Xi
 • Książki
 • Poradniki
 • SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców

81% rodziców chciałoby mieć większą wiedzę o tym, jak prowadzić z dziećmi rozmowę o seksualności. W jaki sposób dyskutować, widząc skrępowanie dziecka i ile powinno się powiedzieć osobie w młodym wieku? W świecie pełnym stereotypów oraz błędnych informacji często ciężko rozmawiać o seksualności. "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" to publikacja dCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: W.A.B.
 • Data premiery: 2022-06-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 336
 • Wymiary: 213 x 168

81% rodziców chciałoby mieć większą wiedzę o tym, jak prowadzić z dziećmi rozmowę o seksualności. W jaki sposób dyskutować, widząc skrępowanie dziecka i ile powinno się powiedzieć osobie w młodym wieku? W świecie pełnym stereotypów oraz błędnych informacji często ciężko rozmawiać o seksualności. "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" to publikacja dla wszystkich osób, które chcą podjąć taką rozmowę i świadomie wspierać dzieci podczas okresu dojrzewania.

Dzięki tej książce, rodzice mogą dobrze przygotować się do prowadzenia rozmowy o seksualności z dziećmi w różnym wieku. Autorzy prostym językiem przekazują wiedzę o rozwoju ciała i umysłu młodego człowieka. Wyjaśniają, jak walczyć z krzywdzącymi stereotypami. Mówią również o tożsamości płciowej oraz opisują prawa człowieka. Fundacja SEXEDPL zebrała pytania osób z całej Polski, by dostarczyć rzetelne odpowiedzi, rozwiewające wiele wątpliwości. Dzięki osobom wyspecjalizowanym w tematyce rozwoju seksualności powstał znakomity poradnik, podejmujący także tematykę LGBT+ i niepełnosprawności.

Publikacja zawiera przejrzysty podział na 5 grup wiekowych, wyznaczony zgodnie z zasadami edukacji seksualnej. Znani rodzice rozmawiają z osobami wyspecjalizowanymi w tej tematyce. Rozmówcami są Magdalena i Piotr Jaconiowie, Anna Koczwara oraz Denis Suwała, Joanna Okuniewska, Marcin Prokop, Katarzyna Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr, Martyna Wojciechowska oraz Aleksandra i Michał Żebrowscy. Natomiast grupa ekspertów to osoby zajmujące się profesjonalnie psychologią, psychoterapią, seksuologią, pedagogiką oraz edukacją seksualną. Barbara Baran, Alicja Długołęcka, Małgorzata Iwanek, Iza Jąderek, Michał Pozdał i Agnieszka Stein przekazują wiedzę w czytelny sposób. W projekcie wziął również udział fotograf Stanisław Boniecki, który wykonał wspaniałe zdjęcia rodzin z różnych miejsc w Polsce.

"SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" to projekt non-profit. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany Fundacji SEXEDPL, założonej przez Anję Rubik. Miejsce to zajmuje się edukacją seksualną i przełamywaniem stereotypów dotyczących seksualności. Działalność fundacji wzbudziła ogromne zainteresowanie w całej Polsce, a po pomoc w pozyskaniu wiedzy o dojrzewaniu dzieci zgłosiło się już wielu rodziców. Zainspirowała również powstanie publikacji, która wyjaśnia chociażby, jak wspierać dziecko w okresie dojrzewania, w jaki sposób rozmawiać z rodziną o seksualności lub emocjonalności oraz czym różni się dorastanie współcześnie od dorastania kilkanaście lat temu.

Zobacz kategorie "Książki" i "Biografie, wspomnienia, pamiętniki", by znaleźć inne publikacje o tematyce psychologicznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3252118
Tytuł
SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
336
Data premiery
2022-06-01
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
213 x 168
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.74
Długość
165
Głębokość
210
Wysokość
24
Nasza cena
19,09 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
3 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Jerzy C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-04
  Sam jestem nauczycielem, choć z zupełnie innej dziedziny i muszę przyznać, że do każdego materiału potrzebna jest metodyka i ta książką mi ją dała. Rodzice, jeśli macie wątpliwości, jak ugryźć temat edukacji seksualnej, nie wahajcie się i sięgnijcie po tę książkę. Bardzo wam pomoże, tak jak i mnie pomogła. Wiem, jak i kiedy rozmawiać z synami, kiedy wprowadzić jaki temat i co jest ważne w przekazywaniu informacji. A samo wydawnictwo było bardzo potrzebne na rynku, biorąc pod uwagę, że w szkole tego nie możemy nauczyć. Tutaj jest rola nas - rodziców.
 • Julia H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-30
  Jak ja potrzebowałam takiej książki! Wiedzieć i czuć to jedno, ale umieć to przekazać z wyczuciem to już wyższa szkoła jazdy. Tutaj jest bardzo jasno wyłożone, kiedy, jak i o czym rozmawiać z dzieckiem. W jakiej kolejności wprowadzać konkretne zagadnienia dotyczące seksu, ale tez cielesności, miłości i akceptacji. Jeśli chcecie to zrobić z wyczuciem, dokładnie wtedy, kiedy wasze dziecko będzie gotowe na wiedzę, koniecznie ją przeczytajcie. Jest niezwykle mądra, dobrze przemyślana i bardzo obszerna. Porusza wiele zagadnień i robi to wielowymiarowo. Polecam!
 • Malgorzata E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-26
  Myślałam, że jako dojrzała mama ;) dam radę z każdym tematem, ale mądre przekazanie takiej wiedzy wcale nie jest takie proste. Wszystkim rodzicom, z całego serca polecam tę książkę, jest mądra, zawiera naprawdę wiele ważnych wskazówek i tłumaczy, jak tłumaczyć. Kiedy poruszyć, jaki temat z zakresu edukacji seksualnej, ale także jak wyczulić dziecko na kwestie związane z tolerancją i poczuciem bezpieczeństwa. Bardzo polecam wszystkim rodzicom dzieci w każdym wieku.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. czerwca, środa
0,00 zł
3252118
Ładowanie...