Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców

Anna Budzińska

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: GWP
Liczba stron: 280
-14%

59,90 zł

51,54 zł

oszczędzasz 8,36 zł (14%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

"Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców" to książka autorstwa Anny Budzińskiej, specjalistki z wieloletnim doświadczeniem. W książce szczegółowo omawiane są praktyczne kwestie związane z kolejnymi etapami terapii oraz wyjaśniony zindywidualizowany system motywacyjny na temat technik terapeutycznych, które najlepiej stosować,  jak ocenić i rozwijać sfery deficytowe oraz jakie programy wprowadzać, w miarę robienia przez dziecko postępów.

Dzięki wczesnej diagnozie spektrum autyzmu u dziecka, można rozpocząć skuteczną terapię, co znacząco wpływa na funkcjonowanie dziecka i jego rodziny. Terapia daje szansę na samodzielne życie. Udowodniono naukowo, że w przypadku zaburzeń ze spektrum autyzmu, terapia behawioralna jest kluczowa. Dlatego przewodnik "Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców"  to niezbędnik zarówno dla osób zajmujących się dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, jak i nauczycieli i terapeutów. W książce zawarte są konkretne metody radzenia sobie z zachowaniami utrudniającymi naukę i codzienne funkcjonowanie oraz podkreślona waga odpowiedniej organizacji przestrzeni terapeutycznej i zaangażowania rodziców w proces terapii, tak aby stał się stylem życia rodziny.

Zawarte w książce praktyczne wskazówki i metody pracy o naukowo udowodnionej skuteczności sprawiają, że zarówno terapeuci, jak i rodzice, mogą stworzyć dla dziecka przyjazne środowisko pomagając mu skuteczniej i szybciej rozwijać pożądane umiejętności. Warto zwrócić uwagę na zagadnienia charakteryzujące zaburzenia ze spektrum autyzmu, wybór skutecznej terapii, budowanie relacji z dzieckiem, tworzenie efektywnego systemu motywacyjnego czy angażowanie rodziców w proces terapii. Szeroko zostały tu również opisane określone umiejętności, które należy rozwijać podczas terapii, konieczność stworzenia zindywidualizowanego programu terapeutycznego, dostosowanego do potrzeb i możliwości dziecka i przygotowanie odpowiedniego miejsca do nauki oraz właściwy dobór materiałów edukacyjnych. W edukacji dziecka ze spektrum autyzmu ważne jest też pisanie programów edukacyjnych, prowadzenie rejestracji i ustalanie kolejnych kroków uczenia, monitorowanie i ocena postępów, a także radzenie sobie z zachowaniami niepożądanymi przez uczenie zachowań alternatywnych, rozwijanie samodzielności i kształtowanie podstawowych kompetencji społecznych i zachowań werbalnych.

Książka w miękkiej oprawie wydana została przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, zajmujące się publikacjami z zakresu psychologii, psychoterapii, pedagogiki i innych nauk społecznych. Liczy 280 stron.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2919468
Tytuł Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców
Autor Anna Budzińska
Wydawnictwo GWP
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 280
Data premiery 2020-10-14
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 235 x 165 x 15
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.45
Cena detaliczna 59,90 zł
Nasza cena 51,54 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Angelika N.

5/5
| 29-09-2021
Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców  to must have dla wszystkich osób, które mają w otoczeniu dziecko cierpiące na tę chorobę. Wszystko jest fajnie opisane, po ludzku, normalnym językiem, a  nie takim stricte technicznym. Podoba mi się to, ze autor pisze konkretnie i na temat, nie ma tutaj lania wody, zbędnych informacji. Wszystko cenne, wszystko na wage złota. Polecam bardzo mocno i daję oczywiście maksymalną ocenę.

Nina D.

5/5
| 28-09-2021
Książka „Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców „ to pozycja obowiązkowa dla wszystkich rodziców dzieci cierpiących na autyzm. Na rynku, jak boga kocham, nie ma drugiej takiej książki. Kompedium wiedzy od a do z. Poleciła nam pani psycholog, a teraz polecam wam ja. Fajny język autorki sprawia, ze wiedza sama wpada do głowy. Dużo przykładów, które pozwalają zrozumieć trudne zagadnienia. Oczywiście nie jest wszystkim się zgadzam, ale z większością tak. Jedyny minus to chyba cena, bo książka jest naprawdę dość droga, ale z drugiej strony ktoś włożył ogrom pracy w jej napisanie, bazujemy tutaj na doświadczeniu innych i to na ogromnym doświadczeniu które można z powodzeniem wykorzystać w swojej sytuacji.  Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Takich książek jak ta, napisanych tak dostępnym językiem, powinno być znacznie więcej.

Aurelia H.

5/5
| 27-09-2021
Po książkę „Skuteczna terapia dziecka z autyzmem. Praktyczny poradnik dla terapeutów i rodziców” sięgnęłam z mężem za rada naszej terapeutki i nie żałujemy. To naprawdę cenne źródło wiedzy i choć część rzeczy była dla nas oczywista, to wiele zagadnień było zaskoczeniem. Oczywiście wiele się z niej dowiedzieliśmy, sporo tu przykładów. Do tego ładna szata graficzna, taka estetyczna no i fantastyczny syl pisarski autora. Nic dodać, nic ująć jednym słowem. Nie pozostaje mi nic innego jak dołączyć do grona zadowolonych czytelników.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
25. maja, śr. — 26. maja, czw.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
26. maja, czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
25. maja, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...