Xi

Skarbiec nauczyciela-terapeuty. Na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej

"Skarbiec nauczyciela-terapeuty. Na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej" to opracowanie przygotowane przez Annę Franczyk i Katarzynę Krajewską, autorki specjalizujące się w uczeniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Publikacja jest przeznaczona zwłaszcza dla osób organizujących zajęcia terapeutyczne dla przedszkolaków. Dzięki tej pozycji terapeuta otrzymuje nowoczesne narzCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Impuls
 • Data premiery: 2021-10-06
 • Okładka: blister
 • Liczba stron: 256
 • Wymiary: 235 x 160

"Skarbiec nauczyciela-terapeuty. Na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej" to opracowanie przygotowane przez Annę Franczyk i Katarzynę Krajewską, autorki specjalizujące się w uczeniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Publikacja jest przeznaczona zwłaszcza dla osób organizujących zajęcia terapeutyczne dla przedszkolaków. Dzięki tej pozycji terapeuta otrzymuje nowoczesne narzędzia, pomagające w rozbudzaniu dążenia do wiedzy oraz rozwijaniu różnych umiejętności dziecka. Z tej rewelacyjnej publikacji mogą korzystać jednocześnie nauczyciele, terapeuci i rodzice. Dzięki niej zorganizujesz zajęcia terapeutyczne o charakterze ogólnorozwojowym, stymulacyjnym, kompensacyjnym lub korekcyjnym.

Autorki wychodzą naprzeciw potrzebom dziecka i terapeuty, tworząc nowoczesne materiały edukacyjne, wykonane według zaleceń najlepszych dydaktyków. Dzięki pierwszej części książki przeprowadzisz trafną diagnozę wstępną ucznia. Natomiast druga część zawiera opisy różnych przypadków. Znajdziesz tam również świetne programy terapeutyczne przeznaczone na wiele poziomów zajęć. W ten sposób możesz przeprowadzić diagnozę, a następnie wybrać pasujący do przypadku program, który następnie wprowadzasz podczas ćwiczeń.

Trzecia część jest wypełniona wskazówkami przeznaczonymi dla nauczyciela lub terapeuty. Dzięki nim dokładnie zaplanujesz zajęcia terapeutyczne i opracujesz indywidualny plan pracy terapeutycznej. Co więcej, znajdziesz tu propozycje ciekawych ćwiczeń, które można zastosować podczas zajęć indywidualnych i grupowych. W poszczególnych planach okresowych będziesz wprowadzać wybrane zadania, zwiększając szanse na rozwój różnych umiejętności dzieci.

Czwarta część to krótkie podsumowanie planu terapeutycznego, zawierające przykładowe opinie o uczniu i opis postępów w nauce. Możesz się nimi zainspirować, opisując charakterystykę ucznia. Części piąta oraz szósta prezentują głównie ciekawe scenariusze zajęć dydaktyczno-terapeutycznych i dodatkowe materiały edukacyjne, w tym chociażby praktyczne kart pracy. Dzięki nim przygotujesz całe zajęcia na wybranym poziomie zgodnie z rzetelną metodologią. To świetny sposób na zaplanowanie codziennych ćwiczeń z dziećmi.

"Skarbiec nauczyciela-terapeuty. Na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej" to nowoczesna publikacja, która powstała dzięki szerokiemu doświadczeniu dwóch autorek. Anna Franczyk i Katarzyna Krajewska tworzą interesujące publikacje, używane przez terapeutów z całej Polski. Szczegółowe opracowania umożliwiają nauczycielowi zaplanowanie, a następnie realizację całego programu zajęć terapeutycznych. Autorki biorą pod uwagę potrzeby dzieci, zmagających się z różnymi problemami w nauce. Terapeutki zdobyły szeroką wiedzę o neurologopedii, pedagogice specjalnej, terapii integracji sensorycznej oraz edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Opracowują poradniki, ćwiczenia, kwestionariusze oraz scenariusze lekcji, zapewniając znakomite wsparcie nauczycielowi lub terapeucie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3166766
Tytuł
Skarbiec nauczyciela-terapeuty. Na bazie własnych doświadczeń z pracy terapeutycznej
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
256
Data premiery
2021-10-06
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
235 x 160
Okładka
okładka blister
Waga Produktu [kg]
0.43
Długość
160
Głębokość
235
Wysokość
13
Nasza cena
47,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
4 recenzje
 • 5
  4
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Martyna U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-14
  Nareszcie nastały czas, w których specjaliści, pedagodzy dzielą się swoimi metodami dydaktycznymi, a nie chowają swoje programy przed innymi. Na przestrzeni lat bardzo się to zmieniło i dobrze! Autorki korzystając ze swojego doświadczeni napisały w zasadzie biblię dla nauczyciela terapeuty. Bardzo ważna i wartościowa książka, od której powinni zaczynać wszyscy pedagodzy. Jeśli jesteście na początku swojej oświatowej kariery lub po prostu chcecie się upewnić, że korzystacie z optymalnych dla uczniów metod, koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
 • Angelika S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-07
  Świetnie przygotowana książka, głównie dla początkujących nauczycieli, choć uważam, że także ci doświadczeni mogą dzięki niej rozwinąć warsztat. Tutaj, co ważne wszystkie zebrane informacje, wskazówki, plany, możliwości, ćwiczenia itd.. zostały zebrane skrupulatnie na podstawie wieloletnich doświadczeń autorek. Czuć w treści, że są to naprawdę sprawdzone i efektywne metody. Uważam, że w pracy terapeuty i nauczyciela korzystanie z faktycznie działających, mądrych metod jest najważniejsze. Cieszę się, że te dwie specjalistki się podzieliły swoją wiedzą
 • Ewa Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-28
  Skarbiec jest idealną pozycją dla nauczycieli, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w tym zawodzie. Dzięki tej książce poszerzą swoją wiedzę o nowe pomysły, które sprawdziły się już w praktyce, a także zyskają pomoce, które wesprą ich w czasie zajęć dydaktycznych z dziećmi. Całość jest zaprezentowana w czytelny i prosty sposób, zrozumiały dla czytelnika, który nie operuję jeszcze specjalistycznymi pojęciami.
  Polecam „Skarbiec nauczyciela- terapeuty” każdej osobie, która chcę zdobyć wiedzę na temat pracy terapeutycznej z małym dzieckiem ze specjalnymi potrzebami
  W pracy nauczyciela- terapeuty wszystko rozpoczyna się od stworzenia odpowiedniego programu, który pozwoli właściwie działać, przez jakiś wyznaczony wcześniej czas. Po stworzeniu konkretnego programu nadchodzi moment rozpoczęcia kolejnego etapu pracy, realizacji. Książka „Skarbiec nauczyciela- terapeuty” Autorstwa Anny Franczyk i Katarzyny Krajewskiej, która została stworzona na bazie doświadczeń z pracy, daje czytelnikowi cały szereg pomysłów na prowadzenie działań terapeutycznych z dziećmi w wieku przedszkolnym, które wymagają specjalnego, indywidualnego podejścia. Przez wiele lat nauczyciele zachowywali w tajemnicy sposoby nauczania ze względu na tajemnicę i sposoby nauczania. Obecnie edukacja się zmienia i chcemy jako odbiorcy każdej dziedziny poznawać szczeble skomplikowanych kroków edukacji.
  Książka „Skarbiec nauczyciela- terapeuty” Autorstwa Anny Franczyk i Katarzyny Krajewskiej, która została stworzona na bazie doświadczeń z pracy, daje czytelnikowi cały szereg pomysłów na prowadzenie działań terapeutycznych z dziećmi w wieku przedszkolnym, które wymagają specjalnego, indywidualnego podejścia.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3166766
Ładowanie...