Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Zrozumieć fizykę

 (24 produktów)

Zrozumieć fizykę 3. Podręcznik / Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony

(okładka miękka, miękka - pakiet)

60,68 67,00 zł −9%
Wysyłka 2 dni robocze

Zrozumieć fizykę

Seria „Zrozumieć fizykę” to opracowany przez wydawnictwo Nowa Era kompletny zestaw podręczników do nauki fizyki dla szkół średnich. Przygotowany został w oparciu o nową podstawę programową dla 4-letnich liceów oraz 5-letnich techników. Seria podzielona została na dwie wersje – dla poziomu podstawowego oraz dla klas z rozszerzonym nauczaniem fizyki.

Zakres programowy został podzielony na fragmenty tak, by ułatwić zrozumienie i zapamiętanie trudnego materiału. Pomagają w tym także liczne grafiki i odniesienia do zjawisk występujących w życiu codziennym. W podręczniku nie mogło zabraknąć różnego typu zadań, tak o charakterze problemowym, jak i obliczeniowym. Część z nich Sposób na zadanie została szczegółowo rozpisana po to, by uczniowie mieli możliwość dokładnego zapoznania się z metodologią ich rozwiązywania. Szereg doświadczeń i eksperymentów uczy umiejętności analizy i wyciągania wniosków. Bloki zawierające podsumowania, zadania powtórzeniowe służą nie tylko sprawdzeniu wiedzy, ale i systematycznym przygotowaniom do egzaminu maturalnego.

Zbiór zadań to uzupełnienie podręcznika do nauki fizyki na poziomie rozszerzonym w szkołach średnich. Kolejność materiału odpowiada tej, którą uczniowie znajdą w podręczniku. Zadania o różnym stopniu trudności pozwalają na systematyczne rozwijanie i doskonalenie umiejętności ich rozwiązywania. Ćwiczenia zawierają także powtórki materiału teoretycznego wraz z definicjami i wyróżnionymi wzorami.

Maturalne karty pracy to dodatkowe narzędzie do systematycznego utrwalania wiedzy i przygotowań do matury z fizyki. Poszczególne rozdziały umożliwiają powtarzanie i ćwiczenie zagadnień poruszanych na lekcjach. Opracowanie zawiera zadania pojawiające się na prawdziwych arkuszach maturalnych. Każdy dział kończy Dziennik laboratoryjny, dzięki któremu uczeń może kształcić umiejętności związane z projektowaniem, przeprowadzaniem i analizą doświadczeń. Zawarte w Kartach pracy zestawy zadań maturalnych pozwalają także przyszłym maturzystom zapoznać się z systemem oceniania i punktowania prac maturalnych.

Ładowanie...