Xi
Polecamy podobne produkty

Książka Antoniego Cofalika wprowadza dziecko w podstawy nauki gry na skrzypcach. Można ją wykorzystać również w przedszkolu podczas muzycznych zajęć. W środku znajdziecie odpowiednio przygotowane dla dzieci ćwiczenia, pomoce i utwory o różnym stopniu skomplikowania. Wprowadzają one dziecko w świat muzyki stopniowo, zgodnie z jego możliwościami dopasowanymi do określonego wieku.

Pierwsza część książki skupia się na podstawowych elementach techniki. Umożliwia nauczycielom zapoznanie dziecka ze skrzypcami oraz z poprawnym sposobem ich użycia. Druga została przeznaczona dla uczniów bardziej zaawansowanych. Znajdują się tu zmiany pozycji, opis typowego dla skrzypiec staccato, a także skomplikowane układy rytmiczne, przeznaczone już dla osób, które dobrze radzą sobie z podstawami. Książka ułatwia rozpoczęcie nauki grania na skrzypcach, ale również umożliwia dalsze rozwijanie tej umiejętności i zapoznawanie się z bardziej wyszukanymi sposobami tworzenia oraz prezentowania muzyki.

Polskie Wydawnictwo Muzyczne to instytucja kultury, która od 75 lat zajmuje się publikowaniem materiałów związanych z muzyką klasyczną i filmową. W swojej działalności stawia jednak także na jazz. Oferuje dzieła wykonawców dawnych oraz współczesnych z Polski, ale również z innych krajów świata. Wydawnictwo stara się docierać nie tylko do profesjonalistów, pomaga też osobom zajmującym się muzyką raczej amatorsko. Przygotowuje propozycje przeznaczone dla nauczycieli. PWM jest od lat jedną z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, działającą na terenie całego kraju i wspierającą wielu współczesnych kompozytorów. Jest również przestrzenią dialogu artystycznego, gdzie można wymieniać myśli oraz poszerzać własną świadomość twórczą. PWM wspiera liczne działania edukacyjne, organizuje Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego i ogólnopolskie wydarzenia informujące twórców o przysługującym im prawie autorskim. Wydawnictwo stara się ukazywać piękno muzyki, upubliczniać dzieła wartościowych wykonawców, ale także pomagać w lepszym zrozumieniu roli artysty oraz informować go o przepisach prawnych, które mu przysługują.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


475638
Ładowanie...