Xi
 • Zrozumieć fizykę

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Zrozumieć fizykę

    (22 produktów)

   Zrozumieć fizykę

   Seria „Zrozumieć fizykę” to opracowany przez wydawnictwo Nowa Era kompletny zestaw podręczników do nauki fizyki dla szkół średnich. Przygotowany został w oparciu o nową podstawę programową dla 4-letnich liceów oraz 5-letnich techników. Seria podzielona została na dwie wersje – dla poziomu podstawowego oraz dla klas z rozszerzonym nauczaniem fizyki.

   Zakres programowy został podzielony na fragmenty tak, by ułatwić zrozumienie i zapamiętanie trudnego materiału. Pomagają w tym także liczne grafiki i odniesienia do zjawisk występujących w życiu codziennym. W podręczniku nie mogło zabraknąć różnego typu zadań, tak o charakterze problemowym, jak i obliczeniowym. Część z nich Sposób na zadanie została szczegółowo rozpisana po to, by uczniowie mieli możliwość dokładnego zapoznania się z metodologią ich rozwiązywania. Szereg doświadczeń i eksperymentów uczy umiejętności analizy i wyciągania wniosków. Bloki zawierające podsumowania, zadania powtórzeniowe służą nie tylko sprawdzeniu wiedzy, ale i systematycznym przygotowaniom do egzaminu maturalnego.

   Zbiór zadań to uzupełnienie podręcznika do nauki fizyki na poziomie rozszerzonym w szkołach średnich. Kolejność materiału odpowiada tej, którą uczniowie znajdą w podręczniku. Zadania o różnym stopniu trudności pozwalają na systematyczne rozwijanie i doskonalenie umiejętności ich rozwiązywania. Ćwiczenia zawierają także powtórki materiału teoretycznego wraz z definicjami i wyróżnionymi wzorami.

   Maturalne karty pracy to dodatkowe narzędzie do systematycznego utrwalania wiedzy i przygotowań do matury z fizyki. Poszczególne rozdziały umożliwiają powtarzanie i ćwiczenie zagadnień poruszanych na lekcjach. Opracowanie zawiera zadania pojawiające się na prawdziwych arkuszach maturalnych. Każdy dział kończy Dziennik laboratoryjny, dzięki któremu uczeń może kształcić umiejętności związane z projektowaniem, przeprowadzaniem i analizą doświadczeń. Zawarte w Kartach pracy zestawy zadań maturalnych pozwalają także przyszłym maturzystom zapoznać się z systemem oceniania i punktowania prac maturalnych.

   Ładowanie...