Xi

Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Nawyki są głęboko zakorzenione w podświadomości każdego z nas. Bez przerwy przeglądamy Instagram, nałogowo palimy papierosy, co chwila znajdujemy nieodpowiednich partnerów, ścielimy łóżko każdego poranka. Jak to się dzieje? Kieruje nami siła nawyku, zgodnie z powiedzeniem powodując, że przyzwyczajenie staje się naszą drugą naturą. Ale przecież wcale nie musi tak być! Książka autorstwa Charlesa DuhCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Nawyki są głęboko zakorzenione w podświadomości każdego z nas. Bez przerwy przeglądamy Instagram, nałogowo palimy papierosy, co chwila znajdujemy nieodpowiednich partnerów, ścielimy łóżko każdego poranka. Jak to się dzieje? Kieruje nami siła nawyku, zgodnie z powiedzeniem powodując, że przyzwyczajenie staje się naszą drugą naturą. Ale przecież wcale nie musi tak być! Książka autorstwa Charlesa Duhigga uświadamia nas, że wyrabiając sobie nowe nawyki lub zmieniając już istniejące każdy z nas może odmienić swoje życie. Zmiany te mogą wpływać na funkcjonowanie nie tylko jednostek, ale i grup zawodowych, firm, społeczeństw, a nawet państw. W końcu od dawna badania nad mechanizmami nawykowymi pomagają przedsiębiorstwom w pozyskaniu klientów oraz usprawnianiu wewnętrznego funkcjonowania. W publikacji znajdują się przekonujące przykłady, np. kobiety, która z bezrobotnej alkoholiczki zmieniła się w wolną od nałogów kobietę sukcesu, czy pływaka Michaela Phelpsa, który płynąc na oślep wygrał zawody. „Siła nawyku” została sprzedana w liczbie przekraczającej milion egzemplarzy oraz doczekała się 31 tłumaczeń.

Charles Duhigg to amerykański dziennikarz śledczy, który zdobył wiele nagród. Poza współpracą z największymi czasopismami, zajmuje się również literaturą faktu. Co prawda studiował historię, jednak to właśnie dziennikarstwo przyniosło mu światowy rozgłos. Wraz z grupą innych reporterów zdobył Nagrodę Pulitzera, przyznaną za serię artykułów o praktykach biznesowych wielkich korporacji. Autor dotarł do wielu czytelników również dzięki niesamowitym poradnikom, które zyskały dużą popularność na całym świecie. Przy pomocy krótkich tekstów i prostych ilustracji w bardzo przejrzysty sposób przekazuje wiedzę na temat mechanizmów wpływających na ludzkie zachowanie. Korzystając z badań współczesnych naukowców oraz pobudzających wyobraźnię przykładów, w ciekawy sposób przedstawia nawet najbardziej złożoną tematykę.

"Siła nawyku" jest oferowana przez Dom Wydawniczy PWN, który wywodzi się z dawnego Wydawnictwa Naukowego PWN. Wydawca stawia obecnie głównie na literaturę popularnonaukową i literaturę podróżniczą. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie czytelnikom nowoczesnej wiedzy naukowej, opracowanej w ciekawej formie. Oferta tego wydawnictwa jest polecana wszystkim osobom, poszukującym szczegółowych informacji z różnych dziedzin współczesnej nauki. Umożliwia znalezienie dokładnych wyjaśnień nowych odkryć, dotyczących psychologii, ekonomii, biologii, medycyny, astronomii lub historii.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
361658
Tytuł
Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
424
Data premiery
2013-04-03
Rok wydania
2013
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
205
Głębokość
20
Wysokość
29
Nasza cena
37,50 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
17 recenzji
 • 5
  16
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Jolanta G. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2020-05-31
  Generalnie jestem ogromną przeciwniczką wszelkiego rodzaju pozycji couchingowych. Mam wrażenie, że na rynku obecnie nic innego nie ma, tylko jesteśmy wszędzie dookoła zasypywani poradnikami motywacyjnymi. Na pewno część z nich jest warta uwagi, ale większość to zwyczajne banały. Przekonałam się do przeczytania tej książki za radą koleżanki i niestety tylko utwierdziłam się w swoim negatywnym przekonaniu. Nie ma tu konkretów tylko lanie wody. Autor w kółko pisze o tym samym na tysiąc różnych sposobów. Kto to w ogóle czyta? Czy ludzie coś naprawdę z tego wynoszą?
 • Marzena O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Bardzo konkretna i napisana zrozumiałym językiem. Autor ukazuje, że nawyki, które utrwalaliśmy od lat często nami kierują i nie zawsze prowadzi to do czegoś pozytywnego. Dzięki książce można stopniowo pozbyć się złych nawyków oraz dowiedzieć się, w jaki sposób zastąpić je nowymi.
 • Iga C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Ciekawa propozycja dla osób, które chcą pozbyć się kłopotliwych nawyków. Czasami jakieś przyzwyczajenia nam przeszkadzają, ale nie wiemy, w jaki sposób się ich pozbyć – właśnie wtedy z pomocą przybywa ten poradnik. Chyba jeszcze nigdy wcześniej nie natrafiłam na tak dobrą i użyteczną książkę w tej tematyce. Z całego serca polecam!
 • Diana L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie to książka, która bardzo pomogła mi i mojej rodzinie. Zmieniając pewne nawyki możemy naprawdę osiągnąć wiele w krótkim czasie, trzeba tylko chęci i na początku – dużej systematyczności w działaniu. Za każdym razem gdy wątpiłem w to co robię, to sięgałem ponownie do tej książki. Było to bardzo motywujące. Polecam po stokroć tą pozycję.
 • Wioleta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Nie od dziś wiadomo, że dobre nawyki są kluczem do sukcesu. Wyrobienie pewnych dobrych zachować pomaga nam osiągnąć wyznaczone cele i wiem to z autopsji. Nie raz przekonałem się o tym w swoim życiu. Ta książka tylko tu udowadnia. Jest tu do groma motywujących przykładów, autor przytacza historie innych ludzi. Lubię sobie od czasu do czasu przeczytać taką książkę. To tylko potwierdza, że jesteśmy sami panami swojego losu. Polecam mocno!
 • Artur S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Ten pan jest autorytetem w dziedzinie i zawsze kupuję jego książki w ciemno i chyba nigdy się nie zawiodłem. Nie inaczej było tym razem. Znów spora dawka wiedzy do przyswojenia i kubeł zimnej wody wylany na moje barki. Przeczytałem i teraz czas wziąć się za praktykę i wyrobić sobie odpowiednie nawyki, które są kluczem do osiągnięcia sukcesu. Polecam książkę po stokroć.
 • Kamila A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Książka pozwala dotrzeć do źródeł naszych nawyków oraz pozwala walczyć z tymi, które są negatywne. Dzięki tej lekturze dowiedziałam się też, jak łatwo można manipulować ludźmi właśnie poprzez ich nawyki – nawet nie przypuszczałam, że coś takiego się dzieje. Ogólnie książka napisana bardzo przystępnie, lekka, wciągająca i zawierająca wiele mądrości.
 • Julita I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-25
  Książka genialna w każdym calu. Bardzo podoba mi się styl w jakim została napisana. Nie jest to przeciętna nudna lektura, gdzie mamy tylko lanie wody. Tutaj są konkrety, przykłady, wskazówki. Jest bardzo bogata w wiedzę. Autor włożył w nią sporo pracy, co widać na każdej stronie. Ja przede wszystkim stosuję się do tych wszystkich rad w moim miejscu pracy, w większości się sprawdzają. Polecam tą pozycję z czystym sumieniem!
 • Stanisław C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Książka genialna. Dawno żadna treść nie wpłynęła na mnie, na moje decyzje w tak znaczący sposób. Przeczytałem ją dosłownie jednym tchem i przekazałam żonie. Uważam, ze każda osoba, która ma jakiś cel chce go osiągnąć, to powinna przeczytać ta pozycję, a my tych celów mamy od groma i jeszcze więcej. To taki must have i zarazem niezła motywacja. Polecam także inne pozycje od tego pana.
 • Jadwiga F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Świetny zbiór historii ludzi, który pokazuje czytelnikom jakie są nawyki oraz jak zmienić je na lepsze lub jak zastąpić nowymi. W publikacji znajduje się sporo konkretnych informacji, które warto wykorzystać w życiu codziennym. Serdecznie polecam.
 • Kazimierz R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-10
  Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie to bardzo dobry poradnik motywacyjny. Jestem swego rodzaju terapeutą życiowym od kilku lat i jak tylko natknę się na tak wartościową pozycję, to od razu polecam ją moim klientom. Ta książka odmieniła życie wielu z nich. Przekaz jest jasny i klarowny. Nie ma tu miejsca na lanie wody. Autor pisze rzeczowo i konkretnie. Fajnie, że są ludzie którzy tak chętnie dzielą się z innymi swoją wiedzą. Polecam mocno oczywiście.
 • Iwona I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-26
  Bardzo dobra książka, która tylko udowadnia, to że sami decydujemy o swoim losie, o swoim życiu, o swojej przyszłości. Nikt nie zrobi tego za nas. Jesteśmy panami swojego życia. Z tej pozycji dowiemy się jak siłą dobrych nawyków odmienić pewne kwestie w życiu osobistym, jak i zawodowym. Mi osobiście te treści bardzo pomogły i nadal pomagają. Do lektury wracam dość często i jak tylko mogę, to polecam znajomym, czy rodzinie. T dobra książka dla każdego.
 • Maciej S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-10-18
  Świetna książka, autor potrafi ciekawe naukowe treści opowiedzieć w tak wciągający sposób, że czyta się jak powieść. Bardzo polecam naprawdę wszystkim, którzy chcieliby dowiedzieć się jak unikać złych nawyków albo jak wykształcić sobie te dobre!
 • Magdalena B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-08-10
  Ciekawie i rzetelnie przestawiony mechanizm nawyku, nie tylko indywidualnego, ale i instutucji/organizacji i społeczeństwa. Całość poparta wieloma publikacjami naukowaymi, raportami i wywiadami z ekspertami lub naukowcami. Pozycja warta polecenia!
 • Zenek A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-07-12
  Bardzo dobra książka
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


361658
Ładowanie...