Xi
 » Książki  » Komiksy  » Komiksy dla dorosłych

“Skorpion” - komiks historyczny, który zawładnie Twoją wyobraźnią!

Spektakularne otwarcie bestsellerowej serii komiksów historycznych i przygodowych autorstwa duetu Desberg-Marini! 

Pierwszy tom polskiego wydania serii “Skorpion”, przygotowany przez wydawnictwo Egmont, obejmuje zawartość trzech początkowych zeszytów oryginalnej edycji. Czytelnicy poznają w nich sylwetki bohaterów, tło historyczne i wydarzenia, które wprawiają w ruch fabułę - a dzieje się naprawdę sporo, i to już od pierwszych stron!

O czym jest komiks “Skorpion”?

Akcja przygodowego komiksu “Skorpion” rozgrywa się w osiemnastowiecznym Rzymie. Tytułowy bohater trudni się na co dzień rabunkiem grobów; od zwykłych rzezimieszków różni się jednak poziomem wykształcenia i inteligencji. Oczytanie w literaturze starożytności i średniowiecza oraz znajomość układu katakumb umożliwiają mu trafną lokalizację miejsc wiecznego spoczynku świętych; zdobyte tą drogą kości zmarłych sprzedaje jako relikwie. Resztę czasu Skorpion spędza na zabawie i romansach - a ponieważ natura nie poskąpiła mu urody ani charyzmy, kobiet chętnych na spędzenie z nim kilku upojnych chwil nigdy nie brakuje.

Niezwykłe korzenie rodzinne młodego bohatera sprowadzają na niego zainteresowanie dziewięciu rodów, których członkowie od wieków pociągają za sznurki europejskiej polityki. Potężni, wpływowi ludzie nie mają wobec Skorpona pokojowych zamiarów. Zaczyna się nierówna potyczka, której wynik może zaważyć na losach całej chrześcijańskiej cywilizacji…


“Skorpion” - autorzy

Duet stojący za wydaniem “Skorpiona” - Stephen Desberg i Enrico Marini - jest doskonale znany wszystkim miłośnikom europejskiego komiksu. Desberg to belgijski scenarzysta, który poza prezentowanym dziełem współtworzył również takie tytuły, jak “Billy The Cat”, “IR$”, “Golden Dogs”. Ilustracje “Skorpiona” to dzieło Włocha Mariniego, znanego polskim czytelnikom z “Cygana”, “Drapieżców”, “Noir Burlesque”, “Orłów Rzymu” czy “Gwiazdy pustyni”. 

Komiks “Skorpion” - opinie

Zarówno warstwa fabularna, jak i unikatowa oprawa graficzna przyniosły serii “Skorpion” ogromne uznanie czytelników i krytyków; wśród przyznanych jej wyróżnień znajdują się m.in. dwie nominacje do nagrody prestiżowego festiwalu komiksu w Angoulme.

Prezentowany album obejmuje zawartość następujących zeszytów:

  • “Znamię Szatana”

  • “Tajemnica papieża”

  • “Krzyż świętego Piotra”.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3324736
Ładowanie...