Xi

Skrzypcowe ABC. Szkoła gry na skrzypcach

Cofalik Antoni

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: PWM Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Liczba stron: 164
-36%

56,00 zł

35,60 zł

oszczędzasz 20,40 zł (36%)

Niedostępny
Paczka w Ruchu 7,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Paczkomaty 9,99 zł
Kurier 11,99 zł

Opis

Książka Antoniego Cofalika wprowadza dziecko w podstawy nauki gry na skrzypcach. Można ją wykorzystać również w przedszkolu podczas muzycznych zajęć. W środku znajdziecie odpowiednio przygotowane dla dzieci ćwiczenia, pomoce i utwory o różnym stopniu skomplikowania. Wprowadzają one dziecko w świat muzyki stopniowo, zgodnie z jego możliwościami dopasowanymi do określonego wieku.

Pierwsza część książki skupia się na podstawowych elementach techniki. Umożliwia nauczycielom zapoznanie dziecka ze skrzypcami oraz z poprawnym sposobem ich użycia. Druga została przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych. Znajdują się tu zmiany pozycji, opis typowego dla skrzypiec staccato, a także skomplikowane układy rytmiczne, przeznaczone już dla osób, które dobrze radzą sobie z podstawami. Książka ułatwia rozpoczęcie nauki grania na skrzypcach, ale również umożliwia dalsze rozwijanie tej umiejętności i zapoznawanie się z bardziej wyszukanymi sposobami tworzenia oraz prezentowania muzyki.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne to instytucja kultury, która od 75 lat zajmuje się publikowaniem materiałów związanych z muzyką klasyczną i filmową. W swojej działalności stawia jednak także na jazz. Oferuje dzieła wykonawców dawnych oraz współczesnych z Polski, ale również z innych krajów świata. Wydawnictwo stara się docierać nie tylko do profesjonalistów, pomaga też osobom zajmującym się muzyką raczej amatorsko. Przygotowuje propozycje przeznaczone dla nauczycieli. PWM jest od lat jedną z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, działającą na terenie całego kraju i wspierającą wielu współczesnych kompozytorów. Jest również przestrzenią dialogu artystycznego, gdzie można wymieniać myśli oraz poszerzać własną świadomość twórczą. PWM wspiera liczne działania edukacyjne, organizuje Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego i ogólnopolskie wydarzenia informujące twórców o przysługującym im prawie autorskim. Wydawnictwo stara się ukazywać piękno muzyki, upubliczniać dzieła wartościowych wykonawców, ale także pomagać w lepszym zrozumieniu roli artysty oraz informować go o przepisach prawnych, które mu przysługują.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 475638
Tytuł Skrzypcowe ABC. Szkoła gry na skrzypcach
Autor Cofalik Antoni
Wydawnictwo PWM Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Klasa Wieloletnie
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 164
Data premiery 2014-11-07
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 304 x 10 x 235
Okładka Miękka
Cena detaliczna 56,00 zł
Nasza cena 35,60 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Honorata S.

5/5
| 21-10-2020
Jeśli chcesz nauczyć swoje dziecko lub zachęcić do nauki gry na cudnym instrumencie jakim są skrzypce, to koniecznie zakup tą książkę. Jest pięknie wydana, zresztą już sama okładka zachęca do jej nabycie. Na jaj łamach znajdziemy mnóstwo porad jak zacząć swoją przygodę z grą na tym instrumencie, mnóstwo objaśnień, ćwiczeń i barwnych ilustracji. Moja córka prędko zachęciła się i już po tygodniu ćwiczyła pierwszy raz na swoich skrzypcach. Jeśli więc chcecie obudzić w dziecku być może ukrytego wirtuoza to zachęcam do tej pozycji.

Jagoda A.

5/5
| 20-10-2020
Dzięki tej książce dowiedziałam się że nasza najmłodsza córka jest szalenie uzdolniona muzycznie. Czuje niesamowicie rytm, i generalnie wszystko łapie z tej książki, wszystko rozumie. A jest dopiero w przedszkolu! To aż dziwne, bo nie mamy żadnego muzyka w rodzinie. No ale wracając do tematu, książka jest super. I moim zdaniem to najlepsza opcja na początek. Ta pozycja udowadnia, że nie trzeba od razu zapisywać dziecka na kosztowne kursy. Do pojęcia podstaw wystarczą te treści. Właśnie czekamy na profesjonalne, porządne skrzypce :) Rodzi nam się mały muzyk w domu! Polecamy z całego serca.

Elzbieta T.

5/5
| 18-10-2020
Nasza rodzina jest bardzo muzykalna. Każdy u nas na czymś gra. Ja na keybordzie, mąż na gitarze. Po,myśleliśmy więc, że fajnie by było gdyby nasz syn też się nauczył grać na jakimś instrumencie. No i padło na skrzypce. Żeby nie było, młody miał szansę wypróbowania różnych instrumentów, ale to właśnie skrzypce najbardziej przypadły mu do gustu. Jako, że nie chcieliśmy od razu inwestować w jakieś lekcje, to kupiliśmy najpierw tą książkę. To 164 strony genialnej wiedzy dla każdego początkującego wirtuoza. Wszystko pięknie wyjaśnione, poparte barwnymi ilustracjami i fotografiami, które pomagają w zrozumieniu poszczególnych zagadnień. Dla nas bomba, więc mocno polecamy.

Malwina E.

5/5
| 17-10-2020
Świetna książka dla każdego maluszka, który pragnie opanować naukę gry na instrumencie jakim są skrzypce. Pamiętam, że za moich czasów dzieciństwa nie było takich pomocy edukacyjnych. Jedynie jeśli chciał się ktoś nauczyć, to trzeba było zapisywać się na ultra drogi kurs. A teraz? Możemy łatwo i spranie uczyć się z tą pozycją. Jest dużo podstaw, dużo informacji i teorii o nutach i oczywiście ćwiczenia praktycznie. Tak naprawdę nie mam totalnie żadnych zastrzeżeń do tej pozycji. Nadmienię, że jestem nauczycielem muzyki. No cóż, po prostu Państwu polecam.

Małgorzata R.

5/5
| 15-10-2020
Nie dziwię się, że ta książka zgarnia same pozytywne opinie. Ja sama dołączam do grona zadowolonych rodziców, którzy kupi;li tą książkę dla swojego dziecka. Moja córka strasznie wciągnęła się w naukę gry na skrzypcach i to właśnie dzięki tej pozycji. Najpierw przerobiłyśmy tą książkę, powolutku, krok po kroku. A potem zabrałyśmy się za wiedzę paralaktyczną. Od miesiąca córka chodzi na kurs i idzie jest całkiem nieźle, jest w zasadzie prymusem. I mam wrażenie, że to wszystko to właśnie zasługa tej książki, bo to solidne źródło wiedzy. Polecam!

Paulina R.

5/5
| 04-10-2020
Książkę kupiłam za radą przyjaciółki. Szukałam dobrego źródła wiedzy na temat nauki gry na skrzypcach dla moich córek. N rynku jest naprawdę sporo książek, jest w czym wybierać, a drugiej strony trudno o naprawdę dobrą. Ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Fantastycznie przekazana wiedza, do tego dużo kolorowych obrazków, ilustracji dzięki którym jeszcze łatwiej jest dzieciom posiąść wiedzę. Wszystko wytłumaczone bardzo jasno i klarownie, dziecięcym językiem. Gratuluję autorom i z całego serca ;polecam!

Iga C.

5/5
| 02-10-2020
Zdecydowanie najlepsza książka dla najmłodszych o nauce gry na skrzypcach jaka jest obecnie na rynku wydawniczym w Polsce. Ładna kolorowa i bogata w szereg informacji. Trochę teorii, trochę praktyki i wszystko wytłumaczone w jasny i zrozumiały sposób. Autorzy użyli ładnej czcionki, odpowiedniej wielkości, a na poszczególnych stronach nie ma za dużo tekstu, by nie zniechęcić maluchów do nauki. Wszystko idealnie pod każdy,m względem, nie mam zastrzeżeń, więc ciepło polecam.

Elzbieta W.

5/5
| 01-10-2020
Pozycja obowiązkowa dla każdego maluszka,. Który chciałby nauczyć się grać na skrzypcach. Mamy tu bardzo dobrą podstawę teoretyczną. Wszystko oczywiście na maxa przygotowane pod kątem dzieci. Dużo rysunków, fotografii, rycin. Do tego ładna czcionka. Generalnie cała oprawa graficzna jest super. Cena także. No więc, reasumując, nie pozostaje mi nic innego jak polecić z całego serducha! :) Nic tylko kupować skrzypce i praktykować.

Dominika S.

5/5
| 25-09-2020
Chyba najlepiej napisana książka - podręcznik do nauki gry na skrzypcach. W nauce pomagają przejrzyste ilustracje i zdjęcia. Wiedza jest uporządkowana i na prawdę można polegać na zamieszczonych tam materiałach. Serdecznie polecam

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
2 Listopad, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
2 Listopad, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
2 Listopad, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
30 Październik, Piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Komiksy
  • Ładowanie...