Xi

Skojarzenia i aforyzmy

Waldemar Łysiak to znany publicysta, architekt, a przede wszystkim pisarz. Jego kariera literacka jest bardzo zróżnicowana, a sam autor wykazuje wszechstronne zainteresowania. Twórczość pisarza nie ogranicza się do jednego gatunku, a jego publikacje słyną z dosadnego i niekiedy wulgarnego języka. Jego bezkompromisowość i zdecydowanie w poglądach zapewniły mu dużą popularność. Łysiak nie stronCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Nobilis
 • Data premiery: 2021-11-04
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 336
 • Wymiary: 205 x 145

Waldemar Łysiak to znany publicysta, architekt, a przede wszystkim pisarz. Jego kariera literacka jest bardzo zróżnicowana, a sam autor wykazuje wszechstronne zainteresowania. Twórczość pisarza nie ogranicza się do jednego gatunku, a jego publikacje słyną z dosadnego i niekiedy wulgarnego języka.

Jego bezkompromisowość i zdecydowanie w poglądach zapewniły mu dużą popularność. Łysiak nie stroni od opisywania i komentowania najświeższych wydarzeń politycznych i społecznych. To właśnie w takim nurcie powstał zbiór, pisanych konserwatywnym piórem, esejów kulturowych i politycznych.

"Skojarzenia i aforyzmy" to zbiór esejów pozostających wciąż na tapecie tematów poruszających społeczeństwo. Książka wywołuje lawinę skojarzeń kulturowych, a tym samym zmusza czytelnika do zatrzymania się i rozważenia wielu kwestii. Autor pozostawia mnóstwo przestrzeni do przemyśleń nad rolą społeczeństwa, polityki i kultury w życiu wszystkich ludzi.

Widocznie zaznaczony jest tu konserwatywny radykalizm Waldemara Łysiaka. Nie stroni on od dosadnych określeń i mocnych opinii. A idee opisane nakładem wydawnictwa Nobilis, to utwierdzenie czytelników o prawicowych poglądach w ich perspektywie. Natomiast dla czytelników z przeciwnej strony barykady będzie to okazja do skonfrontowania się z silnie ugruntowanymi opiniami na temat współczesności, obcokrajowców oraz kobiet w Polsce.

"Skojarzenia i aforyzmy" to niewątpliwie trudna i wymagająca lektura, która wymusza na czytelniku niestandardowy sposób myślenia. To zbiór esejów, które nie pozwolą przejść obok nich obojętnie i prawdopodobnie wywołają potrzebę dyskusji i skonfrontowania własnych myśli po przeczytaniu lektury.

Dodatkowym elementem w "Skojarzeniach i aforyzmach" Waldemara Łysiaka jest sto kilkadziesiąt bon-motów, czyli zwięzłych celnych i często dowcipnych powiedzeń autora.

"Skojarzenia i aforyzmy" bez wątpienia znajdą swoich zwolenników, którzy przyznają rację Waldemarowi Łysiakowi, jak i zagorzałych przeciwników, którzy podważą zasadność treści. Jednak są to eseje kontrowersyjne, jak sam ich autor, które wymagają przemyślenia i rozważenia swojego stanowiska w poruszanych przez znanego publicystę tematach - niezależnie czy ze strony antagonistów czy sprzymierzeńców.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3174770
Tytuł
Skojarzenia i aforyzmy
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
336
Data premiery
2021-11-04
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
0.57
Długość
152
Głębokość
210
Wysokość
25
Nasza cena
39,29 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
3,8/5
6 recenzji
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  2
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Leszek H. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2023-11-21
  Daję dwie gwiazdki tylko dlatego, że mam w pamięci "starego Łysiaka" i jego wcześniejsze publikacje. Ilość cytowań i autocytowań przekracza w książce wszelkie dopuszczalne normy. Ja rozumiem, że Łysiak jest pisarzem wymagającym i nie każdy czytelnik go lubi (ja lubię) i zrozumie, ale czytając "Skojarzenia i Aforyzmy" byłam rozczarowana. Tekst jest toporny, bez finezji i bez dawnego ciętego języka Autora, łatwo zgubić wątek w natłoku wstawek. Niestety, odradzam zakup, szkoda pieniędzy.
 • Andrzej Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-24
  Jak każda książka W. Łysiaka, ta również jest ciekawa. Ładnie wydana na dobrym papierze. Zawiera wiele trafnych spostrzeżeń, świadczących o erudycji autora. Ta książka zasili mój zbiór kilkudziesięciu już książek W. Łysiaka. Autor ten i jego postrzeganie otaczającego nas świata jest zbieżny z moim widzeniem problemów, które niesie życie. Po przeczytaniu tego typu pozycji, odczuwam pewien powiew świeżości w otoczeniu, coś jakbym uniósł się nad ziemię i spoglądał na nią mądrzejszy o refleksje wynikające z przeczytanego tekstu.
 • Slawomir H. Klient niezweryfikowany
  2.0
  2021-12-21
  To już nie ten sam poziom co kiedyś. Nie polecam tego produktu.
 • Małgorzata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-03
  Jak zawsze Łysiak doskonały. Piętnuje niedbalstwo, niechlujstwo w języku polskim używanym przez dziennikarzy, tłumaczy, polityków, a więc osoby, które z definicji powinny mówić poprawnie i co ważne zachowywać się godnie.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3174770
Ładowanie...