Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią (Boguś Janiszewski) - tantis.pl
Xi

Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią

Boguś Janiszewski, Max Skorwider

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Publicat
Liczba stron: 160
Serie: To, o czym dorośli ci nie mówią

Kup w zestawie:

Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią
5/5
42,79 zł
2 produkty
wartość produktów w zestawie:
82,78 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 59,90 zł

42,79 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 36,19 zł

Opis

Każdy rodzic i opiekun w końcu będzie musiał odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: skąd się biorą dzieci? Czy jesteście przygotowani, aby udzielić odpowiedzi? Czy na pewno wiecie, jak to wytłumaczyć? Jeśli nie, to wydawnictwo Publicat przygotowało rozwiązanie.

Książka "Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią" to odpowiedź na błaganie o pomoc, płynące zarówno od rodziców, jak i samych dzieci. Dorośli przecież wiedzą to i owo o seksie, ale jak to przekazać kolejnemu pokoleniu już nie. Bez szukania winnych, choć ciężko nie zauważyć fatalnego stanu edukacji seksualnej, autor - Boguś Janiszewski wraz z pomocą specjalistów rozwiewa wszystkie wątpliwości dotyczące tematu seksu.
Drogi rodzicu, drogi nastolatku, oto przed wami świetna książka, o tyle pouczająca, co humorystyczna i lekka, mimo że porusza bardzo wiele ciężkich tematów.

W książce znajdziemy ogrom ciekawych informacji dotyczących seksu. Począwszy od zapłodnienia, aseksualności, rozwijania się płodu, feromonów i hormonów, po seks w świecie zwierząt, zarówno tych lądowych, jak i wodnych.

Ta pozycja zawiera równie dużo ciekawostek, co fachowych opinii. Dzięki prostemu językowi i tematycznemu podziałowi wszystko jest jasne, zrozumiałe i bardzo proste do przyswojenia. Książka składa się ze stałych fragmentów, najpierw mamy naukowe opisy i reguły, po których następują obrazki, a właściwie komiksy niepozbawione humoru, które przypieczętowują podane informacje. Jednocześnie sprawiają, że treść pozbawiona jest sztywności i czyta się ją zupełnie bez zawstydzenia.

Warto podkreślić, że to wydawnictwo odpowiada na wiele pytań, na które często rodzice nie znają odpowiedzi lub po prostu czują, że ich odpowiedź nie będzie wyczerpująca. Tutaj króluje język młodzieży i prostota przekazu, dzięki czemu wyjaśnienie kwestii dotyczących płciowości i seksualności nie przysporzy nikomu większego problemu. Poza wartością edukacyjną, książka ta uczy także akceptacji i tolerancji wobec innych i inności widzianej z perspektywy czytelnika. Mimo, że młodsze pokolenia są i tak o wiele bardziej wyrozumiałe pod tym względem, warto wesprzeć ich postawy wiedzą merytoryczną.

Książka zaczyna się od wiedzy podstawowej i odpowiada na pytanie: czym w ogóle jest życie, z punktu widzenia biologicznego oczywiście. Wraz z lekturą czytelnicy będą zgłębiać kolejne zagadnienia takie jak: pojęcie płci, proces zapłodnienia, rozmnażania, wiele uwagi poświęcono także tolerancji i orientacji. Autor przedstawił czytelnikom całkowicie nowe spojrzenie na seksualność.

Inne książki skierowane do młodzieży, tłumaczące ważne i trudne zagadnienia znajdziecie w serii "To, o czym dorośli ci nie mówią".

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3247452
Tytuł Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią
Autor Boguś Janiszewski, Max Skorwider
Wydawnictwo Publicat
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 160
Data premiery 2022-05-18
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 260 x 205
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.88
Cena detaliczna 59,90 zł
Nasza cena 42,79 zł
Serie: To, o czym dorośli ci nie mówią

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


book w.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Temat sexu zawsze był i jest tym czymś co niektórych z nas krępuje i lepiej nic nie mówić, bo jeszcze nasze dziecko o zgrozo może zacząć współżyć lub zainteresować się tym całym szumem wokół ludzi LGBT. Tak kochani sama znam kilka osób, które nie poruszają tego tematu z własnymi dziećmi, bo myślą, że psychika dziecka nie będzie w stanie tego znieść, a od tego jest szkoła albo żeby nie mówić o tym głośno, bo innym jeszcze się spodoba i więcej będzie homo. To wszystko to przykłady z książki, która jest dziełem, jaki mam zaszczyt posiadać i dedykuję ją mojej córce, która, mimo że ma 9 lat bardzo dużo rozumie i wie. No kurka wodna cieszę się, że na te tematy rozmawiam z córką (wszystko adekwatne do wieku) i mogę wychować ją na osobę pełną empatii do drugiego człowieka bez względu na to czy jest biały, czarny, hetero, homo, czy tańczący na tęczy.
Ulubionym tematem/rozdziałem w tej książce jest „Tolerancja” przeczytacie w nim, czym ona jest i wszystko to, co jest związane z dyskryminacją wszystkiego tego, co jest inne od przyjętych norm społecznych. Czy jeżeli dwóch mężczyzn wychowuje syna, to ten młody też będzie gejem? A jak dziewczynkę wychowuje mama i babcia, to ona będzie lesbijką?! Czy osoby LGBT były od zawsze? Czym jest dojrzałość płciowa? Czym różnimy się od zwierząt? Oraz dlaczego rozmnażanie jest ważne? Nie zobaczysz gorszących rysunków, które przeznaczone będą dla osób 18+ tyko historyjki, ciekawostki i fajne przykłady w postaci rysunków, które często bawią i powodują, że chce się poznać więcej i więcej. Podryw powinien być na siłę czy może przemyślany i zadowalający obydwie strony? Czym jest popęd oraz czym są fermiony i hormony? Jak wygląda sex w głębinie wśród zwierząt? Czy żyrafa może zapłodnić jeża? O co chodzi z tym zapłodnieniem? Czy rośliny współżyją? Akcja owulacja i w tak cudowny sposób zilustrowany przykład zapłodnienia u człowieka. Co cebula ma wspólnego z płcią? Po czym poznać osoby LGBT? Homo czy hetero? Jak to jest B?
To tylko kropla w morzu w tematach, jakie są poruszane w tej pozycji. Można do niej wracać i wracać, a i tak odkrywać będziesz coraz więcej. Tak bardzo na czasie, tak bardzo potrzebna dzisiejszej młodzieży, ale i dorosły powinien zapoznać się. Może w twojej rodzinie lub wśród znajomych są osoby, które nie zrobiły jeszcze swojego coming out to podaruj tę książkę, a na pewno podziękuje.
W książce z tej serii „Emocje” wspomniałam, że takie książki powinny być zamiast tych szkolnych podręczników i szkoda, że tak mało widzę tę serię np. na Social Media, bo warta każdej złotówki i czasu spędzanego podczas czytania.

Krzysztof K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-06-2022 | Recenzja zweryfikowana
Ogólnie wydaje się, że w książce nie ma nic odkrywczego, biorąc pod uwagę, jak wiele informacji można zaczerpnąć z internetu. Jednak forma, w której tutaj są podane informacje, jest naprawdę bardzo przystępna. Dużo kwestii biologicznych, ale także społecznych, oczywiście wiele można wpleść do rozmowy z dzieciakami, ale jako rodzice możemy już nie pamiętać, co było istotne, kiedy mieliśmy naście lat. A ta książka trafia w potrzeby głownie młodego czytelnika. Chcąc budować zdrowe podejście do seksu u kolejnego pokolenia, książka tego typu jest niezbędna w domu.

Magdalena A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-06-2022 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książka, przede wszystkim bardzo przejrzysta, profesjonalna, a przy tym dosyć luźna. Miała służyć za dodatkowe źródło informacji dla mojego syna, bo czasami to jednak ciężko opowiedzieć o wszystkim, co ma związek z seksem i ze względu na zażenowanie dziecka i rodzica. Ale tak naprawdę wszyscy z niej skorzystaliśmy, bo jest po prostu ciekawa, a wiele kwestii biologicznych zostaje zapomnianych lub w ogóle jest pomijane w szkole. Bardzo polecam, jako uzupełnienie do rozmowy o seksie, ale też o życiu po prostu.

Paulina W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-05-2022 | Recenzja zweryfikowana
Jako moje główne przemyślenie na temat tej książki, idealnie pasuje tekst z jej okładki, czyli: ,, Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią. * *(Bo często sami nie wiedza". ? I ja się z tym zgadzam w stu procentach, bo po przeczytaniu tej książki nasuwają mi się słowa klasyka "wiem, że nic nie wiem". Ale na szczęście mogłam sobie swoją nie wiedzę uzupełnić. Ale, ale... Czy Wy znacie może takie stworzenia, jak jętki? Ja też nie, ale dowiedziałam się, że są one niezłymi rekordzistami, ponieważ błyskawicznie osiągają dojrzałość płciową. Ha, zagięłam Was? Oprócz tego przeczytałam mnóstwo ciekawych informacji na tematy, takie jak zapłodnienie, aseksualność, rozwijanie się płodu, feromony i hormony, seks zwierząt, zarówno tych lądowych, jak i wodnych. Wiele, naprawdę wiele ciekawostek, jak i fachowych opinii. Wszystko jest zrozumiałe, dzięki prostemu językowi, a także poprzez podział, który jest niezaprzeczalnym atutem tej lektury. Owy podział polega na fragmentach napisanych fachowym językiem "mądrych ludzi", ale i na przedstawionych obrazkach, w formie komiksów, które wyróżnia jasność przekazu i oldskulowy styl. Ja się na tym kompletnie nie znam, ale moi nastolatkowie mówią, że całość jest "na luzie i spoko". Cóż, ja się z nimi kłócić nie będę. Choć książkę trochę musiałam im z rąk wyrywać. Dlaczego? Ponieważ obu zaciekawiły informacje w niej zawarte. A co było najważniejsze / najlepsze dla mnie? To, że wszystkie odpowiedzi na pytania, które nasunęła im lektura tej książki znaleźli pośród tych pięknych grafik i ilustracji i nie musiałam odpowiadać na te mniej, bądź bardziej niewygodne zagadnienia, a chłopcy mogli przeczytać teksty, które wytłumaczyły im, np. co to jest i na czym polega tolerancja, kim są osoby LGBT, jak to się dzieje, że stajemy się chłopcem / dziewczynką, czym jest popęd, bądź co to jest kopulacja. Naprawdę ciekawa lektura dla starszych dzieci (patrz->nastolatków) ale i dla dorosłych. Polecam!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...