29,59 

Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!

Książka ŚMIECI Gerdy Raidt dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU! Ludzie pozostawiają po sobie przeogromną ilość śmieci! Możemy je znaleźć nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie! Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? W dawnych czasach nie wszystko trafiało do kosza, a większość odpadków uCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Babaryba
  • Data premiery: 2022-10-20
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 96
  • Wymiary: 228 x 174
Polecamy podobne produkty

Książka ŚMIECI Gerdy Raidt dostała nagrodę główną oraz tytuł MĄDREJ KSIĄŻKI ROKU! Ludzie pozostawiają po sobie przeogromną ilość śmieci! Możemy je znaleźć nie tylko na wysypiskach czy w spalarniach, ale i w lasach, w oceanach, w kosmosie, na Księżycu, a nawet na Marsie! Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? W dawnych czasach nie wszystko trafiało do kosza, a większość odpadków udawało się przetworzyć. Jak więc obecnie ograniczyć ilość produkowanych śmieci? I czy recykling rozwiąże problem ich nadmiernej ilości? A może da się prowadzić życie całkowicie bezśmieciowe (zero waste)? Z tej książki dowiecie się nie tylko wszystkiego o śmieciach, ale też odkryjecie, jak skutecznie walczyć z ich nadmiarem, tak by uchronić naszą Ziemię przed ekologiczną katastrofą!

W serii ukazały się także: WODA źródło życia. Wszystko o najważniejszej substancji na Ziemi, OCIEPLENIE KLIMATU. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi?, ENERGIA - niewidzialna, niezbędna i wszechobecna. Przedwodnik po świecie pełnym energii, Razem uratujemy świat czyli co możemy zrobić, żeby ocalić Ziemię i nas samych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3303039
Tytuł
Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!
Liczba stron
96
Typ okładki
twarda
Data premiery
2022-10-20
Rok wydania
2022
Wymiary
228 x 174
Waga
0.38 kg
Wysokość
174 mm
Długość
228 mm
Głębokość
15 mm
Nasza cena
29,59 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
  • 5
    2
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Ewelina Klient niezweryfikowany
    5.0
    2023-05-13Recenzja zweryfikowana
    „Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie” Ludzie codziennie pozostawiają po sobie wiele śmieci. Dużo rzeczy kupujemy tylko po to, żeby za chwilę trafiły do śmieci. Są jednak wśród nas tacy, którzy potrafią im dać drugie życie i mają one dla kogoś jakąś wartość. Książa „Śmieci” ukazuje w jaki sposób człowiek gromadzi przeróżne przedmioty, które trafią do koszów. Często są to jeszcze dobre, niezniszczone rzeczy lub coś co wymaga lekkiej naprawy. Z tej niewielkiej i bogato ilustrowanej książce dzieci nauczą się do jakich pojemników wrzucać jaki rodzaj odpadu. Czy jest to makulatura, plastik czy szkło. Pojemniki to są odpowiednich kolorów. Dowiedzą się również co to jest: Kompostownik i recykling? Jak wygląda współczesne wysypisko? W jaki sposób nasze śmieci dotarły nawet na Marsa, skoro jeszcze nas tam nie było? Jak możemy zaradzić tworzeniu tylu niepotrzebnych rzeczy? Podobnie jak „Razem uratujemy świat” książka w sposób dokładny i dobitny ukazuje problem z gromadzeniem, nadmiernym kupowaniem i w kocu wyrzucaniem przeróżnych przedmiotów. Ukazuje jak w bezmyślny sposób potrafimy kupić wszystko co pokażą w reklamach. Książka pokaże jak walczyć z tym problem i jak uratować naszą planetę. Książkę powinien przeczytać każdy i zastanowić się co może zrobić by ograniczyć gromadzenie nieprzydatnych rzeczy. Jest ona napisana łatwym językiem a kolorowe ilustracje na pewno trafią do każdego.
  • Magdalena R. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2023-01-03Recenzja zweryfikowana
    Według statystyk tylko jeden Polak w ciągu roku wytwarza blisko 360 kg odpadów komunalnych (dane za rok 2021). W skali całego kraju to wartość rzędu kilkunastu mln ton!
    Porównując wynik z innymi krajami, jesteśmy poniżej średniej europejskiej, która wynosi około 500 kg rocznie na osobę. Czy mamy powód do dumy? Nie sądzę.
    Rozwój gospodarczy, postęp technologiczny i dobrobyt sprawiają, że kupujemy więcej, a zdatne w dalszym ciągu do użytku rzeczy wymieniamy na nowe, począwszy od ubrań, a na meblach i elektronice kończąc.
    O tym dlaczego śmieci stają się globalną bolączką i czy są sposoby na ich redukcję w naszym codziennym życiu pisze Gerda Raidt w książce pt. "Śmieci. Najbardziej uciążliwy problem na świecie!". Autorka w prostym przekazie przedstawia czytelnikom zalety segregacji odpadów, opowiada o sposobach ich przetwarzania (recyklingu), nadmienia w jaki sposób magazynowane są odpady niebezpieczne.
    Zaprasza w podróż do przeszłości, kiedy to wiele rzeczy naprawiano, bądź przetwarzano w warunkach domowych.
    Wskazuje ponadto, że śmieci znajdują się w każdym zakątku świata, a nawet poza nim, gdyż można je znaleźć nawet w kosmosie! Zalegają u wybrzeży małych, biednych krajów, tworząc tanie składowiska dla ich bogatych, wysokorozwiniętych sąsiadów. Zaśmiecają rzeki, morza i oceany, stwarzając realne niebezpieczeństwo dla żyjących tam zwierząt.
    Książka zawiera wiele cennych wskazówek. Mówi w jaki sposób możemy zminimalizować ilość odpadów we własnym gospodarstwie domowym. Jest ciekawą lekcją ekologii dla najmłodszych, edukuje, składnia do refleksji i otwiera oczy.
    Wyrzucone przez Adriatyk śmieci widziałam na własne oczy. Nie wyobrażałam sobie, że moje dziecko bawi się pomiędzy nimi beztrosko. Zaczęłam je zbierać. Dołączyły do mnie dwie osoby. Dwie, spośród wielu wypoczywających, roześmianych i cieszących się słońcem ludzi. Czy takiego wypoczynku pragniemy? Czy wolimy nie widzieć i udawać, że to nie nasza sprawa?
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,49 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Automaty
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
5,99 zł
InPost Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
15,49 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier GLS
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Pickup Żabka i inne
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
14,49 zł Pobranie 6,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 199,00 zł
11,99 zł
DPD Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,50 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
InPost International
data dostawy 26. listopada, środa
39,99 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej - ul. Londzina 57
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł
Odbiór osobisty w Krakowie - ul. Podwale 1
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora: