się nie myśli. Pójdziesz na wojnę. Poznasz solistę - profesjonalistę, który jednym strzałem może rozstrzygnąć o powodzeniu całej misji i ocalić życie kumpli z oddziału niczym Anioł Stróż.

Od jego umiejętności zależał los całego oddziału. Często chodziło o jeden strzał - jak ten w Zana Khan, kiedy trafił w stanowisko wroga z odległości ponad 1400 m. W tej książce przeczytasz o kulisach polskich operacji wojskowych, a opowieści z misji stabilizacyjnej zamienisz na wspomnienia snajpera z pierwszej linii strzału, bo snajper zawsze wchodzi pierwszy... Przemysław Wójtowicz nigdy nie zapominał o ciążącej na nim odpowiedzialności. W głowie wciąż wybrzmiewała mu prosta instrukcja działania: Nie wstrzymuj oddechu, musisz strzelać instynktownie. Naciśnij spust. Szybko przeładuj. Sprawdź, czy trafiłeś. Pamiętaj - saper myli się raz, snajper nie może pomylić się ani razu. Bo twój błąd oznacza śmierć twoich kumpli.

Chcesz wiedzieć, jak wspomina swoją pracę, jak ocenia organizację zaplecza przez zwierzchników? Jak radził sobie z obciążeniem psychicznym i jak wygląda jego życie teraz, po wojnie? Jak armia polska traktuje bohaterów wojennych, weteranów i emerytowanych wojskowych?

Michał Wójcik to dziennikarz, który już nieraz serwował nam biografie interesujących postaci i bohaterów wojennych. Teraz porzuca czasy II wojny światowej i skupia się na historii współczesnej. Temat wojny i wyniszczającego jej wpływu na psychikę pozostaje jednak niezmienny.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3016035
Tytuł Snajper wchodzi pierwszy
Autor Michał Wójcik, Wójtowicz Przemysław
Wydawnictwo Znak
Liczba stron 320
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 1440 x 2050 x 0
Okładka Miękka
Cena detaliczna 44,99 zł
Nasza cena 32,84 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Janina P.

5/5
| 28-07-2021
Pozycja „Snajper wchodzi pierwszy „ to książka bardzo mocna, ale i bardzo dobra. Szczerze, to chyba dawno żadna lektura nie zrobiła na mnie tak ogromnego wrażenia. No i moje zdanie podziela tez kolega, który jest fanem tego typu tematyki. Dobrze napisana, emocjonująca, z serca no i fajnym językiem. Zresztą nie ma co się dziwić, że ma same dobre recenzje, ja bardzo polecam.

Anna

5/5
| 27-07-2021
Twórczość Pana Michała Wójcika jest mi bardzo dobrze znana.

Uważam, że Pan Michał Wójcik jest to nie tylko bardzo sprawdzonym pisarzem w swojej dziedzinie, ale potrafi być perfekcyjnie przygotowanym do każdego wywiadu ze swoim rozmówcą i to daje się łatwo odczuć, kiedy czyta się jego zaadresowane pytania do rozmówcy, z którym to przeprowadza wywiad.

Tym razem byłam, ciekawa jak poradzi sobie z osobowością, która w zasadzie musi prowadzić walkę ze samym sobą w osamotnieniu, a czasem uczestniczy w grze, której stawką jest życie własne i innych.

Człowiekiem, o którym zechciał opisać autor, abyśmy my jako czytelnicy poznali, jego wykonywaną trudną codzienną pracę związana z pełnioną misją zawodową jest Pan Przemysław Wójtowicz najskuteczniejszy polski snajper w Afganistanie w książce pt. '' Snajper wchodzi pierwszy''.

Pozytywnie ujęła mnie ze strony Pana Przemysława Wójtowicza inicjatywa z części uzyskanej ze sprzedaży książek przekazania funduszy na Rzecz Stowarzyszenia Poległych Rodzin Żołnierzy '' Pamięć i Przyszłość''.

Książka ta składa się z pięciu części podzielonych na podrozdziały, zamieszczonej w niej dobraną literaturę przedmiotu – bibliografię oraz zawiera zdjęcia z prywatnego archiwum Pana Przemysława Wójtowicza, które są przedstawieniem, jak wygląda praca snajpera i związane z nią elementy przybliżające z bliska warunki jej wykonywania.

Pan Przemysław Wójtowicz według mnie to nie tylko mocny typowy sportowy wojownik, odważny ryzykant, który lubi wykazywać się zawodowo, by móc poczuć prawdziwe spełnienie i zachowuje sam w sobie niezwykłego zawodnika chcącego być sobą, nie oglądać się za siebie, a dać szansę innym sprawdzenia się nie patrząc na opinię innych.

Ciekawostką dla mnie największą było podczas czytania tej oto książki, że Pan Wójtowicz potrafi zaskoczyć udzielaniem odpowiedzi na zadane mu pytania przez autora.

Tak na dobrą sprawę nie ma dla niego takiego pytania, gdzie on sam nie czuje, się niepewnie odpowiadając na nie, ale widoczna jest wyraźna obserwacja nad tym, co mówi i ma tego świadomość.

Dla mnie Pan Przemysław Wójtowicz jest wyjątkową osobą, gdyż nigdy się nie poddaje, w tym, czego się podejmuje, wykonania kolejnego ryzykownego zadania narażając własne życie na jego utratę bądź też nie.

W trakcie poznawania jego całościowej biografii zawodowej ujęło mnie to, że ten niby skromny mężczyzna ma sobie to coś niezwykłego, z czym musi, na co dzień borykać się w pracy zawodowej będąc, nieomylnym zachowując do samego końca twarz pokerzysty.

Bardzo dobrze czytało mi się wspomnienia autorstwa Pana Przemysława Wójtowicza zamieszczone w tej książce zobrazowanej tym, co może być najcenniejszego osobiście dla niego samego zaprezentowane w rozmowie z Panem Michałem Wójcikiem.

Warto przeczytać tę książkę.

Najczęściej kupowane razem:

5/5

30,28 zł 39,90 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier UPS
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...