Siostry Blue

  1 recenzja

Rozrzucone po świecie Avery, Bonnie i Lucky wracają do rodzinnego domu w Nowym Jorku po śmierci czwartej siostry, Nicky, dając początek tej niezapomnianej opowieści o żałobie, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych. Trzy siostry Blue są wyjątkowe i wyjątkowo się różnią. Avery, najstarsza, kiedyś uzależniona od heroiny, dziś zasadnicza prawniczka, mieszka z żoną w Londynie; Bonnie, była Czytaj więcej

  • Wydawnictwo: Świat Książki
  • Data premiery: 2025-04-23
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 464
  • Wymiary: 214 x 137
więcej parametrów

O książce

Rozrzucone po świecie Avery, Bonnie i Lucky wracają do rodzinnego domu w Nowym Jorku po śmierci czwartej siostry, Nicky, dając początek tej niezapomnianej opowieści o żałobie, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych.

Trzy siostry Blue są wyjątkowe i wyjątkowo się różnią. Avery, najstarsza, kiedyś uzależniona od heroiny, dziś zasadnicza prawniczka, mieszka z żoną w Londynie; Bonnie, była bokserka, po druzgocącej porażce w walce pracuje na bramce klubu w Los Angeles; Lucky, najmłodsza, jest modelką w Paryżu i wciąż próbuje coraz to nowszych sposobów na ostre imprezowanie. Miały też czwartą siostrę, Nicky, a jej niespodziewana śmierć zachwiała Avery, Bonnie i Lucky. Rok później, kiedy próbują się odnaleźć wśród żalu, uzależnienia oraz własnych ambicji, dowiadują się, że muszą wrócić do Nowego Jorku, by powstrzymać sprzedaż mieszkania, w którym dorastały.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3610228
Tytuł
Siostry Blue
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
464
Typ okładki
miękka
Wydanie
I
Data premiery
2025-04-23
Rok wydania
2025
Wymiary
214 x 137
Waga
0.44 kg
Wysokość
137 mm
Długość
214 mm
Głębokość
30 mm
Szerokość
135 mm
Nasza cena
44,39 zł

Opinie i recenzje książki Siostry Blue

5,0/5
 
1 recenzja
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2025-05-08Recenzja zweryfikowana
    „Żałoba to cena, jaką płacimy za miłość.” „Siostry to różne kwiaty z tego samego ogrodu.” „Jesteśmy plonem jedni drugich; jesteśmy wzajemnym obowiązkiem; miarą i więzią między nami.”. „Z cierpienia wyłoniły się najsilniejsze dusze; największe charaktery są opatrzone bliznami.” Trzy siostry - Avery- uznana prawniczka w przeszłości zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i leków obecnie robi wszystko, by jej codzienność wyglądała perfekcyjnie. Bywa chłodna, wręcz oschła i może wydawać się zdystansowana. Dobrze maskuje emocje. Bonnie - średnia z sióstr, najbardziej fizyczna i agresywna. Dziewczyna po porażce w ringu podjęła pracę ochroniarki. Agresja stanowi jej drugie imię i sposób na poradzenie sobie ze śmiercią Nicky , czwartej z panien Blue. Avery - najmłodsza z dziewcząt z powodzeniem robiąca w Paryżu karierę modelki - wydaje się być słońcem wśród rodzeństwa, błyskotliwością i pięknym uśmiechem podbijała serca. Problem polega na tym ,że za piękną fasadą ukrywa się pustka i samotność, poczucie wyobcowania, a także presja świata wielkich projektantów i potrzeba bycia idealną, teraz spotykają się w rok po śmierci Nicky , by omówić sprzedaż rodzinnego mieszkania z którym wiąże się wiele ważnych, choć często bolesnych wspomnień. Mimo wszystko, mimo wzajemnych animozji i żalu kobiety zyskują możliwość wyjaśnienia konfliktów i pojednania. Mimo, że Nicky pojawia się w książce w retrospekcjach odgrywa kluczową rolę w całej tej historii. To ona była spoiwem łączących członków rodziny. Warto podkreślić, że poznajemy również przeszłość zmarłej. Była ona nauczycielką i zmagała się z depresją. Coco Mellors skupiła się na portretach psychologicznych poszczególnych osób, pokazała również jaki wpływ ma środowisko w jakim się wychowaliśmy na nasze decyzje i wybory. Język "Sióstr ' jest naprawdę ładny, choć lekki. „Siostry Blue” to głęboko poruszająca powieść o siostrzeństwie, żałobie i poszukiwaniu siebie. Coco Mellors z wrażliwością i empatią przedstawia skomplikowane relacje rodzinne, oferując czytelnikowi zarówno momenty refleksji, jak i nadziei. Choć książka nie jest pozbawiona pewnych mankamentów, jej emocjonalna głębia i autentyczność sprawiają, że jest to lektura warta uwagi dla miłośników literatury obyczajowej. Mnie całość bardzo się podobała i serdecznie polecam tę historię.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka